انواع قیچی

قیچی یک ابزار برش است و از دو لبه تیز موسوم به فک تشکل شده که از آن برای برش و جدا کردن مواد مختلف استفاده می شود. قیچی ها در اشکال و با مواد مختلفی تولید می شوند تا برای کاربردهای متفاوت مناسب باشند؛ در نتیجه، ما با انواع قیچی که به صورت زیر تقسیم می شوند، مواجه هستیم:

 • قیچی کاغذبری
 • قیچی همه کاره
 • قیچی گلدوزی
 • انواع قیچی خیاطی
 • انواع قیچی آرایشگری
 • انواع قیچی برش
 • انواع قیچی باغبانی
 • قیچی های آشپزخانه

قیچی ها معمولاً دارای دو دسته هستند که در یک طرف ثابت و در طرف دیگر قابل حرکت است. این وضعیت قابلیت باز و بسته شدن قیچی را فراهم می کند. برخی از قیچی ها همراه با سیستم قفل جهت حفظ ایمنی در حین استفاده، عرضه می شوند.

استفاده از قیچی ها در زندگی روزمره بسیار متداول است و این ابزار در انجام کارهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

اما ماجرای قیچی ها به همین سادگی نیست و به اینجا ختم نمی شود. وقتی چشمتان را به روی قیچی ها بگشایید با انبوهی از انواع قیچی مواجه می شوید که هر یک مناسب برای انجام کاری است.

دانلود مقاله

انواع قیچی

حالا که با ساختار و کاربرد قیچی، که البته به نظر بسیار بدیهی می آید، آشنا شدید، وقت آن است که به اصل ماجرا یعنی انواع قیچی بپردازیم. پیشاپیش باید به شما بگوییم که اگر قرار باشد به تمام انواع آن بپردازیم، با لیستی بسیار طولانی مواجه خواهیم شد که از حوصله شما نیز خارج خواهد بود.

نکته دیگر اینکه هر کدام از انواع قیچی در گونه خود شامل تعداد بسیاری دیگر قیچی می شود. مثلاً اگر حرف از قیچی باغبانی به میان بیاید ما با انبوهی از قیچی های متفاوت مواجه می شویم که هر یک ظاهر و کارکردی متفاوت دارند. به همین دلیل، تصمیم گرفتیم به مهمترین و پرکاربردترین انواع قیچی بپردازیم.

قیچی کاغذ بری

یکی دیگر از انواع قیچی هایی که در خانه یافت می شود، قیچی کاغذبری است. نکته ای که در مورد این قیچی ها وجود دارد این است که معمولاً نسبت به انواع دیگر زودتر کند می شوند، علت نیز لبه های زبر و ناموزون کاغذ است که با چشم غیر مسلح قابل دیدن نیست.

به همین دلیل است که می شنوید کاغذ را با قیچی کاغذبری باید برید و پارچه را با قیچی خیاطی. اگر غیر از این باشد، قیچی شما زودتر از موعد کند خواهد شد.

قیچی گلدوزی

قیچی گلدوزی

قیچی های ظریف و کوچکی هستند که گاهی برای بریدن نخ گلدوزی استفاده می شوند. می توانید از نوک  ظریف و تیز آن برای انجام کارهایی که روی سطح پارچه دوخته شده اند، یا به سطح آن بسیار نزدیک هستند، استفاده کنید، بدون اینکه به پارچه آسیبی برسد. قیچی گلدوزی برای انواع گلدوزی، سوزن دوزی، قلاب بافی، و سایر هنرهای دستی ظریف دیگری که با نخ و پارچه سر و کار دارند، مورد استفاده قرار می گیرند.

قیچی چند منظوره 

یکی از انواع قیچی هایی که در اکثر خانه ها یافت می شود، این مدل قیچی است که برای استفاده روزمره در خانه ها طراحی شده است. به این معنا که برای بریدن هر چیزی که در یک خانه وجود دارد که ضخامت بالایی نداشته باشد، می توان از آن استفاده کرد. از کاغذ و پارچه گرفته تا نایلون و مشما. اما در نظر داشته باشید که قطعاً با یک قیچی فوق حرفه ای سر و کار نخواهید داشت.

انواع قیچی خیاطی

انواع قیچی خیاطی

آشنایی با انواع قیچی خیاطی نیاز به مطلبی مجزا دارد، زیرا وقتی به این مبحث وارد می شویم با انبوهی از قیچی های گوناگون روبه رو خواهیم شد. با این حال در این بخش به طور مختصر برخی از انواع قیچی خیاطی را به شما معرفی می کنیم.

این قیچی ها در اندازه ها و وزن های مختلف عرضه می شوند. بهترین دوست یک خیاط، قیچی است که غالباً بیش از ۶ اینچ یا ۱۵ سانتی متر طول هر بازوی آن باشد. البته که در این صنعت مدل های کوچکتری نیز وجود دارد که آنها را نیز قیچی می نامند. قیچی های خیاطی تیغه تیزتری دارند و نسبت به اکثر قیچی ها با زاویه تندتری کار برش را انجام می دهند.

سایر انواع قیچی خیاطی به شرح زیر هستند:

قیچی جادکمه

قیچی جا دکمه

یکی دیگر از انواع قیچی خیاطی، قیچی های نسبتاً کوچکی هستند (البته در مقایسه با قیچی ساده خیاطی) که برای باز کردن جا دکمه استفاده می شوند. این قیچی با بریدگی هایی که در محل با دوخت طراحی شده به شما کمک می کند سوراخ را برش دهید اما از بریدن سایر بخش های پارچه جلوگیری کنید. اکثر این قیچی ها را می توان از نظر طول نیز تنظیم کرد تا بتوانید اندازه سوراخ را به درستی تعیین کنید.

قیچی برش کوچک

قیچی برش کوچک

مخصوص برش های ظریف است و اکثراً برای پارچه های کوچک استفاده می شود. همچنین برای شکافتن درزها از این قیچی استفاده می کنند.

قیچی زیگزاگ

یک قیچی پرکاربرد که برای جلوگیری از ریش ریش شدن پارچه به دلیل برش های عادی، استفاده می شود. یکی از مواردی که باید در نظر داشته باشید این است که هنگام برش با این قیچی اشکال مثلث شکل روی پارچه شما ظاهر می شود.

همچنین این قیچی ها برای برش کاغذ، نمد، چرم و مواد دیگر نیز مورد استفاده  قرار می گیرند چرا که یک حاشیه تزئینی به صنایع دستی می افزایند.

نخ چین دستی

قیچی نخ چین دستی

معمولاً بعد از دوخت و دوز، نخ هایی روی کار باقی می ماند که در این وقت نخ چین دستی برای چیدن نخ ها و تمیز کردن کار،  مورد استفاده قرار می گیرد.

قیچی مخصوص چیدن تور

یکی دیگر از انواع قیچی خیاطی، قیچی مخصوص چیدن تور است. از اسم آن کاربردش کاملاً قابل تشخیص است. از لحاظ ظاهری هم تیغه زیری آن نسبت به تیغه دیگر پهن تر و صاف تر است.

قیچی برقی خانگی

قیچی برقی خانگی

یک قیچی کار راه انداز در تولیدی های کوچک است که می تواند هم زمان چند لایه پارچه را برش دهد. یعنی به این شکل که شما چند لایه پارچه را روی هم می چینید و فقط یکبار به کمک این وسیله آن ها را برش می دهید.

قیچی برقی مخصوص تولیدی

یکی از کاربردی ترین انواع قیچی است که از آن برای برش انواع پارچه از ضخیم تا نازک استفاده می شود. طرز کارش نیز شبیه به قیچی برقی خانگی است.

قیچی شاخه زن طنابی

جهت هرس شاخه های بالا و دور از دسترس این قیچی بسیار کارآمد است که با استفاده از طناب می تواند به شما کمک کند تا شاخه مورد نظر خود را هرس کنید. دقت این قیچی بسیار بالا است و شما به راحتی می توانید با این قیچی، کار خود را انجام دهید.

قیچی برش الیاف

وقتی حرف از قیچی برش الیاف می زنیم، با انواع قیچی برش الیاف مواجه می شویم که هر یک برای بریدن الیافی مخصوص به کار گرفته می شوند. این قیچی ها بسیار شبیه به قیچی خیاطی هستند اما در ابعادی کوچکتر.

این قیچی ها برای برش دادن الیاف سخت از پارچه های معمولی، مثل موکت بسیار کارامدند و شما هنگام کار با آن از تیغه های بلند و لبه های تیزش قدردانی خواهید کرد.

انواع قیچی آشپزخانه و غذا خوری

خب حالا که حرف از کاربردهای قیچی در خانه شده است بهتر است سری هم به آشپزخانه بزنیم و ببینیم قیچی ها در آشپزی چه عملکردی خواهند داشت.

قیچی چند منظوره

همانطور که در خانه با یک قیچی همه کاره روبرو می شویم در بین انواع قیچی آشپزی نیز یک قیچی وجود دارد که موسوم به قیچی چند منظوره است و برای کارهای متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرد.

اگر نیاز به برش سریع در آشپزخانه دارید، این قیچی ها عالی هستند. خواه بریدن سوسیس باشد، گوشت مرغ، یا بسته پلاستیکی سبزیجات یخ زده. جالب است که بدانید این قیچی دارای ابزار باز کردن در قوطی و بطری نیز هستند که می تواند به عنوان فندق شکن نیز استفاده شود.

قیچی مخصوص برش مرغ

اگرچه برش مرغ را نیز می توانید با قیچی چند منظوره انجام دهید اما جالب است بدانید که در بین انواع قیچی های آشپزی، یک قیچی برای خرد کردن مرغ طراحی و ساخته شده است که به راحتی می تواند استخوان های مرغ را نیز قطع کند.

قیچی انگورخوری

قیچی انگور خوری

یکی از جالب ترین انواع قیچی، قیچی انگورخوری است. این قیچی در انگلستان و در دوران ویکتوریایی مد شد. احتمالاً ویژه طبقه اشراف و بوروژا بوده است و یکی از ضروریات یک میز شام ضروری به حساب می آمد.

در آن دوران این قیچی ها با روکش طلا یا نقره و با تزئینات فراوان وجود داشت. امروزه نیز این قیچی ها ساخته و استفاده می شوند اما پرداختن به جزئیات در آنها بسیار کم شده است.

انواع قیچی آرایش و پیرایش

بهتر است کمی از انواع قیچی هایی که در خانه و آشپزخانه وجود دارد، فاصله بگیریم و سری هم با آرایشگاه ها بزنیم. در اینجا نیز ما انواع قیچی آرایشگری مواجه می شویم که هر کدام برای کاربرد خاص و در اندازه های مختلف طراحی و ساخته شده اند.

قیچی کوتاه کردن مو

قیچی کوتاه کردن مو

برای کوتاه کردن مو ما فقط یک نوع قیچی نداریم و باز هم با انبوهی از قیچی ها رو به رو می شویم که هر کدام برای نوع خاصی از کوتاهی مناسبند:

 • قیچی معمولی آرایشگری
 • قیچی تیغه بلند
 • قیچی های تیغه کوتاه
 • قیچی دندانه ای (اره ای)
 • قیچی کات با تیغه قابل تنظیم
 • قیچی چپ دست ها

انواع قیچی آرایشگری با سایر قیچی ها تفاوت های فراوانی دارند. از این به بعد هر موقع گذرتان به آرایشگاه افتاد، در نظر داشته باشید قیچی هایی که در دستان آرایشگر شما است، می توانند بسیار گران قیمت باشند. مطمئن باشید با یک نگاه می توانید آن را از سایر قیچی ها تشخیص دهید. زیرا تیغه های آن نازکتر و تیزتر از سایر انواع قیچی است.

همچنین سوراخ هایی که روی آن تعبیه شده (منظورمان جای انگشت است) نسبت به سایر قیچی ها کوچکتر شده اند. اما تفاوت اصلی تری نیز با سایر انواع قیچی دارند و آن جنس قیچی کوتاهی مو است.

جنس این قیچی ها از فولاد بسیار مرغوب است تا تیزتر باشند و دیرتر کند شوند. همین کیفیت بالا باعث می شود تا قیمت آن در مقایسه با قیچی های دیگر بالاتر برود.

قیچی مخصوص اصلاح صورت آقایان

قیچی اصلاح صورت آقایان

علاوه بر قیچی هایی که برای کوتاهی مو در مدل های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند، در آرایشگاه های مردانه چند نوع قیچی دیگر نیز وجود دارد که برای اصلاح ریش و سبیل به کار می روند. این نوع قیچی ها نیز جنس مرغوبی دارند.

قیچی ناخن

قیچی ناخن

قیچی ناخن دارای طراحی منحنی است که کوتاه کردن ناخن های انگشتان دست و پا را آسان تر می کند. گاهی نیز با ست های ناخن گیری فروخته می شوند. متاسفانه این قیچی ها اکثرا برای راست دست ها طراحی شده و نه تنها کار با آن توسط چپ دست ها بسیار سخت خواهد شد، بلکه حتی یک راست دست هنگام کوتاه کردن ناخن های دست راستش دردسر خواهد داشت.

انواع قیچی برشکاری

وقت آن است که وارد دنیای صنعت شویم. در صنایع بزرگ و کوچک انواع قیچی را می توان مشاهده کرد که هر کدام برای برش دادن وسیله ای خاص طراحی شده اند. در این قسمت از مطلب قصد داریم به معرفی انواع قیچی صنعتی بپردازیم.

قیچی های صنعتی چنان پرقدرت و خاص طراحی شده اند که فولاد و آلومینیوم را جوری برش می دهند که انگار در حال بریدن کاغذ هستند. تیغه های مختلف هر کدام برای انواع برش کارایی دارد: برش های عمودی، افست، و افقی.

قیچی برش دستی

این نوع از قیچی های برش برای بریدن لایه و ورقه های فلزی استفاده می شوند. همچنین می توان برای ایجاد و تعبیه سوراخ ها و برش و ساخت قطعات از آن ها استفاده کرد. این نوع قیچی ها از جهت شکل و فرم کلی به دو نوع لبه برش مستقیم و غیرمستقیم و در طرح های راست بر و چپ بر ساخته می شوند که برای بریدن و برش ورق های فلزی حداکثر با ضخامت ۰.۷ به کار می روند. انواع قیچی برش دستی به شرح زیر است:

 • زاویه بر
 • برش مستقیم
 • سوراخ بر
 • لوله بر
 • طویل بر
 • فرم بر

قیچی های برش اهرمی

قیچی برش اهرمی

یکی دیگر از انواع قیچی های صنعتی، قیچی های اهرمی هستند. این قیچی ها نسبت یک قیچی برش دستی، فلزاتی را که دارای ضخامت بیشتر هستند، برش می دهند. انواع قیچی های برش اهرمی به شرح زیر هستند:

قیچی های اهرمی ساده

مشخصات و کارایی این قیچی را می توان به صورت زیر خلاصه کرد:

 • دارای تیغه ثابت در قسمت پایین که تکیه گاه قطعه کار را فراهم می کند.
 • دارای تیغه متحرک در قسمت بالایی که برش را انجام می دهد.
 • برای بریدن ورق های فلزی با طول تیغه حدود ۱۵ تا ۳۰ سانتیمتر مناسب است.

قیچی های برش اهرمی مرکب

اگر بخواهیم خصوصیات این مدل قیچی را که یکی دیگر از انواع قیچی اهرمی است، بیان کنیم می توان چنین گفت:

 • علاوه بر بریدن ورق های فلزی، دارای قالب و تیغه هایی برای برش میلگردها و شمش ها هستند.
 • برای قیچیکاری ورق های با ضخامت بیشتر از ۵ میلیمتر قابل استفاده اند.
 • برای فشار بیشتر روی کار از چرخ دنده در آن استفاده شده است.

قیچی های اهرمی میز کاردار یا وزنه ای

مشخصات بارز قیچی های وزنه ای به شرح زیر است:

 • دارای تکیه گاه قابل تنظیم برای برش ورقه های فلزی عریض هستند.
 • مکانیزم ساده ای دارند اما به مهارت بالا برای استفاده از آن نیاز است.

انواع قیچی برقی

انواع قیچی برقی

نوع دیگری از انواع قیچی صنعتی، قیچی های برقی هستند. همانطور از اسم این قیچی ها مشخص است، با نیروی برق کار می کنند و برای بریدن موادی استفاده می شود که با قیچی های دستی نمی توان آنها را برش داد.

انواع قیچی برقی صنعتی به شرح زیر است:

قیچی نیبلر:

 • دارای انواع دستی و رومیزی است.
 • با استفاده از انرژی الکتریکی یا هوای فشرده عمل می کنند.
 • قابلیت برش ورقه های فلزی با ضخامت تا ۱.۵ میلی متر را دارند.

قیچی ارتعاشی دستی:

 • جایگزینی مناسب برای قیچی های دستی در برش ورقه های فلزی با ضخامت ۱.۵ میلی متر هستند.
 • انرژی الکتریکی یا هوای فشرده حرکت دورانی الکتروموتور را ایجاد کرده و تیغه پایینی را به صورت رفت و برگشت حرکت داده و برش را انجام می دهد.

قیچی ارتعاشی رومیزی:

 • برای برش قطعات با ضخامت ۲ تا ۵/۴ میلی متر استفاده می شود.
 • تیغه های بالایی ثابت هستند و تیغه های پایینی حرکت دارند. حرکت الکتروموتور باعث حرکت بیضوی بازویی می شود که تیغه پایینی را به صورت رفت و برگشت حرکت داده و برش انجام می دهد.

قیچی ارتعاشی ستونی:

 • برای برش مستقیم، منحنی و مدور در ورقه های فلزی استفاده می شود.
 • بدون ایجاد سوراخ اولیه می تواند قطعات با اشکال مختلف را در ورقه های فلزی ببرد.

کاترهای هیدرولیک

قیچی هیدرولیک

این ابزار با نام “فک های زندگی” نیز شناخته می شوند. این ابزار در دهه ۱۹۶۰ ساخته شد و ایده  ساخت آن از کارگرانی گرفته شد که یک ساعت طول کشید تا راننده مصدومی را در مسابقه اتومبیل رانی از ماشینش خارج کنند. هدف از طراحی این ابزار، برش سریع، مثلاً برش سقف یک اتومبیل در دو دقیقه است

انواع قیچی پزشکی

قیچی در پزشکی یکی از ابزارهای حیاتی است که در کارهای گسترده ای نقش دارد. کارهایی از تعویض پانسمان گرفته تا جراحی های پیچیده و حساس.

باز هم اگر بخواهیم همه قیچی حوزه پزشکی را یک به یک به شما معرفی کنیم، نیاز به مطلبی مجزا و تخصصی دارد. به همین دلیل به آن دسته از قیچی های این حوزه می پردازیم وجود برخی از آنها در خانه، خالی از لطف نیست یا ویژگی خاصی دارند.

قیچی تروما یا قیچی اورژانس

قیچی پزشکی

قیچی ترما از انواع قیچی پزشکی است که توصیه می کنیم حتما یکی از آن را در کیت کمک های اولیه خود داشته باشید. از این قیچی معمولاً برای جدا کردن لباس از زخم یا استخوان شکسته استفاده می شود.

قیچی متزنبام

قیچی پزشکی

یکی دیگر از انواع قیچی پزشک، قیچی متزنبام است. این قیچی در جراحی های احشایی و ارتوپدی استفاده می شود و دارای تیغه های خمیده و ساقه طولانی است. همچنین برای جابجایی بافت های ظریف و شکننده مناسب است.

قیچی مایو

قیچی مایو

این قیچی دارای یک فک تیز و یک فک صاف است. عمدتاً برای جراحی های چشم مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین این قیچی می تواند تیغه های مستقیم یا خمیده داشته باشد.

قیچی برقی

قیچی برقی پزشکی

قیچی برقی یکی از انواع قیچی پزشکی است که جزو وسایل پیشرفته محسوب می شود. برای جلوگیری از خونریزی اجزای کوچک مانند مویرگ ها و عروق کوچک استفاده می شود. نیاز به دو کابل دارد و توسط پدال پا کنترل می شود.

قیچی ایریس

یکی از انواع مینیاتوری قیچی ها است. به زبان دیگر یک قیچی کوچک با نوک مینیاتوری و تیز برای انجام جزئیات دقیق در عمل جراحی چشم است. در مجموع برای کارهای دقیق در پزشکی استفاده می شود.

قیچی بانداژ

این قیچی از فولاد ضد زنگ ساخته شده و دارای نوک زاویه دار است. مورد استفاده آن برای کوتاه کردن باندها، جدا کردن و برش لباس یا گاز است. وجود این قیچی نیز در جعبه کمک های اولیه بد نیست.

انواع قیچی باغبانی

وقتی صحبت از دنیای گسترده قیچی ها کردیم به معنای واقعی حرف از دنیای بزرگی به میان آوردیم که بسیار وسیع است. این مسئله در مورد ابزار باغبانی و به خصوص انواع قیچی باغبانی نیز صدق می کند. قیچی های باغبانی نیز در مدل و تنوع بالایی به بازار عرضه می شوند که بر اساس ساختار آن و نوع کاربردشان به چهار گروه اصلی تقسیم می شوند که هر یک نیز به گونه های مختلفی دارند:

 • قیچی شمشادزن
 • قیچی باغبانی
 • قیچی چمن ­زن
 • قیچی شاخه­ زن

لازم به ذکر است که در بین مردم به تمام قیچی هایی که برای کارهای مربوط به گیاهان مورد استفاده قرار می گیرند، قیچی باغبانی می گویند. در ادامه به برخی از انواع قیچی که برای باغبانی و سایر امور مربوط به گیاهان  مورد استفاده قرار می گیرند، می پردازیم و کاربردشان را نیز به اختصار توضیح می دهیم.

قیچی ساده باغبانی

قیچی باغبانی

این نوع قیچی با دسته های بلند برای برش شاخه های ضخیم به کار گرفته می شود و در هنگام کار با آن  نیاز است که از هر دو دست خود استفاده کنید. قیچی باغبانی با تیغه های بازشو بسیار مناسب برای شاخه های با قطور است.

قیچی دسته تلسکوپی

یکی از انواع قیچی باغبانی که بسیار پرکاربرد است و شاید در خانه شما هم یکی از آن موجود باشد، قیچی شاخه زن یا هرس درختان است که برای هرس کردن شاخه های بلند در ارتفاعات به کار گرفته می شود. این قیچی با دسته تلسکوپی به بازار عرضه شده و امکان هرس شاخه ها و برداشت میوه از درختان با آن آسان شده است.

قیچی شمشاد زن

قیچی شمشاد زن

همانطور که از اسم این قیچی مشخص است، از آن برای هرس کردن پرچین و شمشاد و شکل دادن به درختان زینتی استفاده می شود. قیچی شمشاد زن دارای دسته های بلند و تیغه های تیز است و برای کار با هر دو دست طراحی شده.

قیچی چمن زن

قیچی چمن زن

یکی دیگر از انواع قیچی باغبانی قیچی چمن زنی است. این قیچی برای کوتاه کردن چمن و گیاهان کوچک مناسب بوده که با تیغه های کوتاه طراحی شده و ابزاری کارآمد برای استفاده در مساحت های کم است.

قیچی مناسب شاخه های ضخیم

مورد استفاده آن برای برش شاخه های با قطر بالا است و نیاز به نیروی بیشتری دارد. این قیچی با دسته های قوی و تیغه های باکیفیت برای بریدن شاخه های ضخیم بسیارکارآمد است.

قیچی جغجغه ای

کار با قیچی جغجغه ای نسبت به مورد قبل، بسیار ساده تر است. این قیچی با چرخش چند مرحله ای کار برش شاخه های ضخیم را با کمترین نیرو برایتان انجام می دهد. به همین دلیل در بین انواع قیچی باغبانی می توان از آن به عنوان یک نمونه کارآمد صحبت کرد که می توان با آن برش های راحت تری انجام داد.

قیچی باغبانی شارژی

برای هرس کردن به مقیاس بالا که جزو کارهای سنگین به حساب می آید از قیچی باغبانی شارژی استفاده می شود که در آن باتری لیتیومی به کار رفته است. کارایی بالا و سرعت برش مناسب این قیچی آن را از انواع قیچی باغبانی متمایز کرده است.

قیچی گیربکسی

هرس کردن گیاهان و شکل دادن به درختان تزئینی یکی از هنرهای فضای سبز است. کار هنری هم حتماً نیاز به قیچی هنری دارد. قیچی شارژی هرس که دقت بیشتری در هرس کردن دارد، یک پاسخ درخور به نیاز کسانی است که کار هرس را در مقیاس بالا انجام می دهند.

این قیچی نیز با استفاده از باتری لیتیومی کار می کند و با تعبیه یک گیربکس روی آن کار محافظت از دست ها کاربر در حین هرس کردن نیز انجام می شود.

کلام آروا

دیدیم که قیچی هایی که آرام در گوشه ای قرار گرفته اند و غالباً نیز کسی توجه خاصی به آنها ندارد، تا چه اندازه می توانند مفید و متنوع باشند. حالا که با انواع قیچی در مدل ها و اندازه های خاص مواجه هستیم، بهتر است قبل از خرید یکی از آنها، ابتدا بدانید آن را خود را دقیقاً برای انجام چه کاری می خواهید، سپس اقدام به تهیه قیچی مورد نظر خود کنید.

دقت کنید که قیچی ها با تمام کارایی ای که دارند می توانند خطر آفرین نیز باشند. به همین دلیل هنگام کار با آنها احتیاط کنید.

همچنین اگر کودکان قصد استفاده از قیچی را دارند یا کنارشان باشید و از آنها مراقبت کنید یا از قیچی کودک برایشان استفاده کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *