معرفی عینک جوشکاری

توجه به ابزار آلات ایمنی، بخشی جدایی‌ناپذیر از رویه‌های صحیح کار است. محافظ شخصی شامل ابزار، موانع، علائم و موارد دیگر است. در این میان در صنعت جوشکاری نمی‌توان اهمیت عینک جوشکاری شفاف را کم در نظر گرفت. بسیاری از متخصصان، پزشکان، کارگران ساختمانی و… کارکردهای روزانه‌ای را انجام می‌دهند که چشم آنها را در معرض خطر قرار می‌دهد. در این بین جوشکارهایی که از انواع اینورتر جوشکاری استفاده می کنند، به ویژه، با خطر جدی آسیب‌دیدگی چشم یا شرایط ناشی از قرار گرفتن در معرض ذرات پرتاب‌شونده، دود یا پرتوهای ناشی از کار قرار دارند. در ادامه به معرفی عینک جوشکاری می پردازیم.

چرا استفاده از عینک جوشکاری شفاف مهم است؟

جوشکاری، نوری مرئی را ایجاد می‌کند، که می تواند مضر باشد. هم‌چنین پرتوهای نامرئی از جمله ماوراء بنفش (UV) و اشعه مادون قرمز (IR) نیز در این کار وجود دارد که خود خطرات بسیار زیادی برای چشم دارند.

تشعشعات نامرئی، چون دیده نمی‌شوند اغلب مورد بی‌توجهی قرار می‌گیرند اما این تشعشات اثرات دراز مدت بر روی بینایی و حتی مغز فرد دارد و می‌تواند خسارت‌های جبران‌ناپذیری ایجاد کند.

چگونگی محافظت عینک جوشکاری شفاف از چشم

عینک جوشکاری شفاف در حقیقت چندین لایه محافظت از چشم را تأمین می‌کنند. آنها همچنین چشم را از خطرات مختلفی مانند گرما، جرقه و سایر خطرات محافظت می‌کنند.

طبق گفته های انجمن پیشگیری از نابینایی آمریکا، هر ساله بیش از ۷۰۰,۰۰۰ آمریکایی به چشم خود در محل کار آسیب وارد می کنند و ۱۲۵,۰۰۰ نفر دیگر نیز چشم خود را در خانه زخمی می‌کنند. بیش از ۴۰,۰۰۰ کودک و بزرگسال آمریکایی در طول ورزش دچار آسیب دیدگی چشم می‌شوند. هزاران نفر دیگر نیز با آسیب‌های چشمی گزارش نشده وجود دارند.

براساس تحقیقات موسسه تحقیقاتی ایمنی لیبرتی، آسیب چشمی یک چهارم از آسیب‌های جوشکاری را تشکیل می‌دهد و تقریباً شایع‌ترین آسیب برای جوشکارها محسوب می‌شود. کسانی که بیشتر در معرض جراحات چشمی مربوط به جوش قرار دارند، کارگران در صنایعی هستند که ماشین آلات صنعتی و تجاری، تجهیزات رایانه‌ای و محصولات فلزی تولید می‌کنند.

عینک جوشکاری جدید

متأسفانه، کارگران به دلیل آگاه نبودن نسبت به خطر، بسیاری اوقات عینک جوشکاری شفاف  را به کار نمی برند. کارگران مهم است که بدانند صدمات چشم مربوط به جوشکاری از منابع مختلفی ناشی می‌شود:

  • آسیب مکانیکی در اثر برخورد ذرات پرتابی و خرد شده
  • تابش و سوختگی‌های فتوشیمیایی ناشی از اشعه ماوراء بنفش (UVR) ، اشعه مادون قرمز و نور شدید آبی.
  • تحریک و سوختگی شیمیایی از دود و مواد شیمیایی.

برای کمک به کاهش آسیب های چشمی، باید کارگران را در مورد تمام خطرات مواجهه آنها با این مشکل آگاه نمود و یک پروتکل لازم‌الاجرای محافظت از چشم را اجرا نمود.

عینک ایمنی و عینک جوشکاری شفاف با عینک معمولی چه تفاوتی دارند؟

عینک ایمنی باید با استاندارد بالاتری از مقاومت در برابر ضربه نسبت به عینک‌های معمولی مطابقت داشته باشد. این استاندارد بالاتر هم برای لنزها و هم برای قاب‌های عینک ایمنی و عینک‌های جوشکاری اعمال می‌شود.

محبوب ترین ماده برای تولید لنز برای عینک جوشکاری جدید، پلی کربنات است. لنزهای پلی‌کربنات نسبت به لنزهای شیشه‌ای مقاوم در برابر ضربه هستند.

به خاطر داشته باشید که پلی کربنات یک ماده لنز بسیار نرم‌تر از شیشه است. حتی با یک پوشش مقاوم در برابر خراش، لنزهای پلی کربنات راحت‌تر از لنزهای شیشه‌ای خراشیده می‌شوند.

عینک جوشکاری اتوماتیک

معرفی عینک جوشکاری اتوماتیک

عینک جوشکاری اتوماتیک برای جوشکاری آسان‌تر و ایمن‌تر طراحی شده اند. اگر همیشه بتوانید به وضوح همه جزییات کار را ببینید، نیاز به بلند کردن مدام عینک جوشکاری از بین می‌رود. این به نوبه خود به معنای کاهش احتمال صدمات خارجی مانند جرقه جوش و فلز و کاهش قرار گرفتن در معرض خطر در معرض اشعه ماوراء بنفش و مادون قرمز است.

در سال ۱۹۸۱، تولید کننده سوئدی Hornell International شاتر الکترونیکی LCD را معرفی کرد که با تشخیص حسگر قوس جوشکاری روشن، به طور خودکار تاریک می‌شد.

مزیت استفاده از عینک جوشکاری اتوماتیک این است که جوشکار نیازی به تنظیم موقعیت کلاه جوش به صورت دستی ندارد که نه تنها باعث صرفه جویی در وقت می‌شود بلکه خطر قرار گرفتن در معرض نور مضر ناشی از فرآیند جوشکاری را نیز کاهش می‌دهد.

قیمت عینک جوشکاری حرفه ای

قیمت عینک جوشکاری حرفه ای بر اساس فاکتورهای مختلفی تعیین می‌شود. اگر قصد خرید عینک جوشکاری جدید دارید، توصیه می‌کنیم حتما یک مدل اتوماتیک تهیه کنید. علت این موضوع به تفصیل در بخش قبلی توضیح داده شده است. قیمت عینک جوشکاری حرفه ای نباید عامل تعیین کننده برای خرید شما باشد. هر چقدر در این زمینه بیشتر هزینه کنید بیشتر به سلامت خود اهمیت داده‌اید.

خرید از شرکت توزیع ابزار آروا به دلیل تنوع بالای محصولات در این دسته می‌تواند یک تجربه عالی برای شما باشد. آروا طیف گسترده‌ای از عینک‌ها را با کیفیت و قیمت‌های گوناگون برای شما آماده کرده است. بدین منظور کافی است مدل مدنظر خود را به راحتی انتخاب نموده و با خیال راحت از محول خریداری شده استفاده نمایید.

توجه به سلامتی و ایمنی اولین اصل در هر کاری است. خرید محصولات مربوط به ایمنی درواقع نوعی سرمایه‌گزاری بر روی سلامتی شماست. لذا آن را به دقت انجام دهید.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!