ابزار برای خانه

امروزه به دلیل بالا رفتن هزینه های تعمیرات و خدمات فنی افراد ترجیح میدهند تا خودشان کارهای فنی را در منزل یا محل کار انجام بدهند و به همین دلیل این افراد باید بدنبال ابزارهای دستی مهم و مورد نیاز برای مصارف خانگی باشند. ابزارهای خانگی به ما کمک می کنند تا با صرفه جویی در هزینه، کارهای فنی خانه را انجام دهیم. برای این کار نیاز است ابزار مناسب منزل را در اختیار داشته باشیم. ابزار ها با توجه به کارایی که دارند به انواع و دسته های مختلفی تقسیم می شوند. این دسته بندی ها بر اساس کاربرد و منبع تغذیه می باشد. هنگام کار در منزل نیاز داریم تا ابزار برای خانه را همیشه در دسترس داشته باشیم. این ابزار ها اکثرا در داخل یک کیف یا جعبه ابزار قرار می گیرند تا دسترسی به آنها سریع باشد. از ابزار های خانگی می توان در مواردی نظیر، باز و بسته کردن پیچ ها، نصب تابلو و آینه به دیوار، تعمیر کولر، شتشو و نظافت سطوح، تعمیر شیر آلات و… اشاره کرد. اما برخی افراد هستند که توان فنی بالاتری دارند و می توانند از ابزار های حرفه ای نیز استفاده کنند. از این ابزار آلات می توان بر اساس نیاز و مهارت استفاده کرد.

در ادامه این مطلب شما را با ابزار آلات دستی برای مصارف خانگی آشنا خواهیم کرد.

ابزار مناسب برای منزل :

آچار

ابزار برای خانه

یکی از ابزار کاربردی در منزل آچار است. آچار ها در سایز های مختلفی تولید می شوند که به وسیله آنها بتوان هر نوع پیچ و مهره ای را باز و بسته کرد.

آچار همچنین باعث جلوگیری از چرخیدن پیچ و مهره می شود. برای استفاده از آچار با طول عمر و دوام بالا بهتر است ، آچار با جنس کروم وانادیوم خریداری نمایید.همچنین برای پیچ و مهره ها با سایزهای مختلف، آچار ها هم متناسب با اندازه های آن ها تولید شده است.

از رایج ترین و مهمترین آچارها می توان به آچار فرانسه ، کلاغی و شلاقی اشاره کرد که در خیلی از شرایط و محیط ها احتیاج می شوند و به طور کلی مهمترین ابزار برای منزل می باشند. آچار ها دو دسته اند یکی دوسو و دیگری چهارسو که برخی از آنها نیز دارای فازمتر هستند که فاز و نول بودن را نمایش می دهند .


بیشتر بخوانید : انواع آچار


پیچ گوشتی

یکی از متداول ترین ابزار برای خانه ،پیچ گوشتی ها می باشند. پیچ گوشتی در تمام مصارف خانگی مورد استفاده قرار می گیرد. مهم ترین کاربرد پیچ گوشتی برای باز و بسته کردن پیچ است. پیچ گوشتی ها انواع مختلفی دارند که با توجه به حجم کار می توان از هر کدام از آنها استفاده کرد. در یک تقسیم بندی بر اساس منبع تغذیه ،پیچ گوشتی ها را می توان در سه نوع برقی، شارژی و دستی قرار داد.

افرادی که در محیط کار تعداد زیادی پیچ را باز و بسته می کنند باید از پیچ گوشتی برقی و یا پیچ گوشتی شارژی استفاده نمایند. استفاده از پیچ گوشتی های برقی و شارژی باعث افزایش سرعت و صرفه جویی در زمان می شود. برای کارهای سبک نیاز نیست که از پیچ گوشتی های برقی و یا شارژی استفاده کرد.

متر دستی

ابزار خانه

یکی از ابزار لازم در منزل متر است. کاربرد اولیه و اصلی متر برای اندازه گیری است. از این ابزار می توانیم در تمام جاهایی که نیاز به اندازه گیری داریم استفاده کنیم. بر ای مثال هنگامی که کاشی یا موارد مشابهی خراب شده یا نیاز به تعمیر دارد با استفاده از متر می توان اندازه آن را مشخص کرد و یا زمانی که قرار است چیزی را در ارتفاعی مناسب نصب کنیم نیاز به استفاده از متر داریم.

متر ها مدل های مخلتفی دارند یکی از مترهایی که کار را آسان کرده و کارایی بالایی نیز دارد متر لیزری امی باشد که در کمترین زمان اندازه گیری دقیق را انجام می دهد.


بیشتر بدانید : انواع متر


دریل

 

ابزار مورد نیاز برای خانه

یکی از ابزار هایی که می تواند در خانه مصرف داشته باشد دریل است. دریل ها با توجه به کاربرد و کارکردی که دارند می توانند در مواردی که نیاز به قدرت و توان بیشتری داریم مورد استفاده قرار گیرند. برای کار با دریل ها باید نکات مهم ایمنی را در نظر داشت و هنگام کار با آنها احتاط لازم را انجام داد. دریل ها در دو نوع شارژی و برقی هستند. از مهم ترین کاربرد های دریل می توان به سوراخ کاری اشاره کرد. قدرت بالا و توان موتور هر چقدر که بالا باشد در موارد که استحکام دارند می شود استفاده کرد. از دریل ها می توان علاوه بر سوراخ کاری دیوار، فلز و سنگ را نیز به وسیله آنها سوراخ کرد. این سوراخ کاری ها زمانی انجام می شود که قصد داریم چیزی را به آنها نصب کنیم. برای مثال هنگامی که دیوار را سوراخ می کنیم ممکن است یک تابلو یا آیینه را به آن نصب کرد.


بیشتر بخوانید : راهنمای خرید دریل


کارواش خانگی

کارواش خانگی یکی از ابزار های مدرن است که به وسیله آنه می توان کار شستشو و جرم گیری سطوح را با دقت بالایی انجام داد. این ابزار ها در  سایزهای کوچک، متوسط و بزرگ تولید می شوند و با توجه به حجم کاری که قرار است انجام دهیم می توانیم از آنها استفاده کنیم. کاربرد کارواش های خانگی متنوع است و از آنها می توان در شستشوی نمای ساختمان، جرم گیری سطوح، پاک کردن آلودگی ها، شستشوی اتومبیل و موارد مشابه استفاده کرد. مکانیزم کار با این ابزار به گونه ای است که به وسیله نازل ها و موتور موجود در این ابزار می توان فشار آب را با قدرت بالا به بیرون پرتاب کرد.

ابزار منزل


بیشتر بخوانید : انواع کارواش خانگی


فازمتر

این وسیله یکی از ابزار های مناسب خانه می باشد. از اصلی ترین کاربرد های فازمتر می توان به تشخیص دادن وصل یا قطع بودن جریان برق اشاره کرد. فازمتر ها با توجه به مکانیزمی که دارند می توانند ما را در امور برقی نیز کمک کنند. هنگام استفاده از فارمتر باید از سالم بودن آن اطمینان داشته باشیم. در صورتی که فازمتر خراب باشد امکان برق گرفتگی نیز وجود دارد. از فازمتر ها می توان در باز و بسته کردن پیچ ها نیز استفاده کرد.

انبر

انبر برای خانه

یکی از ابزار کاربردی در منزل انبر است. انبر ها با توجه به طراحی و کارایی که دارند در موارد مختلفی از آنها می توان استفاده کرد. این ابزار به اندازه ای کاربردی است که تقریبا در تمام خانه ها و جعبه ابزار ها وجود دارد. از انواع انبر ها می توان به انبر دست ، سیم چین و … اشاره کرد. از موارد کاربرد انبر دست می توان به خم کردن اشیا فلزی، گرفتن اشیا نازک و بیرون کشیدن آنها و همچنین بریدن اشاره کرد و از سیم چین برای بریدن و لخت کردن سیم ها می توان استفاده کرد.


بیشتر بخوانید : انواع انبر


چراغ قوه

چراغ قوه ها نیز یکی از ابزار هایی هستند که نیاز به آنها در خانه ضروری است. این ابزار با استفاده از نیروی باطری و لامپ کوچک روشنایی را به وجود می آورند. از چراغ قوه در مکان هایی تاریک که نیاز به کار داریم می توان استفاده کرد. گاهی اوقات ممکن است در یک مکان تاریک باشیم و تعمیرات را بخواهیم انجام دهیم، استفاده از چراغ قوه می تواند کارها را راحت کرده و دقت را بالا ببرد.

چسب

چسب ها یکی از ابزار هایی هستند که به وسیله آنها می توان اتصال دو قطعه را انجام داد. با توجه به متریال های مختلف ،چسب ها نیز انواع مختلفی دارند. هنگامی که قرار است دو قطعه چوب و یا موارد مشابه را متصل کرد باید از چسب چوب استفاده کرد. چسب ها قابیلت اتصال فلز، شیشه، سنگ و … را دارند. چسب ها را می توان در انواع مایع، اسپری و نواری تقسیم بندی کرد. هر کدام از این چسب ها را می توان در موارد مختلف استفاده کرد.

چکش

یکی از متداول ترین ابزار برای خانه ،چکش ها می باشند. این ضربه زدن ها می تواند به میخ برای فرو رفتن در دیوار یا سطوح و یا برای ضربه زدن به جسم های سخت باشد. گاهی ممکن است از چکش ها برای شکستن نیز استفاده شود. یکی از کاربرد های دیگر چکش ها برای ساخت و ساز های چوبی نظیر استند ها است.توجه داشته باشید که هنگام استفاده از آن باید نکات ایمنی را نیز رعایت کرد.

سخن آخر :

یکی از نیاز های امروزی ،وجود ابزار برای خانه است. این ابزار ها در اندازه و انواع مختلف وجود دارند. از این ابزار ها می توان برای کارهای مختلف در خانه استفاده کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه علاوه بر مطالعه در دسته محصولات سایت می توانید با همکاران ما در آروا تماس حاصل نمایید.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!