حمید مصلایی (قائم مقام مدیر عامل آروا)

حمید مصلایی قائم مقام مدیر عامل آروا در کنار پدر و برادر خود محمد امین مصلایی از دوران کودکی در حوزه ابزار آلات فعالیت می کردند. در ابتدا ابزار آلات صنعتی را به فروش می رسانند؛ اما با گذشت زمان در سال ۱۳۸۵ شروع به فعالیت بازرگانی در این حوزه کردند. همین واحد بازرگانی جرقه ای بود برای بنیان گذاری برند آروا و تولید تخصصی اینورتر های جوشکاری که در ابتدا روزانه ۱۰ عدد و با گذشت زمان به ۱۰۰ عدد اینورتر و در حال حاضر روزانه ۷۴۰ اینورتر با آمپر و کارایی های متفاوت ساخته می شود.

کسب موفقیت در این حوزه و رضایت مشتریان موجب شد؛ هدف بعدی برند آروا، افزایش تنوع سبد محصولات باشد. در حال حاضر تنوع وسیعی از ابزار آلات صنعتی شامل دریل ها، میخکوب و منگنه کوب، بتن کن ها و… با برند آروا در بازار عرضه می شود؛ بطوریکه می توان ادعا کرد بخش اعظمی از تولید محصولات، داخل کشور انجام می شود و تنها بخش کوچکی به صورت بازرگانی وارد می شوند. چشم انداز آروا این است که در آینده ای نزدیک بازرگانی به صفر برسد و ایرانی خود کفا در حوزه ابزار آلات داشته باشیم.

علت موفقیت برند آروا از نگاه حمید مصلایی

حمید مصلایی

زمانی که در مصاحبه های گوناگون از جناب آقای حمید مصلایی پرسیده می شود علت موفقیت برند آروا چیست همیشه بیان می کنند: “انتخاب درست ارزش های سازمانی، چشم اندازها و همسو سازی تمام نیرو های انسانی در جهت همین ارزش ها موجب موفقیت برند آروا شده است.” در ادامه می گویند: “اساس این ارزش ها باید در راستای اشتغال زایی، مدیریت صحیح، افزایش اعتماد و رضایتمندی مشتریان باشد.” در ادامه به خلاصه ای از ارزش های سازمانی آروا اشاره می کنیم تا نمونه ای برای تمام صاحبان فعال در حوزه های گوناگون باشد.

تلاش برای موفقیت

همیشه باید به یاد داشته باشیم در هر حوزه ای زمانی که افراد وسیله ای خریداری می کنند؛ به دنبال پیشرفت در کار خود هستند و می خواهند با اعتماد کامل در مدت زمانی طولانی از آن محصول استفاده کنند. آروا این نیاز مشتریان را توسط مشاوره پیش از خرید، خدمات پس از فروش و محصولات متنوع بر طرف می کند.

برنامه ریزی برای توسعه و رشد

هر واحد تولیدی و صنعتی باید قسمتی از برنامه خود را به توسعه و رشد اختصاص دهد تا در نهایت به خود کفایی برسد. تنها زمانی این اتفاق می افتد که ریسک کردن و پیش قدم شدن را سر لوحه کار خود قرار دهد و برای رسیدن به خود کفایی در زمینه های مختلف به توسعه فرایندها، سازوکارها و محصولات بپردازد.

افزایش حس اعتماد و اتکا

زمانی می توان این حس را بین تمام مشتریان خود ایجاد کرد که به مسائل از نگاه آن ها توجه شود. آروا سعی دارد پاسخ گوی تمام نیاز های متنوع و متکثر مشتریان باشد به همین خاطر با ارتقا کیفیت، گارانتی بلند مدت و… تمام نیاز آن ها را برطرف و حس اطمینان، آسایش و اعتماد را بین برند و مشتری ایجاد می کند.

زنده نگه داشتن انگیزه درونی و بلند پروازی

همواره موفقیت در هرکاری نیاز به تلاش مستمر دارد و این استمرار نیاز به یک انگیزه درونی؛ آروا با شعار ابزار موفقیت این انگیزه درونی را برای رسیدن به بلند پروازی ها در مشتریان خود زنده نگه می دارد و به افراد بلند پرواز کمک می کند تا با تلاش دائمی به خواسته های دور از دسترس خود برسند.

اهل کسب و کار

برای دست یابی به موفقیت باید از نیروهای کارآمد بهره برد. نیرو هایی که از منطق، دانش و مهارت برخوردارند و با واکنش های آگاهانه، پی گیری های به موقع و تحلیل گری سهم بیشتری در بازار بدست می آورند و به سمت فردایی بهتر حرکت می کنند.

چشم انداز حمید مصلایی قائم مقام مدیر عامل آروا

موارد گفته شده تنها بخشی از اصلی ترین ارزش های سازمانی آروا است که پایبندی به تمام این موارد موجب شد در سال ۱۳۹۹ زمینی در شمس آباد به متراژ بیش از ۲۰۰۰۰ متر مربع خریداری شود. بعد از آن با استفاده از متخصصین با تجربه و شبکه فروش گسترده در سال ۱۴۰۱ فعالیت خود را در ۵ خط تولید آغاز کردیم و موفق به کسب تندیس برند برتر سال در حوزه ابزار آلات شدیم. چشم اندازه آروا از دید حمید مصلایی به عنوان قائم مقام مدیر عامل افزایش تنوع محصولات، خدمات، تقویت شبکه فروش و توزیع مناسب برای تمام اقشار جامعه است.

سخنرانی قائم مقام آروا در همایش شکوه آروا

ما در آروا به مانند گروه های عملیات ویژه، در بخش فروش و کارکنان، برای موفقیت می جنگیم. هر سازمانی برای فعالیت خود، باید فلسفه و ماموریتی داشته باشد. آروا با ماموریت، پیشگام در تولید، تامین و توزیع ابزارآلات و محصولات کارآمد صنعتی و خانگی با تیکه بر نیروهای متخصص و دانش فنی در راستای اطمینان خاطر مشتریان گام بر می دارد.

سخنرانی قائم مقام آروا در بزرگترین رویداد صنعت ابزار

برند آروا در سال ۱۳۸۸ با هدف رضایت مشتری به ثبت رسید. برای رسیدن به این هدف خود را موظف به ارائه‌ محصول با کیفیت کردیم. بنابراین شروع به خرید از معتبرترین کارخانجات تولید ابزار در سراسر جهان کردیم. همچنین با دقت کنترل کیفیت محصولات از مبدا را پیگیری کرده تا محصولاتی با کیفیت به دست مشتریان برسد. دومین توقع مشتریان، خدمات پس از فروش مناسب است. به همین دلیل، اولین پیک خدمات رایگان صنعت در سال ۱۳۸۸ توسط آروا راه اندازی شد. در سال های ۹۳ و ۹۴ شاهد راه اندازی اولین ساختمان مرکزی در قلب بازار ایران بودیم. همچنین در همین زمان با هدف اشتغال زایی، بخش تولیدی آروا را در کارخانه آروا راه اندازی کردیم. شکوه امروز آروا، نتیجه جنگندگی تیم آروا در آن سال ها بود.

در این مسیر، با ترسیم هدف گذاری های مهم و پی در پی، به انتخاب اول مشتریان و بزرگ ترین تولیدکننده ابزار در کشور تبدیل شدیم. ما همزمان با بومی سازی صنعت ابزار، به دنبال حفظ کیفیت محصولات نیز بودیم. به همین دلیل، ساختارهای فرایندی تولید آروا را منطبق با استاندارهای بوش و ماکیتا برای اولین بار در ایران راه اندازی کردیم.