پر فروش ترین دستگاه اینورتر جوشکاری چیست؟


جهت معرفی پر فروش ترین دستگاه اینورتر جوشکاری ابتدا بهتر است بدانیم نوع کار بری و کاربرد مورد استفاده از دستگاه چه می باشد سپس می توانیم پر فروش ترین آنها را معرفی کنیم.

مواردی که می بایست هر کاربری در نظر بگیرد جهت انتخاب پرفروش ترین دستگاه اینورتر جوشکاری عبارتند از :

۱- نوع قطعه ،ضخامت ،میزان نفوذ جوش و نحوه جوشکاری:

الف) موارد فوق مشخص می کند چه دستگاه جوشکاری جهت  کار شما مورد نیاز است دستگاهای جوشکاری اینورتر شامل (دستگاه جوشکاری الکترود دستی- دستگاه جوشکاری co2 یا mig/mag دستگاه جوشکاری آرگون یا تیگ دستگاه جوشکاری زیر پودری) و…

که حتی بنا بر نوع دستگاه ها می توانند چند کاره نیز باشند.

ب) بعد از مشخص شدن نوع دستگاه میزان آمپراژ مورد نیاز بسیار مهم می باشد در صورتی که مثلا برای جوشکاری یک قطعه احتیاج به الکترود ۵ باشد حداقل جریان خروجی مورد نیاز می بایست ۲۵۰  تا  210 آمپر باشد در غیر اینصورت عملیات جوشکاری از کیفیت مطلوب بر خوردار نمی باشد.

۲- دیوتی سایکل یا چرخه کاری :

چرخه کاری دستگاه یعنی نشان می دهد دستگاه شما ،مثلا ۲۵۰ آمپر چند درصد میزان خروجی به شما میدهد که بسیار مهم می باشد اصولا دستگاه های صنعتی با حداکثر آمپراژ ۸۰% دیوتی سایکل را دارا می باشند و دستگاه های خانگی حدود ۶۰% دیوتی سایکل با حداکثر آمپراژ می باشند بنا براین  از دستگاه ۲۵۰ آمپر خانگی قطعا نباید انتظار دستگاه ۲۵۰ آمپر صنعتی را داشت.

۳- وزن دستگاه :

وزن دستگاه یکی از عوامل مهم انتخاب ما می باشد بسیار رایج شده است که افراد فکر می کنند هر چه وزن دستگاه بیشتر باشد کیفیت و کارایی آن بیشتر است که باید گفت این تفکر با پیشرفت تکنولوژی کاملا غلط می باشد و طراحی های جدید همگی به سمت وزن کمتر با دیوتی سایکل بالا می باشد.

به عبارت دیگر المان های به کار رفته در ساخت هر دستگاه در قدرت آمپراژ و دیوتی سایکل آن بسیار تاثیر دارد و طراحی سیستم های جدید IGB همگی به سمت سبک شدن دستگاه با کارایی و دیوتی سایکل بیشتر به پیش می رود بنا بر این سعی کنید دستگاه سبک تر البته با المان های بسیار عالی با برند های معروف را خریداری کنید المان های مهم نیز در مقالات شرکت آروا معرفی شده است.

۴- قیمت دستگاه :

امروزه با توجه به اینکه پیشرفت ساخت بورد و مهندسی معکوس برد های الکتریکی ساخت اینورتر ها در داخل در مقایسه با نمونه های مشابه خارجی بسیار ارزان تر می باشد و ارزان تر بودن آن به دلیل صرفه جویی در محل نقل و گمرکات می باشد بنا براین دستگاه های با گارانتی داخلی که از صحت گارانتی آن اطمینان دارید کاملا مشابه نمونه های خارجی آن می باشد.

حال با توجه به مطالب فوق و جدول بالا به نظر می رسد به دلیل استفاده بیشتر جوشکاران از الکترود دستی و همچنین رنج مصرفی الکترود ها ۳و۴ که  احتیاج به ۱۳۰تا ۱۹۰ آمپر دارند و بیشترین مصرف را دارا می باشند . دستگاه جوشکاری ۲۰۰ آمپر صنعتی و خانگی از پر فروش ترین دستگاه های موجود در بازار می باشند و در رنج خانگی دستگاه های کوچک و معروف به اینورتر جیبی ۱۶۰ آمپر بسیار محبوب و دارای کارایی بالا می باشند که توانایی ذوب الکترود ۲/۵ بصورت کامل و ۳ بصورت مقطعی می باشند.

در حال حاضر گارانتی شرکت آروا بیشترین مدت زمان پشتیبانی ازمحصولات را در بین برندهای موجود در بازار دارا می باشد و خدمات مشتریان شرکت توزیع ابزار آروا در تهران و نمایندگی خدمات این شرکت در شهرستان ها در کوتاه ترین زمان به مشکلات رسیدگی و آنها را رفع می نمایند .

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!