کیف ابزار چیست؟

با توجه به اینکه ابزارآلات دستی از جمله آچارها، پیچ گوشتی ها و موارد مشابه بسیاری وجود دارد و ممکن است در حین کار و یا به مرور زمان گم شده و یا به دلایلی خراب شوند، نیاز به وسیله ای داریم که بتوانیم از این ابزارآلات به خوبی محافظت و نگهداری کنیم. یکی از وسیله هایی که می تواند ما را در این زمینه کمک کند، کیف ابزار است. در ادامه به این موضوع می پردازیم که کیف ابزار چیست و چه مزایایی دارد؟

کیف ابزار علاوه بر محافظت از ابزارآلات، سرعت و دقت کار را بالا می برد. این وسیله کاربردی همیشه مورد توجه افراد مختلف قرار دارد و همه کاربران برای بهتر نگه داشتن و مراقبت از ابزار های خود از انواع مختلف کیف ابزار استفاده می کنند. برای شناخت هر چه بهتر از اینکه کیف ابزار چیست و انواع آن کدام است، در ادامه با آروا همراه شوید تا شناخت کامل و جامعی درباره کیف ابزار، مزیت های آن و انواع مختلفی که این محصول دارد کسب نمایید.

کیف ابزار چیست و چه مزایایی دارد؟

کیف ابزار یک وسیله ای است که دارای اندازه و قالب های متفاوت و ساخته شده از جنس های مختلف است. این وسیله مانند یک محفظه با ساختار مناسب است که در داخل آن می توان انواع مختلف ابزار های دستی را جای داد. در واقع کیف ابزار، محل نگهداری ابزار هاست و به ما کمک می کند تا به تمامی ابزار هایی که نیاز داریم دسترسی ساده و آسانی داشته باشیم.

این وسیله کاربردی دارای مزیت های بسیاری است. تعمیرکاران می توانند انواع ابزار های خود را در داخل آن قرار دهند. ابزار آلاتی مانند آچار بکس، آچار فرانسه، انواع پیچ گوشتی و موارد مشابه به راحتی در داخل کیف ابزار جای می شود.

کیف ابزار چیست و چه کاربردی دارد؟

انواع کیف ابزار کدامند؟

کیف ابزار مانند دیگر محصولاتی که تولید می شود دارای انواع مختلفی است. هر کدام از این انواع دارای ساختار و شکل متفاوت هستند و در موارد مختلفی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع انواع کیف ابزار را می توان از لحاظ مدل و جنس تقسیم بندی کرد. در ادامه این مطلب به معرفی انواع کیف ابزار می پردازیم و هر کدام را توضیح می دهیم.

کیف ابزار دستی چیست؟

همانطور که از نام کیف ابزار دستی مشخص است، این محصول برای حمل و نگهداری ابزار های سبک و تعداد کم است. این مدل از کیف ابزار دارای ابعاد کوچک است و دارای یک بند می باشد که می توان آن را روی دوش انداخت. معمولاً کیف ابزار دستی از جنس پارچه مقاوم تولید می شود. این محصول در شکل هل های مختلف با تعداد جیب های مختلف تولید می شود و یکی از محصولات برای تعمیرکاران است. برخی از کیف های دستی نیز وجود دارد که دارای یک دسته است.

کیف ابزار کمری

کیف ابزار کمری چیست؟

کیف ابزار کمری یکی از مدل های کاربردی است که کاربر با استفاده از آن می تواند در زمانی که در ارتفاع کار می کند و یا تحرک بالایی دارد از آن استفاده کند. مدل هایی دیگر از کیف ابزار وجود دارد که مانند کیف های کمری است و به دور کمر بسته می شود. از این مدل کیف در شرایطی استفاده می شود که امکان حمل کیف های کوله ای و سامسونت و … دشوار باشد. این مدل از کیف ابزار برای افراد تعمیرکار بسیار مناسب است و با بستن آن دور کمر می توانند در هر مواقعی از ابزار مورد نظر خود استفاده کنند. کیف ابزار کمری حرفه ای دارای جنس برزنتی و چرمی است و جابجایی آن بسیار ساده و آسان است.

کوله پشتی ابزار

کوله پشتی ابزار

کیف کوله پشتی یا کوله پشتی ابزار از انواع پرکاربرد و پرطرفدار در میان کیف ابزارها است. این کیف ها مانند کوله های کوهنوردی طراحی می شوند و دارای اندازه های مختلف هستند. این مدل از کیف ها از کف مقاوم و جنس با کیفیتی ساخته می شوند و در داخل آنها زیپ ها و جیب های مختلفی وجود دارد تا بتوان ابزار های زیادی را در داخلش جای داد.

از مزیت هایی که این مدل کیف ابزار دارد این است که وزن را به صورت متوازن بر روی دوش تقسیم می کند. این کیف ها دارای جنس های پارچه ای و برزنتی هستند. حمل و نقل کوله پشتی ابزار در محیط های مختلف بسیار راحت و آسان است.

کیف ابزار جلیقه ای

کیف ابزار جلیقه ای

همانطور که گفتیم کیف ابزار دارای انواع مختلفی است. یکی از انواع کیف هایی که مورد استفاده می گیرد کیف ابزار جلیقه ای است. این کیف دقیقا شبیه به جلیقه است و روی قسمت جلویی آن جیب هایی دوخته شده است که در داخل آن می توان ابزارها را قرار دارد. این مدل از کیف ابزار به خاطر اینکه می توان آن را بر تن کرد بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. جنس این کیف ها از پارچه های محکم و بزرزنت است.

کیف ابزار چرخ دار

کیف ابزار چرخدار

انواع دیگری از کیف های ابزار وجود دارد که به نسبت مدل های دیگر اندازه بزرگتر و وزن بیشتری دارد. این مدل از کیف به شما این امکان را می دهد که با کمک آن بتوانید ابزار آلات سنگین را به راحتی با خود حمل کنید. برای اینکه بتوان این کیف ابزار ها را به آسانی جابجا کرد از چرخ استفاده می شود. دلیل نامگذاری کیف ابزار چرخدار به خاطر استفاده از چرخ در زمان حمل و نقل آن است. کیف ابزار چرخ دار به گونه ای طراحی شده است که در داخل آن می توان ابزار های بیشتری قرار داد.

کیف ابزار سامسونتی یا مهندسی

یکی دیگر از انواع کیف ابزار وجود دارد که از مقاومت بالا و طراحی خاصی برخوردار است. کیف های سامسونت و یا مهندسی یکی از مدل های پرطرفدار در میان کیف ابزارهاست.

این کیف ها به این خاطر مهندسی و یا سامسونت نامگذاری شده اند که شبیه کیف های سامسونت طراحی و ساخته می شوند. در بررسی مفهوم اصلی کیف ابزار چیست باید گفت که از مزیت های این محصول می توان به جایگذاری مرتب و دقیق ابزار ها اشاره کرد. کیف ابزار سامسونتی دارای اندازه های مختلفی است و سایز های متفاوتی دارد. جنس این کیف ها عمدتا از آلومینیوم است و دارای طول عمر بیشتر به نسبت دیگر کیف هاست. یکی دیگر از خوبی هایی که این کیف دارد این است که عایق است و آب و رطوبت نمی تواند به داخل آن نفوذ کند.

انواع کیف ابزار از نظر جنس

جنس کیف یکی از موارد مهم است که مقاومت و ماندگاری آن را تعیین میکند. همانگونه که می دانیم انواع کیف ابزار را می توان بر اساس متریال مختلف و گوناگونی تقسیم بندی کرد. یکی از انواع تقسیم بندی ها در این زمینه دسته بندی آنها بر اساس جنس استفاده شده در ساخت آنها است. در این قسمت انواع کیف ابزار از لحاظ جنس بدنه را معرفی و هر کدام را توضیح دهیم.

کیف ابزار برزنتی

کیف ابزار برزنتی

کیف ابزار ها دارای جنس های مختلف و متنوعی هستند که یکی از آنها برزنت می باشد. کیف های برزنتی از جمله پارچه ها مرغوب و مقاومی هستند که مقاومت بالایی در برابر رطوبت و دما دارند. کیف ابزار با جنس برزنت،استحکام بالایی در برابر پارگی و آسیب هایی مشابه دارد. کیف های برزنتی دارای انواع مختلفی هستند که از جمله آنها می توان بی کیف ابزار دستی، کوله پشتی و … اشاره کرد.

کیف ابزار پارچه ای

کیف ابزار پارچه ای

برخی از انواع کیف ابزار ها وجود دارد که بیشتر کاربرد خانگی دارند و در ساخت آنها از پارچه های مقاوم استفاده می شود. این کیف ها برای نگهداری ابزار های مکانیکی مناسب است و می توان آنها را به راحتی شستشو کرد. کیف های ابزار پارچه ای در مدل های شانه ای و کمری تولید می شوند و دارای انعطاف بالایی هستند.

انواع کیف ابزار آروا

آروا محصولات و ابزار های متوع و مختلفی را تولید می کند که یکی از این محصولات کیف ابزار است. آروا انواع کیف ها را در مدل ها و اندازه های مختلفی تولید می کند که صاحبان مشاغل می توانند از این کیف ها برای نگهداری ابزارهای خود استفاده کنند. کیف ابزار آروا دارای جنس های مختلفی است و از مقاومت و استحکام بالایی برخوردار هستند. در ادامه انواع کیف ابزار آروا را به صورت تیتروار بیان می کنیم.

 • جلیقه ابزار برزنتی
 • کوله پشتی ابزار
 • کیف ابزار ۴۵ سانتی
 • کیف ابزار کمری سه تیکه
 • کیف ابزار پارچه ای

شاید برخی از افراد تصور کنند که کیف ابزار و جعبه ابزار یکی هستند. این دو ابزار تفاوت هایی از نظر جنس و اندازه و نوع کاربرد ها با هم دارند. جعبه ابزار ها معمولاً بزرگتر هستند و ابزار بیشتری در داخل آن قرار می گیرد. در واقع می توانیم بگوییم اگر به دنبال این هستید که مجموعه ای از ابزار ها را همراه خود داشته باشید، بهتر است از جعبه ابزار استفاده کنید و اگر ابزار کمتری مورد استفاده شما قرار می گیرد، کیف ابزار در مدل ها و انواعغ مختلف می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. در ادامه به صورت کامل تر، جعبه ابزار را مورد بررسی قرار می دهیم.

راهنمای خرید بهترین کیف ابزار

راهنمای خرید کیف ابزار

همه ما برای نگهداری از ابزارهای خود به یک کیف ابزار نیاز داریم. انتخاب و خرید کیف ابزار باید با توجه به رعایت برخی موارد مهم خریداری شود. در واقع می توان گفت راهنمای خرید بهترین کیف ابزار بر اساس برخی المان ها و مولفه ها انجام می شود که در این قسمت به صورت مختصر به مهم ترین موارد برای انتخاب بهترین کیف ابزار اشاره می کنیم.

 • جنس: یکی از مواردی که می تواند راهنمای خوبی برای خرید باشد جنس کیف ابزار است. جنس کیف ابزار دارای انواع مختلفی است که در بالا به صورت مفصل آن ها را شرح دادیم.
 • اندازه: اندازه کیف ابزار می تواند راهنمای خرید باشد چرا که به ما کمک می کند بر اساس میزان ابزارهایی که در اختیار داریم یک کیف مناسب را انتخاب کنیم.
 • نوع کیف ابزار: همانطور که می دانیم کیف ابزار دارای انواع مختلفی مانند، دستی، کمری، مهندسی و … است. در زمان خرید مهم است که به نوع کاری که قصد انجام آن را داریم و شغل خود توجه داشته باشیم تا بهترین انتخاب را داشته باشیم.

جعبه ابزار چیست؟

تفاوت کیف ابزار و جعبه ابزار

جعبه ابزار در واقع یک جعبه در شکل و ساختار مشخص است که در اندازه های مختلفی وجود دارد. این وسیله کاربردی دارای جنس های فلزی و پلاستیک می باشد. جعبه ابزار یکی از انواع وسیله های کاربردی است که با کمک آن می توانیم حجم زیادی از ابزار آلات را در آن نگه داریم. در این قسمت به صورت مختصر درباره اینکه جعبه ابزار چیست توضیح دادیم و در ادامه به تفاوت این محصول با کیف ابزار اشاره می کنیم.

تفاوت جعبه ابزار و کیف ابزار چیست؟

تفاوت کیف ابزار و جعبه ابزار

کیف ابزار و جعبه ابزار از جمله محصولاتی هستند که در داخل آنها می توان ابزارهای مختلفی را نگه داشت. هر کدام از این محصولات دارای ویژگی ها و مزیت های مختلفی هستند. با توجه به اینکه هر دو این محصولات محل نگهداری ابزار هستند و از اندازه ها و جنس های مختلفی نیز ساخته می شوند در کل دارای تقاوت هایی با یکدیگر هستند که در ادامه این بخش به این موضوع که تفاوت جعبه ابزار و کیف ابزار چیست می پردازیم.

 • جعبه ابزار به نسبت کیف ابزار دارای مقاومت بیشتری است.
 • کیف ابزار دارای وزن کمتر و انعطاف بیشتری به نسبت جعبه ابزار است.
 • کیف ابزار دارای حمل و نقل راحتری به نسبت جعبه ابزار است.
 • جعبه ابزار در برابر ضربه و پارگی مقاوم است و ابزار های تیز را می توان در داخل آن نگه داشت.

کلام آروا:

تعمیرکاران و صاحبان برخی مشاغل برای نگهداری ابزار های خود به شکلی مناسب از محصولاتی مانند کیف ابزار استفاده می کنند. کیف ابزار در واقع این امکان را به کاربران می دهد تا ابزار های خود را به صورت منظم و مرتب داخل انواع مختلف کیف ابزار جایگذاری کنند. در این مقاله درباره اینکه کیف ابزار چیست و چه مزایایی دارد صحبت کردیم و انواع آن را از لحظ مختلف معرفی کردیم.

در این زمینه برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره های رایگان می توانید با همکاران ما در آروا تماس حاصل نمایید. همچنین با مراجعه به سایت آروا و نمایندگی های مجاز می توانید کیف مورد نظر خود را انتخاب و خریداری نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *