درآمد جوشکاری

جوشکاری یک شغل فنی با درآمد متغیر است اگر به شما گفته اند که شغل جوشکاری درآمد پایین دارد؛ دروغ است اگر هم گفته اند؛ بسیار پر در آمد است بازهم کامل همه موارد را به شما نگفته اند. جوشکاری یک شغلی است که در آمد شما از سه میلیون تومان تا ۵۰۰ میلیون تومان متغیر است و این اختلاف قیمت به دلیل این است که در آمد جوشکاری به موارد بسیاری بستگی دارد. در ادامه تمام مواردی را که بر درآمد شغل جوشکار تاثیر گذار است نام می بریم.

دانلود مقاله

عوامل تاثیرگذار بر درآمد جوشکاری

عوامل بسیاری بر روی درآمد جوشکاری تاثیرگذار است؛ این موارد به طور کامل در ادامه توضیح می دهیم.

نوع جوشکاری

با توجه به اینکه جوشکاری انواع بسیاری دارد؛ بسیار مهم است که شما تصمیم دارید در کدام زمینه تخصص و تجربه به دست آورید. یک سری از روش های جوشکاری نسبت به سایر روش ها پر درآمدتر هستند پس بهتر است با انواع جوشکاری آشنا شوید.

میزان تخصص

میزان مهارت و تخصص شما در نوع جوشکاری که انتخاب کردید بر روی درآمدتان تاثیر مستقیم دارد.

شرایط کاریتان

اینکه برای خودتان می خواهید کار کنید یا استخدام سازمانی شوید بر روی درآمد شما تاثیرگذار است.

هزینه تجهیزات

اگر برای خودتان می خواهید کار کنید هزینه تجهیزات و دستگاهتان بسیار اهمیت دارد.

کشور و شهر کاری شما

این مورد بسیار مهم است و شما باید اول مشخص کنید در چه کشوری و چه شهری این شغل را انتخاب کرده اید زیرا در بسیاری از شهرها جوشکاری اصلا کاربرد ندارد.

درآمد انواع جوشکاریدرآمد انواع جوشکاری

 

با توجه به اینکه انواع جوشکاری بسیار متنوع است ما در ادامه شما را راهنمایی می کنیم که کدام نوع جوشکاری برای شما کاربرد دارد و درآمد جوشکاری در هر یک مدل ها چه قدر است.

البته توسط اتحادیه یک جدول برای دستمزد جوشکاران تهیه شده است.

نوع خدمات قیمت پایین (تومان) قیمت بالا (تومان)
اجرت جوشکاری (درب و پنجره) کیلویی ۱۲,۰۰۰ ۲۰,۰۰۰
قیمت جوشکاری شیروانی (متری) ۱۱۰,۰۰۰ ۱۳۵,۰۰۰
جوشکاری رابیس کاری ۷۵,۰۰۰ ۱۳۵,۰۰۰
اجرت و دستمزد جوشکار برای یک روز ۱,۵۰۰,۰۰۰ ۲,۵۰۰,۰۰۰
جوشکاری اسکلت (کیلویی) ۷,۰۰۰ ۱۲,۰۰۰

درآمد جوشکاری قوسی الکتریکی با الکترود پوشش دار یا به اختصار جوشکاری الکترود دستی

این جوشکاری که با نام SMAW یا MMA شناخته می شود یکی از قدیمی ترین و پرکاربردترین فرایند های جوشکاری است و برای فولاد بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

درآمد جوشکاری الکترود دستی در سال ۱۴۰۲ به طور ماهانه از ۱۰ تا دوازده میلیون شروع می شود اما نباید توقع در آمد خیلی بالایی مثلا ۳۰۰ میلیون در ماه را از این جوشکاری داشته باشید چون برای فلزات غیر آهنی نمی توان استفاده کرد. البته از یاد نبرید که میزان مهارت شما بسیار بر دستمزدتان تاثیر گذار است.

این نوع جوشکاری برای افرادی که می خواهند خودشان مشغول به کار شوند؛ بسیار مناسب است چون تجهیزات آن مانند دستگاه جوش ارزان و قابل حمل است.

در آمد جوشکاری تیگ

به این جوشکاری قوس تنگستن تحت پوشش گاز محافظ گفته می شود این جوشکاری با نام جوشکاری آرگون بسیار شناخته تر می باشد زیرا از گاز آرگون به عنوان یک محافظ برای عدم ورود اکسیژن به منطقه جوش استفاده می شود.

اگر در جوشکاری تیگ مسلط باشید در آمد بهتری خواهید داشت چون این روش جوشکاری در صنایع بزرگ و کوچک از جمله پتروشیمی، نظامی، دریایی و هوایی مورد استفاده قرار می گیرد.

اگر بخواهید بدون استخدام در شرکتی کار کنید باید به این نکته توجه کنید که تجهیزات این نوع جوشکاری قیمت بیشتری نسبت به دیگر روش ها دارد. همچنین در نظر بگیرید در کدام شهر زندگی می کنید و چه قدر از مهارت شما استفاده می شود.

به طور کلی درامد جوشکاری تیگ خوب است چون برای انواع فلزات آهن، استیل، کربن، مس، برنج، آلمینیوم و تیتیانوم کاربرد دارد هم چنین اگر در صنایع نظامی یا اتصال لوله های تحت فشار از این جوشکاری استفاده کنید درآمد بهتری خواهید داشت.

افزایش درامد با جوشکاری

 درامد جوشکاری CO2 یا در آمد جوشکاری (MAG, MIG)

جوشکاری CO2 روشی است که به خاطر ایجاد جریان بالا یک حوضچه مذاب در منطقه جوش ایجاد می شود و با یونیزاسیون بین الکترود و سیم جوش پیوند برقرار می شود و از گاز محافظ دی کسید کربن برای محافظت استفاده می شود که نسبت به آرگون ارزون تر است جوشکاری میگ و مگ سرعت بالایی نیاز دارد و در صنایع مختلف از جمله سازه های دریایی، تانکر و مخازن و پالایشگاه نیاز است و به نسبت دو مدل بالا درآمد بیشتری دارد.

سوال: چگونه درآمد خود را از جوشکاری افزایش دهیم؟ اگر می خواهید در جوشکاری درآمد خوبی داشته باشید و برای خودتان و هم سایر سازمان ها کار کنید بهتر است هر سه روش بالا را آموزش ببینید و مهارت داشته باشید.

درامد جوشکاری از لوله های گاز

 

درآمد جوشکاری زیر پودری و توپودری

این دو روش جوشکاری جز جوشکاری های با کیفیت بالا هستند اما برای داشتن یک جوش خوب نیاز به تجهیزات خاص دارند و به طور معمول مورد استفاده قرار نمی گیرند. در یک سری از صنایع کاربرد دارند به همین خاطر در آمد این مدل جوشکاری به طور دقیق مشخص نیست.

درآمد سایر روش های جوشکاری

سایر روش های جوشکاری به دلیل تجهیزاتی که نیاز دارند و میزان تفاوت در کاربردشان درآمد مشخصی ندارد به همین خاطر توصیه می شود برای افزایش در آمد سه تا از روش پر کاربرد جوشکاری را که به آن اشاره شد را یادبگیرید و به ترتیب در سایر روش ها تخصص و تجربه بدست آورید.

 

درامد سایر روش ها ی جوشکاری

پردرآمدترین روش جوشکاری

جوشکاری زیر آب جز پردرآمدترین روش های جوشکاری است زیرا علاوه بر مهارت جوشکاری باید غواصی هم بکنید و شرایط سختی را در زیر آب تحمل کنید.

بعداز جوشکاری در زیر آب جوشکاری لوله های انتقال گاز و خطوط راه سازی قطار و … پردرآمد هستند زیرا بسیار باید با دقت و کیفیت بالایی انجام شود.

درامد جوشکاری زیر آب

درآمد جوشکاری در خارج از ایران

همان طور که می دانیم کارهای فنی در کشور های اروپایی دارای درآمد بسیار بالایی هستند در ادامه به بخشی از درآمد جوشکار ها به طور ماهانه گفته شده است.

  • ترکیه: پیش بینی می شود درآمد جوشکاری در ترکیه تا سال ۲۰۲۵ با رشد ۴۶% و افزایش تا ۹۶ هزار لیر می رود.
  • آلمان: پیش بینی می شود درآمد جوشکاری تا سال ۲۰۲۵ با رشد ۱۰% و افزایش تا ۴۴ هزار یورو می رود.
  • سوئیس: پیش بینی می شود درآمد جوشکاری تا سال ۲۰۲۵ با رشد ۸% و افزایش تا ۶۹ هزار فرانک در سوئیس می رود.
  • امریکا: درآمد جوشکاری در امریکا بر اساس تنوع صنایع و نیاز به کارگران ماهر تعیین می‌شود.پیش بینی افزایش درآمد تا سال ۲۰۲۵ با رشد ۱۰% و افزایش تا ۵۳ هزار دلار است.
  • استرالیا: پیش بینی افزایش درآمد تا سال ۲۰۲۶ با رشد ۱۰% و افزایش تا ۷۷ هزار دلار استرالیا است.
  • کانادا: بازارکار جوشکاری دراین کشور برای مهاجران خوب است. پیش بینی افزایش درآمد تا سال ۲۰۲۶ با رشد ۱۲% و افزایش تا ۶۱ هزار دلار کانادا است.
  • عمان: عمان به دلیل افزایش درآمدهای نفتی، درآمد بالایی برای جوشکاران دارد.درآمد ماهیانه حداقل ۲۰۰۰ دلار وجود دارد.

دستگاه جوش مناسب جوشکاران

اگر می خواهید درامد بالایی از جوشکاری داشته باشید بسیار مهم است که دستگاه جوش با کیفیتی تهیه کنید؛ تا مدت زمان بیشتری برای شما کار کند زیرا دیگر هزینه تعمیرات پرداخت نمی کنید. شرکت آروا انواع دستگاه جوش را باکیفیت بالایی در بازار عرضه می کند که گارانتی ۷۰ ماهه دارند و به راحتی می توانید سالیان سال از آن استفاده کنید علاوه بر این دستگاه جوش قیمت مناسبی دارد تا اگر جوشکاری تصمیم گرفت خودش شروع به فعالیت کند بتواند هزینه های خرید دستگاه جوش را پرداخت کند.

کلام آروا

شما برای داشتن درآمد خوب از انواع جوشکاری علاوه بر آموزش نیاز به مهارت دارید پس ابتدا چند روش پرکاربرد را انتخاب کنید و آن ها را به خوبی انجام بدید و بعد در روش های خاص جوشکاری مهارت کسب کنید با استخدام سازمانی هم می توانید از مزایای این مدل کار استفاده کنید به طور کلی برای خرید دستگاه جوش شرکت آروا تنوع وسیعی را با گارانتی ۷۰ ماه ارائه می دهد تا با خیال آسوده این ابزار را خریداری کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *