موتور برق سایلنت چیست؟

همه ما به دنبال خرید و استفاده از یک نوع موتور برق هستیم که صدای آزار دهنده نداشته باشد و از آن بتوانیم در محیط های بسته و حتی منزل استفاده کنیم و علاوه بر همه اینها بتواند برق مورد نیاز ما را به مدت طولانی تری نسبت به سایر موتور برق ها تامین کند. موتور برق با مکانیزمی که دارد انرژی حاصل از سوخت را به انرژی الکتریکی تبدیل می کند. این وسیله کاربردی و مهم نیاز کاربر را بر طرف می کند و می توانیم در مکان های مختلفی از آن استفاده کنیم. یکی از انواع پرطرفدار موتور برق ها، موتور برق سایلنت است. در ادامه می خواهیم بدانیم که موتور برق سایلنت چیست؟

در ادامه با آروا همراه شوید تا ضمن معرفی اینکه موتور برق سایلنت چیست؟ شناخت بیشتری درباره انواع موتور برق و کاربرد هایی که دارد کسب نمایید. اگر از موتور برق های قدیمی استفاده می کنید و سر و صدای زیاد آن ها باعث اذیت و آزار شما می شود، می توانید از روش هایی که در این مقاله برای کاهش صدا و یا بی صدا کردن موتور برق ها گفته شده است، استفاده نمایید.

موتور برق سایلنت چیست؟

موتور برق سایلنت یک ابزار موتوری است که با کمک آن نیروی برق تولید می کنیم. برخی از موتور برق ها دارای صدای زیادی در زمان کار هستند و برخی از آنها نیز پیشرفته تر بوده و کمترین صدا را دارد. در پاسخ به این سوال که موتور برق سایلنت چیست اینگونه می توان پاسخ داد که؛ ابزاری است که در زمان کار کمترین صدا را تولید می کند و دلیل سایلنت بودن نیز به همین خاطر است.

موتور برق در اندازه ها و توان های مختلفی وجود دارد و با کمک سوخت های مختلفی از قبیل بنزن، دیزل و … راه اندازی می شود. ژنراتور برق بی صدا در مکان ها و فضای های بسته بدون هیچ محدودیتی کار می کنند و شما می توانید در حین کار شاهد کمترین صدای تولید شده باشید که دیگر آزار دهنده نیست. موتور برق دارای انواع مختلف و کاربرد های متنوعی است که در ادامه به معرفی و توضیح هر کدام از آنها می پردازیم.

انواع موتور برق سایلنت کدامند؟

انواع موتور برق سایلنت

موتور برق سایلنت دارای انواع مختلفی است که آنها را می توان بر اساس مختلفی دسته بندی بندی کرد. یکی از مهم ترین و اصلی ترین دسته بندی ها در خصوص انواع موتور برق سایلنت بر اساس منبع سوخت آنها است. انواع موتور برق بی صدا وجود دارد که از هر کدام از انها می توانیم در موارد مختلف استفاده کنیم و با کمک آنها شاهد کمترین صدا و لرزش باشیم. در ادامه انواع موتور برق سایلنت بر اساس سوخت معرفی و تعریف می کنیم.

موتور برق بنزینی

یکی از انواع موتور برق سایلنت که بیشترین استفاده را دارد موتور برق بنزینی است. درواقع  برای راه اندازی این وسیله از سوخت بنزین استفاده می شود. موتور برق بنزینی را با نام ژنراتور برق نیز می شناسند.

موتور برق بنزینی سایلنت چیست؟

موتور برق دیزل

همانطور که دانستیم موتور برق ها بر اساس منبع سوخت دارای انواع مختلفی هستند. یکی دیگر از انواع ژنراتور برق بی صدا نوع دیزلی آن است. در این مدل انرژی مکانیکی از طریق احتراف گازوئیل به انرژی الکتریکی تبدیل می شود.

موتور برق گازی

موتور برق گازی از انواع مختلف ژنراتور ها است که برای راه اندازی آن نیاز به گاز شهری و یا گاز مایع است. با وصل کردن این موتور برق به جریان برق انرژی حاصل از سوخت گاز را به انرژی الکتریکی تبدیل می کنیم.

موتور برق دوگانه (بنزین_نفت)

این مدل از موتور برق ها در واقع دوگانه سوز هستند و می توان از دو نوع سوخت برای راه اندازی آن استفاده کرد. سوخت هایی که در این نوع از ژنراتور ها استفاده می شود بنزین و نفت هستند.

کاربرد موتور برق سایلنت چیست؟

کاربرد موتور برق سایلنت

همانطور که گفتیم موتور برق سایلنت وسیله ای است که با کمک آن و انرژی حاصل از سوخت آن می توانیم برق تولید کنیم. در واقه موتور برق سایلنت تولید کننده برق اضطراری است. این قابلیت تبدیل انرژی این امکان را در اختیار ما قرار می دهد تا در مواقع و شرایطی که به برق نیاز داریم از این ابزار مهم استفاده کنیم. همانطور که دانستیم این وسیله انواع مختلفی دارد و برای درک بهتر از اینکه کاربرد موتور برق سایلنت چیست در ادامه به آنها اشاره می کنیم.

 • راه اندازی ابزار های برقی
 • کاربرد در ساختمان ها و ویلاها
 • استفاده در بیمارستان ها
 • استفاده در بانک ها
 • مزایای موتور برق سایلنت

موتور برق سایلنت همانطور که از نام آن مشخص است دارای صدای کمی است و در زمان استفاده از آن صدا های آزار دهنده تولید نمی شود. اولین و مهم ترین مزیت موتور برق سایلنت، کم صدا بودن آن است و علاوه بر این دارای مزایای مختلفی است. در ادامه به معرفی مزیت های این وسیله کاربردی اشاره می کنیم.

 • صدای کم
 • وزن کم
 • طول عمر بالا

انواع موتور برق سایلنت

نکات مهم در خرید بهترین موتور برق بی صدا

همه ما دوست داریم تا یک وسیله مناسب با نیاز های خود خریداری کنیم. ابزاری که دارای کیفیت و کارایی بالایی باشد و از آن بتوانیم در موارد مختلف و متنوعی استفاده نماییم. یکی از محصولاتی که نیاز به راهنمای خرید دارد موتور برق است. نکات مهم در خرید موتور برق بی صدا شامل موارد مختلفی است که با در نظر گرفتن آنها می توانیم یک ابزار مناسب و حرفه ای در اختیار داشته باشیم. موارد مهم در زمان خرید بهترین موتور برق سایلنت به شرح زیر می باشد.

 • نوع سوخت: نوع سوخت مواردی است که در زمان انتخاب بهترین موتور برق سایلنت باید به آن توجه داشته باشیم. این کار به این دلیل است که بدانیم از چه سوختی می خواهیم برای راه اندازی ژنراتور استفاده کنیم.
 • ظرفیت و توان موتور برق: استفاده از موتور برق به این خاطر است که انرژی الکتریکی را در اختیار ما قرار می دهد. میزان ظرفیت و توانی که موتور برق به وجود می آرود از جمله مواردی است که در زمان خرید باید در نظر داشته باشیم.
 • نوع استفاده: با کمک موتور برق می توانیم کارهای مختلفی مانند راه اندازی اینورتر جوشکاری و یا روشن کردن لامپ استفاده کنیم. نوع مصرف یکی از نکات خیلی مهم در زمان خرید و انتخاب است. اینکه با کمک موتور برق قرار است که ابزاری را راه اندازی کنیم.
 • گارانتی: در زمان انتخاب موتور برق سایلنت بهتر است به مدت زمان گارانتی آن دقت داشته باشیم.

چگونه موتور برق را بی صدا کنیم؟

یکی از سوالاتی که در هنگام خرید انواع موتور برق گازی، بنزینی و دیزلی مطرح می شود و همه ما به دنبال آن هستیم این است که؛ چگونه موتور برق را بی صدا کنیم؟ برای بی صدا کردن موتور برق انجام دادن چند کار ضروری و مهم است و برای شناخت هر چه بیشتر شما از این موضوع در ادامه به آنها اشاره می کنیم.

قرار دادن موتور برق در مکان مناسب

 • سر اگزوز را در جهت صحیح قرار دهید.
 • موتور برق را در فاصله مناسب قرار دهید.
 • موتور برق را بر روی سطوح نرم قرار دهید.
 • از تخته های عایق صدا استفاده کنید.
 • جعبه صدا بسازید.
 • صدا خفه کن نصب کنید.

موتور برق بنزینی چیست؟

در انواع موتور برق اشاره کردیم که یکی از این مدل ها موتور برق بنزینی است .و به خاطر اینکه این محصول پر کاربرد است در ادامه به طور مفصل موتور برق بنزینی چیست را توضیح می دهیم.

موتور برق بنزینی همانطور که از نام آن مشخص است یکی از ابزارهای موتوری است که برای راه اندازی آن از سوخت بنزین استفاده می شود. بنزین در ژنراتور بر اثر ایجاد جرقه دچار احتراق می شود و انرژی حال از این سوختن و احتراق طی فرایندی به انرژی الکتریکی تبدیل می شود.

موتور برق طی چهار مرحله مکش، تراکم، انفجار و تخلیه کار می کند. با کمک این مراحل مکانیزمی که به آن نیاز داریم به وجود می آید و نیروی مورد نظر را در اختیار ما قرار می دهد.

موتور برق سایلنت آروا

شرکت آروا دارای تنوع بالای محصولات و ابزارآلات است که به خوبی نیاز مشتریان را شناسایی کرده و متناسب با نیاز آنها محصولات خود را به بازار عرضه می نماید. یکی از انواع محصولاتی که آروا در اختیار مشتریان خود قرار می دهد موتور برق سایلنت است. موتور برق بی صدا در آروا دارای مدل های مختلفی است که برای آشنایی هرچه بیشتر آنها را معرفی می کنیم.

 • موتور برق بنزینی ۵۰۰۰ وات مدل ۶۱۱۱
 • موتور برق بنزینی ۲۵۰۰ وات مدل ۶۱۱۰
 • موتور برق بنزینی ۲۵۰۰ وات مدل ۶۱۰۹
 • موتور برق بنزینی ۶۰۰۰ وات مدل ۶۱۱۲

برای کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی با مزیت های این مدل از موتور برق سایلنت می توانید به صفحه هر کدام از محصولات آروا مراجعه نمایید.

کلام آروا

همه به دنبال این هستند که یک موتور برق سایلنت و بدون صدا در اختیار داشته باشند تا در هر مکانی، بدون صداهای آزار دهنده از ان اسنتفاده کنند. همانطور که در تعریف موتور برق سایلنت چیست توضیح دادیم، وسیله ای است که در زمان کار کمترین صدا را تولید می کند و همچنین دارای انواع مختلفی می باشد. پس پیشنهاد می شود برای محیط های خانگی و یا اداری که سر و صدا ممکن است آزاردهنده باشد از موتور برق سایلنت یا بی صدا استفاده کنید.

در این مقاله به صورت کامل و اجمالی درباره اینکه موتور برق سایلنت چیست؟ صحبت کردیم و همه آنچه درباره این محصول نیاز به دانستن آن بود را شرح دادیم. برای کسب اطلاعات بیشتر و همچنین دریافت مشاوره های رایگان می توانید با همکاران ما در آروا تماس حاصل نماید. با توجه به اینکه آروا موتور برق های متنوع و مختلفی را به بازار عرضه می نماید برای خرید و انتخاب ابزار مناسب خود می توانید وارد سایت آروا شده و یا به نمایندگی های مجاز آروا مراجعه نمایید.


پاسخ مهم ترین سوالات شما:

بهترین موتور برق مناسب منزل کدام است؟

موتور برق سایلنت با توجه به اینکه در محیط خانگی سر و صدای کمتری را تولید می کند می تواند بهترین گزینه برای استفاده در منزل و خانه باشد.

چگونه موتور برق را بی صدا کنیم؟

روش های مختلفی برای بی صدا کردن موتور برق وجود دارند. پیشنهاد می شود با مطالعه این مقاله، اطلاعات کاملی در مورد این روش ها و نحوه استفاده از آن ها به دست آورید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *