بزرگترین رویداد صنعت ابزار

بزرگترین رویداد صنعت ابزار ایران

بزرگترین رویداد صنعت ابزار ایران با حضور نمایندگان هیبرید، شعب، عاملین فروش و دیگر مهمانان دولتی و خصوصی در سالن اجلاس کشور های اسلامی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آروا، روز ششم خرداد نمایندگان و بزرگان صنعت ابزار در کارخانه آروا حضور یافتند و از نزدیک با فرآیند بومی سازی صنعت ابزار آشنا شدند و همچنین با حضور در مراسم سالن اجلاس از برنامه های آتی و پیش روی شرکت آروا مطلع شدند.

بزرگترین رویداد صنعت ابزار!

 

این رویداد بزرگ شامل دو بخش بود که در ابتدا مراسم بازدید از بزرگترین کارخانه ساخت اینورتر های جوشکاری و ابزارآلات برقی بود که از سراسر کشور مهمانان حضور داشتند و از نزدیک با ماشین آلات کارخانه و تکنولوژی های روز دنیا آشنا شدند. ماشین آلات کارخانه از جمله برش لیزر، پرس بریک، ماشین کاری، دستگاه های رنگ کاری و چاپ در حین کار بودند و بازدید کنندگان از نزدیک با توضیحات کامل از سوی مهندسین و اپراتورهای هر دستگاه با روند کار آشنا شدند.

علاوه بر بازدید از طبقه اول کارخانه که شامل ماشین آلات بود از طبقه دوم سالن تولید که شامل ۶ عدد خط کانوایر می باشد بازدید و فرآیند ساخت و تولید ابزارهای با کیفیت را از نزدیک دیدند. کارخانه آروا مجهز به تکنولوژی های روز دنیا و خطوط تولید پیشرفته است که ابزارهای تولیدی خود را با بالاترین کیفیت و انجام فرآیند های خطاناپذیر نمودن محصولات انجام می دهد.

بازدید سران صنعت ابزار از کارخانه آروابازدید سران صنعت ابزار از کارخانه آروابازدید سران صنعت ابزار از کارخانه آروابازدید سران صنعت ابزار از کارخانه آروا

یکی از برنامه هایی که در حاشیه بازدید انجام شد و مهر تاییدی بود بر بومی سازی صنعت ابزار، ساخت اینوتر در مدت زمان حدود یک ساعت بود که ابتدا تعدادی از نمایندگان و مهمانان حاضر امضاهایی را روی برگه انجام دادند و سپس تیم مهندسی آروا این امضاها را اسکن و سپس اقدام به تولید اینورتر جوشکاری با امضاها انجام داد و در مدت زمان تعیین شده اینوتر آماده شد و همگی از نزدیک شاهد این موضوع بودند که صفر تا صد دستگاه جوش در کاخانه آروا تولید می شود.

ساخت اینورتر جوشکاری در ۵۸ دقیقه در کارخانه آروا!

 

یکی دیگر از مواردی که می توان به آن اشاره کرد حضور تولید کنندگان از چین بودند که بسیار شگفت زده شده بودند و این حجم از امکانات و تکنولوژی های موجود در کارخانه آروا را حیرت آور ارزیابی نمودند. برای آنها بسیار تعجب برانگیز بود که شرکتی در ایران با وجود تحریم ها و افزایش نرخ ارز توانسته است کارخانه ای مجهز و پیشرفته تولید نماید که قابل مقایسه با شرکت های بزرگ در دنیا است و آروا را در آینده ای نزدیک به عنوان یکی از برند های مشهور که می تواند به سراسر دنیا محصولات خود را صادر کند ارزیابی نموند.

بازدید نمایندگان چین از کارخانه آروا

بخش دوم برنامه در سالن اجلاس کشور های اسلامی بود و در بزرگترین رویداد صنعت ابزار بیش از ۱۰۰۰ مهمان حضور داشتند و یک روز تاریخی در صنعت ابزار را رقم زدند. قبل از شروع رسمی برنامه مدیر عامل آروا از کتاب الزامات خدمات پس از فروش در صنعت ابزار رونمایی کردند و بعد از آن همه مهمانان در سالن اصلی منتظر شروع بزرگترین رویداد صنعت ابزار بودند. در ابتدا مجری برنامه رضا رشید پور درباره آروا و موفقیت هایی که در سطح ایران دارد صحبت داشتند و سپس از مدیر عامل آروا برای ایراد سخنرانی دعوت شد.

رونمایی از کتاب الزامات خدمات پس از فروش در صنعت ابزار مراسم بزرگترین رویداد صنعت ابزارمراسم بزرگترین رویداد صنعت ابزاررضا رشیدپور

آقای امین مصلایی مدیرعامل شرکت آروا درباره موضوعات مختلفی سنخرانی نمودند که از مهم ترین آنها می توان به هدف ایشان از احداث و افتتاح کارخانه اشاره کرد که هدفی نبود جز کارآفرینی و اشتغالزایی و در ادامه به یک موضوع مهم اشاره نمودند و اینکه آروا توانسته است سالانه ۲۵ میلیون دلار برای کشور صرفه جویی ارزی داشته باشد و اینکه به زودی صادرات محصولات آروا به دو قاره آسیا و آفریقا آغاز خواهد شد.

یکی از خبرهای خوب برای فروشنگان این بود که از تیر ماه ابزارهای برقی و شارژی آروا نیز به سبد تولید محصولات اضافه و آروا تبدیل به قطب تولید ابزار در ایران تبدیل خواهد شد.

ایشان همچنین به برنامه های آتی آروا و چشم انداز های ۵ ساله اشاره کردند که از مهم ترین آنها می توان به احداث دو سایت تولید، شرکت پخش و خدمات اشاره نمود.

 

سخنرانی مدیرعامل آرواسخنرانی محمد امین مصلایی پوریزدی

در ادامه آقای حمید مصلایی سخنرانی نمودند و در ابتدا به ماموریت و تاریخچه آروا پرداختند و اشاره نمودند که این مسیر چگونه طی شد که اکنون آروا به این نقطه رسیده است. در ادامه ایشان به اینکه آروا در ساخت محصولات از چه فرآیندهای استفاده می کند و اینکه تمامی تولیدات آروا بر اساس استاندارد جهانی APQP تدوین و ساخته می شود و اشاره هایی نیز به توسعه و تحقیق محصول (R&D) در آروا داشتند و اینکه با داشتن طراحی، تکوین محصول، مهندسی و موارد مشابه می توان ادعای داشتن یک واحد R&D را داشت که آروا موفق به این مهم شده است و همچنین به استقرار سیستم ERP در مدت زمان کمتر از یک سال و نیم پرداختند و اینکه آروا با تلاش و جنگندگی این مهم را محقق نمود.

قائم مقام آروا در ادامه به برنامه های آتی، اهداف و پروژه های تعریف شده مانند تجهیز آزمایشگاه مرجع، ساخت ساختمان جدید، شرکت های پخش و خدمات اشاره کردند.

 

سخنرانی قائم مقام مدیرعامل آروا

در ادامه دکتر اولیایی به سخنرانی پرداختند و آروا را شرکت مهم و بزرگ در ایران ارزیابی نمودند که توانسته است با استقرار سیستم های مدیریتی فرآیند های ساخت را بهبود و توسعه دهد.

سخنرانی دکتر اولیایی

در انتهای برنامه از نمایندگان برتر تقدیر  و تشکر و همچنین از دو مشاور مدیر عامل در حوزه زیرساخت و شبکه و سیستم سازی تقدیر و تندیس افتخار به آنها تقدیم شد و همچنین دستگاه اینورتر آروا که امضای یادگاری بازدیدکنندگان آروا بر آن حک شده بود به رسم یادبود از طرف مدیرعامل مجموعه آروا به مهدی باقرپور، رئیس اتحادیه ابزار تهران اهدا شد.

این رویداد بزرگترین برنامه در صنعت ابزار بود که برای اولین بار از سراسر کشور مهمانان در آن حضور داشتند.

مراسم تقدیر از نمایندگان شرکت آروااهدای اینورتر آروا به رئیس اتحادیه ابزار تهران

۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *