راهنمای خرید جعبه ابزار

به نظرتان خرید یک جعبه کادو مهم تر است یا جعبه ابزار؟ میتوانیم بگوییم خرید هر دو مهم است. اما اگر در مسیر یک مهمانی باشید و ماشینتان خراب شود و داخل ماشین جعبه ابزار نداشته باشید تا آن را درست کنید ممکن است به تولد نرسید و جعبه کادو به مقصد نرسد اما هر جعبه ابزاری هم نمی تواند به شما کمک کند. شما برای درست کردن ماشینتان یا پروژه های کاری خود نیاز به یک جعبه ابزار خوب دارید که ما درباره راهنمای خرید جعبه ابزار اطلاعات کافی به شما ارائه می دهیم.

دانلود مقاله

جعبه ابزار چیست؟

جعبه ابزار یا کیف ابزارها هر دو برای یک هدف مشخص مورد استفاده قرار می گیرند. نظم دادن به ابزار های عمومی مورد نیاز که می تواند هم برای یک مهندس، یک کارگر و حتی یک خانوم خانه دار ضروری باشد. اگر بپرسید مزیت استفاده از جعبه ابزار چیست باید بگوییم شما با نگه داری ابزارآلات خود در جعبه ابزار می توانید به نحوه بهتری از آن ها نگه داری کنید و برای حمل ابزار ها از جایی به جایی دیگر راحت تر اقدام کنید.

تفاوت جعبه ابزار و کیف ابزار

تفاوت جعبه ابزار و کیف ابزار

جعبه ابزار و کیف ابزار هر دو برای سامان دهی و نظم دهی ابزار آلات عمومی مورد استفاده قرار می گیرند. فقط با این تفاوت که کیف ابزار ها جنس های مختلفی از پارچه ها را دارند و جعبه ابزار ها شامل انواع زیر می شوند. برای اینکه بیشتر با کیف ابزار چیست آشنا شوید بهتر است مقاله تخصصی آروا در این مورد را مطالعه کنید.

انواع جعبه ابزار

جعبه ابزارها به دو روش دسته بندی می شوند. یکی براساس جنس و دیگری هم براساس شکل است. جعبه ابزارها بر اساس جنس شامل موارد زیر می باشد البته کیف ابزار ها را از جعبه ابزارها جدا فرض کردیم.

جعبه ابزار فلزی

جعبه ابزار فلزی

این جعبه ابزارها نسبت به جعبه ابزارهای پلاستیکی مقاومت بالاتری دارند.

جعبه ابزار پلاستیکی

اگر دنبال جعبه ابزاری هستید که وزن مناسب تری داشته باشد جعبه ابزار پلاستیکی مناسب است.

جعبه ابزار پلاستیکی

جعبه ابزار ها براساس شکل نیز شامل موارد زیر است:

جعبه ابزار چرخ دار

این نوع جعبه ابزار هم می تواند فلزی و هم می تواند پلاستیکی باشد. مزیت این جعبه ابزار این است که به صورت چرخ دار است و حمل آن آسان می باشد.

جعبه ابزار قفسه ای جعبه ابزار قفسه ای در سایز های متنوع وجود دارد از سایزهای کوچک تا خیلی بزرگ به طوریکه حتی می توان به طور ثابت در داخل کارگاه قرار گیرد و قفسه های متنوعی برای نگه داری انواع ابزار ها دارد.

جعبه ابزار های دستی

به سایز جعبه ابزار ها در ابعاد کوچک تر جعبه ابزار های دستی می گویند که در شکل های مربع و مستطیل و… وجود دارند.

راهنمای خرید جعبه ابزار کشویی

یک میز دررآور را در نظر بگیرد که در سایز های متنوع در آن به جای لوازم آرایشی و لباس ابزار نگهداری می شود. می تواند بدون چرخ یا چرخ دار باشد و در کارگاه ها و کارخانه مورد استفاده قرار می گیرد.

کاربرد جعبه ابزار

  • نگه داری ابزار های داخل خودرو
  • نظم و سامان دهی ابزار ها در خانه
  • نگه داری ابزار های عمومی نجاری و آهنگری
  • سامان دهی ابزار های ساختمانی
  • نگه داری ابزار کار های تاسیساتی

راهنمای خرید جعبه ابزار کامل و خوب

در بررسی راهنمای خرید جعبه ابزار اینکه بخواهیم به طور دقیق بگوییم کدام جعبه ابزار بهتر است امکان پذیر نیست اما می توانیم راهنمای خرید جعبه ابزار مناسب و کامل را به شما معرفی کنیم.

جنس

در ابتدا مبحث راهنمای خرید جعبه ابزار باید محیطی که قصد استفاده از جعبه ابزار را دارید مشخص کنید. مثلا در یک محیط مرطوب یا در یک محیط پر از گردو غبار و… تا یک جعبه ابزار ضد ضربه، ضد آب یا ضد نفوذ گرد و غبار را تهیه کنید. هم چنین جنس جعبه ابزار بر روی وزن آن تاثیر گذار است و نوع پلاستیکی آن از همه نوع جعبه ابزارها سبک تر است. هم چنین جنس جعبه ابزار نیز بر روی استحکام تاثیر دارد.

ابعاد و کشو و تقسیم

ابعاد جعبه ابزار ارتباط تنگاتنگی با وسایلی دارد که داخل جعبه ابزار قرار می گیرد. اگر می خواهید ابزارهایتان را با نظم بهتری در کنارهم در جعبه ابزار بگذارید بهتر است از جعبه ابزارهایی که دارای طبقات متعدد و بخش های متنوعی هستند استفاده کنید برای مثال جعبه ابزار هایی را تهیه کنید که حتی برای پیچ ها نیز جای مخصوص دارند.

دسته یا بند

در مبحث راهنمای خرید جعبه ابزار بررسی های نشان می دهد که عمدتاً جنس دسته ابزار همانند بدنه است. یعنی اگر یک جعبه ابزار پلاستیکی خریداری کنید. جنس دسته نیز پلاستیکی یا اگر فلزی تهیه کنید جنس دسته نیز فلزی است. اما ممکن است شما جعبه ابزاری بخواهید که بند داشته باشد که بهتر است به سراغ کیف ابزارها بروید که بند ها تک دوش و دو دوش را دارند.

قفل ها

اگر هنگام بلند کردن جعبه ابزار به طور ناگهانی جعبه ابزار باز شود هم به شما و هم به وسایلتان آسیب وارد می شود. پس بررسی قفل ها و کیفیت آن ها بسیار ضروری است. بهتر است جعبه ابزار هایی را تهیه کنید که قفل های ایمنی با کیفیت تری دارند. در صورتی که قصد کیف ابزار را داشتید باید زیبپ آن را بررسی کنید.

چرخ یا بدون چرخ

در مبحث راهنمای خرید جعبه ابزار داشتن چرخ یا بدون چرخ بودن جعبه ابزار مهم است. این مورد بستگی به زور بازوی شما و میزان استفاده شما از جعبه ابزار دارد. مسلماً چرخ دار بودن جعبه ابزار باعث می شود جابه جایی آن راحت تر باشد.

چه ابزاری باید در جعبه ابزار باشد؟

جعبه ابزار کامل

اینکه بخواهیم به طور دقیق بگوییم کامل ترین جعبه ابزار در بازار چیست و در جعبه ابزار چه وسایلی باید باشد مثل آن است که بگویم در چمدان مسافرتی خود دقیقا چه وسایلی بگذارید هر کسی بسته به محل سفر و خودش وسایل متفاوتی میگذارد. اما یک سری از لوازم مثل حوله و قرص ها  را به طور ثابت با خود به سفر می بریم. در جعبه ابزار هم به همین صورت یک سری ازابزار اآلات باید وجود داشته باشد و یک سری از لوازم دل به خواهی است.

انواع آچار

پیچ ها و مهره ها در ساخت تمامی ابزار آلات استفاده می شوند و وجود انواع آچار با سایز های متنوع در جعبه ابزار الزامی است.

انبردست

از انبر دست ها برای خم کردن بریدن و چرخاندن سیم و کابل ها استفاده می شود و حتی بیرون کشیدن میخ از دیوار و مکان مختلف استفاده می شود.

 دم باریک

همانند انبر دست ها با این تفاوت که نوک بلند تر و کشیده تری دارند و بیشتر توسط برقکارها مورد استفاده قرار می گیرند.

سیم چین

از سیم چین که یک وسیل کاربردی برای کارهای الکترونیکی است برای بریدن و لخت کردن کابل و سیم ها استفاده می شود.

کاتر و قیچی کاتر و قیچی جز ابزارهای برشی هستند که در هنر و در خانه بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. ا ز کاتر برای خط انداختن نیز استفاده می شود.

خطکش یا متر و گونیا تراز

ابزار ها ی اندازه گیری برای کابینت ساز ها و نجار بیشتر مورد استفاه قرار می گیرند ولی وجو آن ها در جعبه ابزار ها نوعی محکم کاری است.

 کاردک

اگر یک نقاش باشید با کاردک بسیار کار می کنید. وجود ان به شما کمک می کند برای مخلوط کردن، برداشتن و پهن کردن انواع خوراک ها و رنگ ها مورد استفاده قرار گیرد.

چراغ قوه

وجود چراغ قوه در جعبه ابزار این امکان را به شما می دهد در محیط های تاریک دغدغه ای نداشته باشید.

چکش

از این وسیله برای کوبیدن مهره ها و پیچ ها به داخل دیوار و سطوح مختلف استفاه می شود.

 پیچ گوشتی

پیچ گوشتی یک وسیله کاربردی است که این امکان را برای شما فراهم می کند که پیج ها را باز کنید. پیچ می تواند دوسو یا چهار سو و… باشد.

نحوه نگه داری

برای اینکه جعبه ابزارتان مدت زمان بیشتری طول عمر داشته باشد بهتراست نکات زیر را انجام دهید.

  • جعبه ابزار خود را در یک محیط مرطوب نگذارید رطوبت هم برای جعبه و هم ابزارآلات داخل جعبه مضر است.
  • حتما گرد و غبار ابزار و جعبه ابزار خود را با یک دستمال بگیرید.
  • اگر جعبه ابزارتان دارای چرخ است آن را روغن کاری کنید.

راهنمای خرید جعبه ابزار آروا

آروا تنوع وسیعی از جعبه ابزارهای پلاستیکی و فلزی دارد که بخش بندی و تقسیم بندی های متفاوتی دارند. علاوه بر این طرح های بسیاری از کیف ابزار ها را نیز در بازار عرضه کرده است.

جنس جعبه ابزارها و قفل های استفاده شده مقاوم به ضربه است و عمدتا بسته به نوع، دارای عایق می باشند. کیف ابزار ها هم در نوع کمری و هم در نوع جلیقه ای موجود است که به راحتی می توانید در ارتفاع از آن ها استفاده کنید.

کلام آروا

ما سعی کردیم به معرفی انواع جعبه ابزارها و راهنمای خرید آن ها اشاره کنیم تا شما جعبه ابزار مناسبتان را تهیه کنید. در صورتی که تمایل به دیدن جعبه ابزار های با کیفیت آروا داشتید می توانید به سایت آروا مراجعه کنید و در صورتی که تصمیم به خرید گرفتید می توانید به نمایندگی آروا در سراسر ایران مراجعه کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *