محمد امین مصلایی‌ پور یزدی مدیر عامل آروا فعالیت های خود را از دوران کودکی و در کنار پدر خود شروع کرد. فعالیت های ایشان با ایجاد و تاسیس واحد بازرگانی در حوزه ابزار آلات شروع شد و این شروع مقدمه ای بود تا برند آروا را بنیان گذاری و تاسیس کند.

شروع تولید اینورتر جوشکاری

پس از مدتی که از فعالیت های بازرگانی گذشت؛ مدیر عامل آروا در سال ۱۳۹۳ تصمیم به تولید اینورتر جوشکاری در داخل کشور گرفتند. ایشان با اتکا به نیرو های بومی و با راه اندازی واحد فنی و مهندسی و تحقیقات در این زمینه و جمع آوری اطلاعات مورد نیاز، شروع به تولید اینورتر کرده و اولین اینورتر های آروا در سال ۹۳ تولید و به بازار عرضه شدند.

ارتقا خط تولید اینورتر تا احداث کارخانه آروا

در ابتدا روزانه ۱۰ عدد اینورتر جوشکاری در آروا تولید می شد. اما بعد از مدتی امین مصلایی با کسب اطلاعات و بهره گیری از متخصصان با دانش و خبره واحد فنی و مهندسی شرکت آروا را تقویت کرد و موفق به تولید روزانه ۱۰۰ عدد اینورتر با بالاترین کیفیت در آمپر های مختلف شد. روند رشد و توسعه در مدت زمان کمی با سرعت بالا طی گردید و به تولید ۷۰۰ عدد اینورتر در روز رسید.

تولیدات داخلی در شرکت آروا باعث ایجاد انگیزه در مدیرعامل آروا شد تا اینکه خط تولید جدید را احداث کرده و تولیدات خود را افزایش داد و بعد از مدتی حجم تولیدات در آروا چند برابر شد و تعداد اینورتر های تولید شده به نسبت روزهای نخست رو به افزایش بود. در حال حاضر بیشترین حجم از فعالیت های آروا یعنی ۷۰ درصد آن تولید است و تنها ۳۰ درصد از فعالیت ها بازرگانی است که طبق چشم انداز شرکت آروا در آینده ای نزدیک بازرگانی در آروا به صفر خواهد رسید و تمام محصولات عرضه شده در این شرکت تولید داخل کشور خواهد بود.

در آروا برای تولید محصولات کارخانه ای با بیش از ۱۵۰۰۰ متر مربع احداث و در حال فعالیت است و روزانه حدود ۶۵۰ تا ۷۴۰ عدد اینورتر جوشکاری تولید می شود؛ این عدد متناسب با اندازه دستگاه جوش متغیر است. طبق گفته های مدیر عامل آروا در آینده محصولات برقی نیز به سبد تولیدات آروا اضافه خواهد شد.

شعار اصلی محمد امین مصلایی

از نگاه محمد امین مصلایی مهم ترین و اصلی ترین شعار در شرکت آروا کیفیت بالا، خدمات و قیمت مناسب است. برای اینکه این شعار به بهترین شکل اجرا شود؛ باید از عوامل مهمی چون نیروهای متخصص، متریال با کیفیت، به کارگیری تکنولوژی روز دنیا و راه اندازی شبکه حمل و نقل منظم، به بهترین شکل استفاده شود. برای اثبات این موضوع نیز در حال حاضر اینورتر های جوشکاری آروا با ۷۰ ماه ضمانت تولید و به بازار عرضه می شوند.

محمد امین مصلایی - مدیر عامل آروا

اشتغال زایی و کارآفرینی مدیر عامل آروا

از دیگر فعالیت ها و اقدامات مهم مدیر عامل اروا می توان به اشتغال زایی و کارآفرینی اشاره کرد. در سال های گذشته در این زمینه جز پیشگامان بوده و همچنان نیز بر این باور است که با ایجاد اشتغال و بهره مندی از نیروهای همدل و یکدل می توان مسیر های رشد و آبادانی کشور را پیمود.

ایجاد اشتغال و کارآفرینی از جمله دغدغه های مهم محمد امین مصلایی پور یزدی در شرکت آروا است. جذب نیروهای جوان و متعهد از استراتژی های مهم در شرکت بوده و ایجاد خط تولید جدید و احداث کارخانه نیز مهر تاییدی بر این موضوع است که در آروا اجرا می شود. آروا یکی از بزرگترین و اولین تولید کننده های اینورتر جوشکاری در ایران است و علاوه بر این بزرگ ترین بانک قطعات را نیز در اختیار دارد.

چشم انداز محمد امین مصلائی مدیرعامل اروا

چشم انداز مدیر عامل آروا در خصوص اشتغال زایی و کارآفرینی؛ احداث بزرگترین کارخانه تولید ابزارآلات و وسایل برقی با بیش از ۲۰۰۰ نیروی کار است که با توجه به عزم و اراده محمد امین مصلایی برای پیشبرد اهداف و چشم انداز ها و همچنین آبادانی ایران عزیز در آینده، این مهم به وقوع خواهد پیوست.

صفحه اینستاگرم محمد امین مصلایی (مدیر عامل آروا): https://www.instagram.com/a_mosalaei/