لوازم موردنیاز برای جعبه ابزار ماشین

جعبه ابزار ماشین

جعبه ابزار ماشین یک عنصر ضروری است.  مواقعی که ماشین یک ایراد جزئی پیدا می‌کند  و یا حین سفر مشکلاتی پیش می‌آید و نیز ممکن است در طول مسیر شرایط اضطراری پیش بیاید ،مواردی از این دست باعث می‌شود سراغ جعبه ابزار خودرویی برویم و این مشکلات را حل کنیم.

اگر قصد خرید جعبه ابزار خودرو را دارید و یا احساس می‌کنید جعبه ابزار کامل ماشین را ندارید و برخی محتویات جعبه ابزار خودرو کم است و نیاز دارید خودتان را برای هر شرایطی آماده کنید ،بهتر است با این لوازم و کاربردهای آن‌ها آشنا شوید.

 در ادامه گزینه‌های خرید جعبه ابزار خودرو را آورده‌ایم و از ویژگی‌ها و قابلیت‌های هر کدام خواهیم گفت.

ست کامل آچار و پیچ ‌گوشتی

ست آچار و پیچ گوشتی برای تعمیرات و ایرادات جزئی خودرو و جعبه ابزار ماشین استفاده می‌شود.

آچار و پیچ‌گوشتی ابزار های پرکاربرد ماشین هستند. گاهی اوقات متوجه می‌شویم که یکی از پیچ‌های خودرو نیمه‌باز شده است و یا قسمتی از خودرو نیاز به سفت شدن دارد و با آچار و پیچ‌ گوشتی می‌توانیم به سادگی این ایرادات جزئی را برطرف کنیم تا بعدا به مشکلات بزرگ تبدیل نشوند. هر راننده‌ای باید بتواند برخی تعمیرات جزئی را انجام دهد تا در صورت بروز مشکل بتواند آن را برطرف کند تا خودش را به نزدیک‌ترین تعمیرگاه برساند.

انواع آچار با نمره‌های مختلف، مخصوصا نمره‌های پرکاربرد، پیچ‌گوشتی چهارسو و  دو سو، انواع آچار تخت و انگشتی گزینه‌هایی هستند که باید داشته باشید. معمولا تمام این آچارها داخل یک کیف کوچک قرار می‌گیرند تا داخل جعبه ابزار خودرویی پراکنده و نامنظم نباشند. انبر دست و سیم‌چین و چکش هم از محتویات ضروری جعبه‌ابزار هستند.

سیم یدک‌کش ماشین

کابل یدک‌کش

همه ما این تجربه را داشته‌ایم که خودرو وسط جاده خاموش می‌شود و دیگر روشن نمی‌شود. تنها کاری که در این شرایط می‌توان انجام داد بکسل کردن ماشین است تا بتوانیم خودمان را به تعمیرگاه برسانیم. گاهی اوقات هم ماشین داخل برف، یا شن گیر می‌کند و باید با یک ماشین دیگر آن را بیرون بکشیم. سیم بکسل یا یدک‌کش ماشین ابزار مهمی است که هر ماشینی باید داشته باشد. این سیم‌ها در مدل‌های فلزی و تسمه‌ای وجود دارند. برای ماشین‌های سبک مدل تسمه‌ای کاربرد دارد و ماشین‌های سنگین هم باید از سیم فلزی استفاده کنند تا امکان پارگی آن وجود نداشته باشد. مثلا برای جعبه ابزار ماشین پراید یک سیم بکسل تسمه‌ای به خوبی جواب می‌دهد.

کابل شارژ باتری ماشین

خالی کردن باتری خیلی وقت‌ها دردسرآفرین‌ است. معمولا وقتی باتری ضعیف‌تر می‌شود و یا ایرادی پیدا می‌کند خیلی زود خالی می‌شود و ممکن است  اتوموبیل شما وسط جاده و یا خیابان خاموش شود و دیگر روشن نشود. در این حالت از طریق باتری یک ماشین دیگر و با کابل مخصوص شارژ می‌توانید مجددا به باتری‌تان یک انرژی اولیه بدهید تا روشن شود و بعد از روشن شدن خودرو باتری مجددا شروع به شارژ می‌کند.

زنجیر، جک و آچار چرخ

برای فصل زمستان و یا مواقعی که جاده لغزنده است و برف سطح جاده را پوشانده است زنجیر چرخ بسیار ضروری است. در حقیقت در محتویات جعبه ابزار خودرو برای فصل زمستان اصلی‌ترین گزینه زنجیر چرخ است. آچار چرخ هم برای تعویض تایر ماشین کاربرد دارد. پنجری لاستیک مشکل شایعی است و احتمالا بارها برای شما هم اتفاق افتاده باشد. بدون آچار چرخ تعویض تایر تقریبا غیر ممکن است. جک هم برای بلند کردن خودرو استفاده می‌شود که مدل هیدرولیکی آن پراستفاده‌ترین گزینه است.

نوار چسب مخصوص فلز و پلاستیک

داشتن نوار چسب برای تعمیرات فوری و موقت ضروری است. مثلا ممکن است باک خودرو سوراخ شود. یا شلنگ‌ها و لوله‌های ماشین نشتی داشته باشند. یا قسمتی از خودرو روغن پس بدهد. در این حالت با نوار چسب مخصوص می‌‌توانید جلو این نشتی‌ها را به صورت موقت بگیرید تا خودتان را به یک تعمیرگاه برسانید و به صورت اصولی آن را تعمیر کنید.

چراغ‌قوه، پتو، لوازم محافظتی

چراغ پیشانی آروا

اگر بدشانس باشیم و در ناکجاآباد و مخصوصا شب ماشین خراب شود تنها کاری که می‌توان کرد منتظر ماندن برای صبح است. در این مدت باید بتوانید از خودتان محافظت کنید. یک چراغ قوه برای ایجاد روشنایی، پتوی مسافرتی برای گرم شدن و سایر لوازم محافظتی مانند جعبه کمک‌های اولیه برای تامین امنیت و سلامتی شما بسیار کاربردی هستند. ابزارهای برش مانند چاقو و دستکش گرم و پلاستیکی و همچنین پدهای الکلی و … گزینه‌های محافظتی مهمی هستند که باید حتما در جعبه ابزار ماشین پراید یا هر خودرو دیگری داشته باشید.

با ابزارآلات آروا جعبه ابزار ماشین‌تان را کامل کنید و همیشه آماده باشید.

جعبه ابزار، ماشین شما را برای هر شرایطی آماده می‌کند. اگر قصد  سفر دارید می‌توانید از مشکلات احتمالی جلوگیری کنید و امنیت خود و خانواده‌تان را تامین کنید. جعبه‌ ابزار کامل ماشین ،خیال شما را راحت‌تر می‌کند و بدون استرس و دغدغه می‌توانید رانندگی کنید و از سفرتان لذت ببرید.

در آروا می‌توانید محتویات جعبه ابزار خودرو خود را کامل کنید. باکیفیت‌ترین لوازم با استانداردهای جهانی و قیمت مناسب که می‌توانید به صورت مستقیم از کارخانه تهیه کنید. کافیست محصولات موردنظرتان را انتخاب کنید و سفارش دهید و هر جای ایران که باشید در اسرع وقت آن را درب منزل تحویل بگیرید.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!