ابزار کاربردی در منزل

امروزه به دلیل بالا رفتن هزینه های تعمیرات و خدمات فنی افراد ترجیح می دهند تا خودشان کارهای فنی را در منزل یا محل کار انجام بدهند. به همین دلیل این افراد باید به دنبال ابزارهای دستی مهم و مورد نیاز برای مصارف خانگی باشند. ابزارهای خانگی به ما کمک می کنند تا با صرفه جویی در هزینه، کارهای فنی خانه را انجام دهیم. برای این کار نیاز است ابزار کاربردی در منزل را در اختیار داشته باشیم.

ابزار ها با توجه به کارایی که دارند به انواع و دسته های مختلفی تقسیم می شوند. این دسته بندی ها بر اساس کاربرد و منبع تغذیه می باشد. هنگام کار در منزل، نیاز است که ابزار مورد نیاز خانه همیشه در دسترس باشد. این ابزار ها اکثرا در داخل یک کیف یا جعبه ابزار قرار می گیرند تا دسترسی به آنها سریع تر باشد. از ابزار های خانگی می توان در مواردی نظیر، باز و بسته کردن پیچ ها، نصب تابلو و آینه به دیوار، تعمیر کولر، شستشو و نظافت سطوح، تعمیر شیر آلات و… استفاده کرد. برخی افراد هستند که توان فنی بالاتری دارند و می توانند از ابزار های حرفه ای نیز استفاده کنند. از این ابزار آلات می توان بر اساس نیاز و مهارت استفاده کرد.

در ادامه این مطلب شما را با ۱۶ ابزار کاربردی و ضروری که مورد نیاز خانه یا منزل است؛ آشنا خواهیم کرد.

ابزار کاربردی در منزل

وجود ابزار در هر خانه یا منزلی بسیار مهم و ضروری است. در بین صد ها ابزاری که در بازار وجود دارد برخی از ابزار ها مناسب برای خانه طراحی شده است که یک لیست از کاربردی ترین آنها را می خواهیم به شما معرفی کنیم.

آچار

آچار فرانسه ابزار کاربردی در منزل

آچار اولین ابزار کاربردی در منزل است. آچار ها در سایز های مختلفی تولید می شوند که به وسیله آنها بتوان هر نوع پیچ و مهره ای را باز و بسته کرد. آچار همچنین باعث جلوگیری از چرخیدن پیچ و مهره می شود. برای استفاده از آچار با طول عمر و دوام بالا بهتر است؛ آچار با جنس کروم وانادیوم خریداری نمایید. همچنین آچار ها متناسب با سایز پیچ و مهره ها در سایز های مختلفی تولید شده اند. از رایج ترین و مهمترین آچارها می توان به آچار فرانسه، کلاغی و شلاقی اشاره کرد که در خیلی از شرایط و محیط ها احتیاج می شوند. به طور کلی مهمترین ابزار برای خانه، آچار ها می باشند.

پیچ گوشتی

یکی از متداول ترین ابزار های مورد نیاز خانه، پیچ گوشتی ها می باشند. پیچ گوشتی در تمام مصارف خانگی مورد استفاده قرار می گیرد و مهم ترین کاربرد آنها برای باز و بسته کردن پیچ است. پیچ گوشتی ها انواع مختلفی دارند که با توجه به حجم کار می توان از هر کدام از آنها استفاده کرد. در یک تقسیم بندی بر اساس منبع تغذیه، پیچ گوشتی ها را می توان در سه نوع برقی، شارژی و دستی قرار داد.

افرادی که در محیط کار تعداد زیادی پیچ را باز و بسته می کنند باید از پیچ گوشتی برقی یا پیچ گوشتی شارژی استفاده نمایند. استفاده از پیچ گوشتی های برقی و شارژی باعث افزایش سرعت و صرفه جویی در زمان می شود. برای کارهای سبک تر نیازی به نوع برقی یا شارژی نیست و می توان از پیچ گوشتی دستی استفاده کرد. پیچ گوشتی ها از نظر کاربرد دو دسته اند یکی دوسو و دیگری چهارسو که برخی از آنها نیز دارای فازمتر هستند که فاز و نول بودن را نمایش می دهند.

متر دستی

متر دستی ابزار مورد نیاز خانه

یکی از ابزار لازم و ضروری در منزل، متر است. کاربرد اولیه و اصلی متر برای اندازه گیری است. از این ابزار می توانیم در تمام جاهایی که نیاز به اندازه گیری داریم استفاده کنیم. برای مثال هنگامی که کاشی یا موارد مشابهی خراب شده یا نیاز به تعمیر دارد با استفاده از متر می توان اندازه آن را مشخص کرد یا زمانی که قرار است چیزی را در ارتفاعی مناسب نصب کنیم نیاز به استفاده از متر داریم. متر ها مدل های مخلتفی دارند یکی از مترهایی که کار را آسان کرده و کارایی بالایی نیز دارد متر لیزری می باشد که در کمترین زمان اندازه گیری دقیق را انجام می دهد.

دریل

دریل ابزار مورد نیاز برای خانه

یکی از ابزار هایی که می تواند در خانه مصرف داشته باشد دریل است. دریل ها با توجه به کاربرد و کارکردی که دارند می توانند در مواردی که نیاز به قدرت و توان بیشتری داریم مورد استفاده قرار گیرند. برای کار با دریل ها باید نکات مهم ایمنی را در نظر داشت و هنگام کار با آنها احتیاط لازم را انجام داد. دریل ها در دو نوع شارژی و برقی هستند. از مهم ترین کاربرد های دریل می توان به سوراخ کاری اشاره کرد. قدرت و توان موتور هر چقدر که بالاتر باشد می توان از آن در موادی که استحکام بیشتری دارند؛ استفاده کرد.

از دریل ها می توان علاوه بر سوراخ کاری دیوار، فلز و سنگ را نیز به وسیله آنها سوراخ کرد. این سوراخ کاری ها زمانی انجام می شود که قصد داریم چیزی را به آنها نصب کنیم. برای مثال هنگامی که دیوار را سوراخ می کنیم ممکن است بخواهیم یک تابلو یا آیینه را به آن نصب کنیم.

کارواش خانگی

کارواش خانگی ابزار کاربردی در منزل

کارواش خانگی یکی از ابزار های مدرن است که به وسیله آنها می توان کار شستشو و جرم گیری سطوح را با دقت بالایی انجام داد. این ابزار ها در سایزهای کوچک، متوسط و بزرگ تولید می شوند و با توجه به حجم کاری که قرار است انجام دهیم می توانیم از آنها استفاده کنیم. کاربرد کارواش های خانگی متنوع است و از آنها می توان در شستشوی نمای ساختمان، جرم گیری سطوح، پاک کردن آلودگی ها، شستشوی اتومبیل و موارد مشابه استفاده کرد. مکانیزم کار با این ابزار به گونه ای است که به وسیله نازل ها و موتور موجود در این ابزار می توان فشار آب را با قدرت بالا به بیرون پرتاب کرد.

فازمتر

این وسیله یکی از ابزار های مناسب خانه می باشد. از اصلی ترین کاربرد های فازمتر می توان به تشخیص دادن وصل یا قطع بودن جریان برق اشاره کرد. فازمتر ها با توجه به مکانیزمی که دارند می توانند ما را در امور برقی کمک کنند. هنگام استفاده از فارمتر باید از سالم بودن آن اطمینان داشته باشیم. در صورتی که فازمتر خراب باشد امکان برق گرفتگی نیز وجود دارد. از فازمتر ها مانند پیچ گوشتی می توان در باز و بسته کردن پیچ ها نیز استفاده کرد.

انبر

انبردست ابزار برای خانه

یکی از ابزار کاربردی در منزل انبر است. انبر ها با توجه به طراحی و کارایی که دارند در موارد مختلفی می توان از آنها استفاده کرد. این ابزار به اندازه ای کاربردی است که تقریبا در تمام خانه ها و جعبه ابزار ها وجود دارد. از انواع انبر ها می توان به انبر دست، سیم چین و… اشاره کرد. از کاربرد انبر دست می توان به خم کردن اشیا فلزی، گرفتن اشیا نازک و بیرون کشیدن آنها اشاره کرد. از سیم چین برای بریدن و لخت کردن سیم ها می توان استفاده کرد.

چکش

یکی از متداول ترین ابزار مورد نیاز خانه، چکش می باشد. کاربرد اصلی چکش برای ضربه زدن است. این ضربه زدن ها می تواند به میخ برای فرو رفتن در دیوار یا سطوح باشد یا برای ضربه زدن به جسم های سخت. گاهی ممکن است از چکش ها برای شکستن نیز استفاده شود. یکی از کاربرد های دیگر چکش برای ساخت و ساز های چوبی نظیر استند ها است. توجه داشته باشید که هنگام استفاده از آن باید نکات ایمنی را نیز رعایت کرد.

اره دستی

اره یکی از ابزار هایی است که هنگام ساخت و ساز می تواند مورد استفاده قرار گیرد. اره ها دو نوع چوب بر و آهن بر دارند. هنگامی که قصد ساختن یک میز را داریم نیاز به ابزاری داریم که به وسیله آن بتوانیم برش را انجام دهیم. اره های دستی می توانند ما را در بریدن هرچه بهتر چوب ها و فلزات نازک کمک کنند.

چراغ قوه

چراغ قوه ها نیز یکی از ابزار هایی هستند که نیاز به آنها در خانه ضروری است. این ابزار با استفاده از نیروی باطری و لامپ کوچک، روشنایی را به وجود می آورد. از چراغ قوه در مکان های تاریک که نیاز به کار داریم می توان استفاده کرد. گاهی اوقات ممکن است در یک مکان تاریک باشیم و بخواهیم تعمیرات انجام دهیم؛ استفاده از چراغ قوه می تواند کارها را راحت کرده و دقت را بالا ببرد.

چسب

چسب ها یکی از ابزار هایی هستند که به وسیله آنها می توان اتصال دو قطعه را انجام داد. با توجه به متریال های مختلف، چسب ها نیز انواع مختلفی دارند. هنگامی که قرار است دو قطعه چوب و یا موارد مشابه را متصل کرد باید از چسب چوب استفاده کرد. چسب ها قابیلت اتصال فلز، شیشه، سنگ و… را نیز دارند. چسب ها را می توان در انواع مایع، اسپری و نواری تقسیم بندی کرد. هر کدام از این چسب ها را می توان در موارد مختلف استفاده کرد.

تفنگ چسب حرارتی

تفنگ چسب حرارتی ابزار مناسب خانه

این ابزار با توجه به اینکه با نیروی برق کار می کند، چسبندگی قدرتمندی را ایجاد می کند. از این ابزار می توان در مواردی که نیاز به چسباندن دارد؛ استفاده کرد. در این ابزار چسب پلاستیکی با حرارت آب شده و باعث اتصال بین دو قطعه می شود. این ابزار بسیار کاربردی بوده و دوام بالایی نیز دارد.

کاتر

کاتر یکی از ابزارهایی است که می توان برای برش دادن وسایلی از قیبل موکت ها از آن استفاده کرد. کاتر ها با توجه به اینکه تیغ های تیز و برنده ای دارند هنگام کار با آنها باید نکات ایمنی را رعلایت کرد و تا جایی که ممکن است از دستکش ایمنی در هنگام کار با کاتر استفاده کرد.

 

نردبان

نردبان ها یکی از ابزار لازم در منزل هستند. این ابزار را می توان در مواردی که کار در ارتفاع است مانند زمانی که قرار است پرده را نصب کنیم و یا گردگیری در خانه انجام دهیم؛ استفاده کنیم. نردبان ها می توانند ما را در اجرای راحت تر این نوع کارها کمک کنند. نردبان ها در انواع و سایز های مختلف تولید می شوند و با توجه به کارایی و کاربرد این ابزار می توان از آنها استفاده کرد. نردبان های چوبی و فلزی از انواع این ابزار هستند.

قیچی فولادی (باغبانی)

یکی از ابزار هایی که می تواند در هر خانه ای مورد استفاده قرار گیرد؛ قیچی فولادی یا باغبانی است. این ابزار به خاطر تیغه های فولادی که دارد می تواند برای بریدن سطوح سخت و شاخه ها مناسب باشد. از قیچی های فولادی می توان در موارد مربوط به هرس کردن و کارهای باغبانی استفاده کرد.

نوار تفلون

این وسیله یکی از ابزار هایی که از آن برای آب بندی بین اتصالات لوله ها انجام می شود. هنگامی که لوله های آب را می خواهیم تعویض کنیم نیاز است که برای بستن راه نفوذ آب از نوار تفلون استفاده کنیم. این ابزار بیشترین کاربرد را در لوله کشی دارد. از این ابزار در لوله های فلزی و پلاستیکی می توان استفاده کرد.

کلام آروا

یکی از نیاز های امروزی، وجود ابزار کاربردی در منزل است. این ابزار ها در اندازه و انواع مختلف وجود دارند. از این ابزار ها می توان برای کارهای مختلف در خانه استفاده کرد. در این مقاله ۱۶ ابزار مورد نیاز خانه را معرفی کردیم تا بتوانید برخی از کارها را در خانه به راحتی انجام دهید. برای انتخاب و خرید این محصولات می توانید با همکاران ما تماس گرفته و علاوه بر کسب اطلاعات بیشتر از مشاوره های رایگان نیز بهره مند شوید.

۴ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *