حاشیه زن بنزینی چیست

حاشیه زن بنزینی چیست ؟ امروزه با توجه به فرهنگ شهر نشینی و بافت بسیار عظیم شهرها ،به خصوص کلان شهرها نیاز بسیار بالایی به ایجاد فضای سبز احساس می شود و به دنبال آن مساله ی نگهداری و ایجاد آراستگی در درختان و فضای سبز بوجود می آید ، از این رو هر شخصی که به نحوی در این حوزه فعالیت دارد باید مجهز به انواع ابزار آلات ساده تا پیشرفته باغبانی بوده باشد ، امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی ابزار آلات باغبانی بسیار زیادی روانه بازار ابزار شده است که باعث بالا رفتن سرعت و بازده افراد شده و امکانات تسهیلات فراوانی را برای آنها به دنبال دارد.

یکی از مهمترین ابزار ها در این حوزه حاشیه زن بنزینی بوده که وظیفه آن اصلاح چمن ها و علف های روییده بر روی زمین می باشد ، این ابزار علاوه بر وظیفه ذکر شده عملیات اصلاح شمشادها را نیز به خوبی انجام می دهد .

اصلاح شمشادها به خاطر حجم بالای آن به وسیله ابزار آلات دستی ،فرآیندی بسیار طاقت فرسا بوده که گاها باعث صدمه دیدن فرد اصلاح کننده می شود ، حاشیه زن ها به دلیل ساختار بسیار جالب خود توانایی اصلاح شمشادها بدون اتلاف زمان و انرژی و دقت بالا را دارند .

حاشیه زن چیست ؟

حاشیه زن چیست و چگونه می توان از آن استفاده کرد. این ابزار دستگاهی است که به منظور کوتاه کردن درختان کوچک ، علف های هرز و سایر شاخ و برگ هایی که امکان اصلاح و کوتاه کردن آن ها توسط ماشین چمن زنی نیست استفاده می شود، این دستگاه از قسمت هایی به اسم موتور ، تجهیزات کنترل کننده مختلف ، اهرم ، تیغه های متعدد و … تشکیل شده است .

یکی از مدل های پرکاربرد این ابزار حاشیه زن بنزینی است. حاشیه زن های بنزینی با توجه به قدرت بالای موتور و عدم نیاز به جریان برقی موارد کاربرد وسیعی دارند. این ابزار در شکل ها و دسته های مختلفی تولید می شود و می تواند عملیات های بیشتری علاوه بر حاشیه زنی انجام دهد. حاشیه زن بنزینی در دسته بندی ابزار آلات موتوری است.

حاشیه زن چیست

انواع حاشیه زن

دستگاه حاشیه زن در انواع و مدل های مختلفی تولید می شوند. که هر کدام از این نوع از انواع حاشیه زن ،با توجه به کاربرد و کارایی که دارند می تواند در جاها و مکان های مختلفی مورد استفاده قرار گیرند. انواع حاشیه زن ها به طور کلی در سه نوع موتوری (بنزینی)، برقی و شارژی تقسیم بندی می شوند. در ادامه به طور مختصر هر کدام از این سه نوع را مورد بررسی قرار می دهیم.

حاشیه زن بنزینی چیست

حاشیه زن بنزینی یا موتوری، یکی از پرکاربرد ترین ابزار در این زمینه است. با توجه به توان و قدرت بالای موتور حاشیه زن موتوری، می توان در فضا های بزرگ از حاشیه زن موتوری استفاده کرد. عوامل مهمی چون قابل حمل بودن ، عدم نیاز به کابل و جریان برق، نگهداری آسان و کار در حجم بالا باعث شده تا حاشیه زن موتوری از طرفداران بسیاری برخوردار باشد.

حاشیه زن بنزینی

حاشیه زن برقی

این دستگاه با توجه به مکانیزمی که دارد با نیروی مستقیم برق کار می کند. کارایی این دستگاه نیز همانند حاشیه زن موتوری است ، تنها با این تفاوت که برای کار در حجم وسیع ممکن است از این دستگاه استفاده نشود.

حاشیه زن برقی

حاشیه زن شارژی

این ابزار از یک منبع تغذیه به نام باطری نیروی خود را تامین می کند. حاشیه زن های شارژی به لحاظ نوع کاربرد و کارایی می توانند شبیه نوع موتوری باشند و از آنها می توان برای کار در حجم وسیع استفاده کرد.

در یک نگاه کلی حاشیه زن ها را می توان در دسته های، چمن زن، علف زن ، شمشاد زن جای داد. در ادامه این مطلب به طور مختصر و کوتاه درباره هر کدام از اینها و کارایی های مشخص هر کدام صحبت می کنیم.

حاشیه زن شارژی

کاربرد حاشیه زن چیست ؟

کاربرد انواع حاشیه زن چیست ؟ حاشیه زن ها یکی از دسته بندی های  ابزارآلات هستند، که از آنها برای هرس کردن و کوتاه کردن شاخ و برگ ها، علف ها، شمشاد ها، شکل دهی و تزیین درختان و شمشادها و موارد مشابه مورد استفاده قرار می گیرد. این ابزار با توجه به کاری که انجام می دهند نیاز به مهارت دارند و هنگام استفاده از این دستگاه باید نکات مهم ایمنی را در نظر گرفت.

دستگاه حاشیه زن بنزینی آروا با مدل ۶۲۲۱ و ۶۲۲۰ یکی از برترین حاشیه زن های حرفه ای موجود در بازار بوده که دارای موتور بسیار قوی می باشد ، از دیگر امکانات این ابزار به موارد زیر می توان اشاره نمود :

 • وزن سبک و کاربری آسان
 • مجهز به تیغ برش نخ نایلونی
 • محور لوله ای از جنس آلیاژ آلومینیوم سخت
 • دسته جانبی با روکش لاستیکی نرم و ارگونومیک
 • مجهز به کمربند جهت سهولت حمل و کاربری آسان
 • مجهز به تیغ برش دلتا با ضخامت برش ۲۵۵ میلیمتر
 • مجهز به کلید قطع و وصل دستی جهت افزایش ایمنی کاربر
 • مجهز به موتور قدرتمند ۵۱/۷ سی سی با قدرت ۱۵۰۰ وات
 • مجهز به سیستم استارت راحت جهت سهولت روشن شدن دستگاه
 • مجهز به کلید قفل کن اهرم گاز جهت جلوگیری از به کار افتادن اتفاقی دستگاه
 • مجهز به محافظ ایمنی جهت جلوگیری از پرتاب ذرات برش خورده به سمت کاربر

سخن آخر:

توضیح دادیم که حاشیه زن بنزینی چیست و انواع حاشیه زن ها و کاربردشان را نیز مورد بررسی قرار دادیم.برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و مشاوره دقیق می توانید با همکاران ما در آروا تماس حاصل نمایید. و یا اینکه می توانید سوالات خود را در قسمت نظرات مطرح نمایید تا همکاران ما با بررسی دقیق به سوالات شما پاسخ دهند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.