بهترین مارک عینک جوشکاری اتومات

رعایت نکات ایمنی از موارد مهم در زمان جوشکاری است. یکی از وسایل ایمنی مهم عینک جوشکاری است. هنگام جوشکاری اشعه های مضر ساتع می شوند که برای چشم مضر هستند. بهتر است در زمان عملیات جوشکاری از بهترین مارک عینک جوشکاری اتومات استفاده کنیم.

انتخاب یک برند به عنوان بهترین کار دشواری است. بهتر است با توجه به نیاز ها و نوع جوشکاری به دنبال انتخاب بهترین برند عینک ایمنی جوشکاری باشیم. برخی از برند ها دارای محبوبیت زیادی هستند که عبارتند از:

 • Arva
 • M3
 • Miller
 • Lincoln Electric
 • Jackson Safety
 • Honeywell

نکته مهم این است که در زمان انتخاب بهترین مارک عینک جوشکاری اتومات باید به نوع نیاز توجه داشته باشیم. در واقع باید بدانیم به چه دلیل می خواهیم عینک جوشکاری بخریم. بهتر است قبل از خرید به موارد زیر توجه کنید:

 • نوع کار و نیاز های شما
 • نوع جوشکاری
 • میزان و شدت نور جوشکاری
 • محیط کار
 • نوع فیلتر
 • زمان سوئیچینگ
 • قابلیت تنظیم
 • وزن و راحتی
 • فناوری‌های جانبی

در ادامه ضمن معرفی برند های معتبر شما را با ویژگی هایی هر کدام از آنها آشنا می کنیم. معرفی برند های معتبر و نکات مهم خرید کمک می کند تا مانند یک کارشناس حرفه ای بهترین مارک عینک جوشکاری اتومات را خریداری کنید.

دانلود مقاله

عینک جوشکاری چیست؟

هنگام جوشکاری اشعه های مضر ساتع می شوند و که برای چشم مضر هستند. برای مراقبت از چشم از ابزار ایمنی مانند عینک باید استفاده کرد. یکی از عینک های ایمنی که جوشکار ها از آن استفاده می کنند، عینک جوشکاری است.

شیشه های عینک جوشکاری به گونه ای طراحی و ساخته شده است که از اشعه های مضر مانند اشعه ماوراء بنفش (UV)، مادون قرمز (IR) و نور مرئی چشم را مراقبت می کند. که شامل دو مدل است.

عینک جوشکاری چیست؟

ساده

این عینک ها ساختاری ساده دارند و از چشم در برابر اشعه های مضر مراقبت می کنند.

اتومات

همانطور که از نام این عینک مشخص است به صورت خوردکار از چشم در برابر شدت و تغیرات اشعه های جوشکاری محافظت می کند. عینک جوشکاری اتوماتیک از انواع عینک های ایمنی است که جوشکاران برای محافظت از چشم از آن استفاده می کنند.

بهترین مارک عینک جوشکاری اتومات

بهترین مارک عینک جوشکاری اتومات

برند های مختلفی وجود دارند که عینک جوشکاری تولید می کنند. هر کدام از این برند ها ویژگی ها و مزیت هایی را دارند که در زمان خرید بهتر است هر برند را به خوبی بشناسیم و عینکی مناسب با کار خود را انتخاب کنیم. در ادامه ۵ برند معروف عینک جوشکاری را که هر کدام دارای کیفیت بالا هستند را معرفی می کنیم.

بهترین عینک جوشکاری اتومات آروا

عینک جوشکاری آروا

شرکت آروا برند ایرانی تولید کننده ابزار آلات صنعتی و خانگی است که در زمینه ساخت ابزار آلات ایمنی نیز دارای شهرت بسیار است. عینک جوشکاری آروا به دلیل کیفیت بالا و اتومات بودن در میان جوشکاران طرفداران بسیاری برخودار است.

شرکت آروا تنوع بسیاری از عینک ایمنی و عینک جوشکاری را تولید و به بازار عرضه می کند که در زمان کار می توان از آنها استفاده کرد.

عینک جوشکاری آروا دارای ویژگی ها و مزیت های بسیاری است که با اعتماد و اطمینان کامل از آن می توان در عملیات های جوشکاری استفاده کرد.

 • شعاع دید و ایمنی بالا
 • بدنه انعطلف پذیر و مقاوم
 • مجهز به لنزهای ضد خش و UV
 • دسته پهن و طراحی ارگونومیک
 • انعطاف پذیر با مقاومت بالا
 • لنز های پلی کربنات، مقاوم در برابر ضربه
 • استاندارد CE اروپا

میلر الکتریک

میلر الکتریک

میلر الکتریک یک برند معتبر است که به تولید تجهیزات جوشکاری از جمله عینک جوشکاری شهرت دارد. عینک های برند miller برای محافظت در برابر نور شدید و گرمای تولید شده در فرآیند های جوشکاری طراحی شده اند.

Lincoln Electric

Lincoln Electric

لینکلن الکتریک، یکی دیگر از برندهای شناخته شده در صنعت جوشکاری است. عینک های لینکلن الکتریک از کیفیت و ایمنی بالایی برخوردار هستند.

Jackson Safety

Jackson Safety

مارک Jackson Safety در زمینه تولید عینک های اتومات فعالیت دارد. این عینک ها برای تنظیم خودکار با شرایط نوری در حال تغییر طراحی شده اند. این عینک ها با دید واضح و محافظت از چشم گزینه ایی مناسب هستند.

Honeywell

Honeywell

Honeywell از جمله تولید کننده های وسایل ایمنی جوشکاری مانند عینک است. عینک جوشکاری هوبارت دارای استاندارد های مختلفی است و می توان از آن در کارهای جوشکاری استفاده کرد.

راهنمای خرید بهترین مارک عینک جوشکاری اتومات

راهنمای جامع خرید عینک جوشکاری

با توجه به شناخت برند های مطرح تولید کننده عینک جوشکاری برخی عوامل دیگر نیز در انتخاب بهترین برند جوشکاری عینک جوشکاری اتومات موثر هستند. دقت کردن به این نکات مهم است و بهتر است برندی را انتخاب کنیم که این موارد را تولید محصولات خود رعایت می کنند.

نوع کار و نیازهای شما

در زمان خرید محصولات اولین چیزی که باید در نظر داشت نیاز ما و کاربری محصول است. این به این معنی است که پیش از خرید بهترین برند عینک جوشکاری اتومات بدانیم که دلیل خرید ما چه چیز است. با پاسخ دادن به این سوال می توانیم خریدی مناسب را تجربه کنیم.

در قدم بعد باید توجه کنیم که عینکی که خریده ایم آیا از چشمان ما به خوبی محافظت می کند یا نه؟ این موارد را همیشه باید پیش از خرید در نظر بگیریم.

نوع جوشکاری

جوشکاری حالت ها و روش های مختلی اجرا می شود. هر کدام از روش های جوشکاری اشعه و نوری را ساتع می کند. برای مثال زمانی که جوشکاری قوس الکتریکی انجام می دهیم نوع اشعه و شدت نوری که ایجاد می شود با جوشکاری تیگ متفاوت. این موضوع می تواند ما در تصمیم گیری راحت کند و عینکی مناسب با نوع جوشکاری انتخاب کنیم.

ایمنی بهترین مارک عینک جوشکاری اتومات

با توجه به خطرات جوشکاری و آسیب رسیدن به چشم ها بهتر است قبل از خرید میسزان ایمنی بودن عینک را بررسی کنیم.

محیط کار

برای انتخاب عینک جوشکاری محیط کار نیز اهمیت دارد. باید در زمان خرید به این موضوع و فضای کار از نظر میزات تهویه، مساحت و نور دقت کنیم. علاوه بر اینها هوای مرطوی، بارانی، گرم و موارد مشابه نیز در محیط کار جوشکاری تاثیر گذار هستند.

نوع فیلتر بهترین مارک عینک جوشکاری اتومات

عینک های جوشکاری دارای فیلتر های مختلفی هستند که هر کدام یک کارایی بخصوصی دارند. بهتر است نوع فیلتر را نیز در زمان خرید بهترین برند عینک جوشکاری رعایت کنیم.

زمان سوئیچینگ و قابلیت تنظیم

عینک‌ های جوشکاری اتوماتیک باید قابلیت سوئیچ شدن داشته باشند. این قبلیت به کاربر کمک می کند تا عینک با توجه به مسزان شدت نور تغیر رنگ دهد.

وزن و راحتی

طراحی عینک خیلی مهم است و در زمان استفاده صورت را اذیت نمی کند. این موضوع می تواند روی تمرکز کاربر تاثیر گذاشته و گاهی دچار خستگی کند.

کلام آروا:

با توجه به اینکه در زمان جوشکاری خطرات بسیاری متوجه کاربر می شود بهتر است در هنگام کار از تجهیزات ایمنی مانند عینک جوشکاری استفاده کنیم. برای پیدا کردن بهترین مارک عینک جوشکاری باید برند های مختلفی را بررسی کرد و دید کدام برند محصولات با کیفیتی دارد. آروا به عنوان بزرگترین تولید کننده اینورتر های جوشکاری در ایران به موضوع ایمنی کاربر نیز اهمیت بالایی می دهد.

در همین راستا عینک های ایمنی آروا با رعایت بالاترین استاندارد های جهانی به بازار عرضه می شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و دیگر محصولات آروا می توانید با همکاران ما در تماس باشید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *