راهنمای خرید بهترین اره پروفیل بر

برای ساخت بدنه خودرو، درب و پنجره و … از قوطی پروفیل استفاده می شود که برای برش دادن آنها نیاز به یک ابزار مناسب و حرفه ای به نام اره پروفیل بر است تا بتوانیم با قدرت و سرعت بالا در اندازه ها و زاویه های مختلف و دلخواه برش دهیم. برای تهیه و خرید یک ابزار مناسب برای برش پروفیل نیاز است که حتما قبل از آن راهنمای خرید اره پروفیل بر را مطالعه کنیم.

در صنایع و مشاغل مختلف شاهد افزایش چشمگیر استفاده از اره پروفیل بر هستیم. اره پروفیل بر یک ابزار مناسب جهت برش پروفیل و یا اصطلاحا قوطی است که از انواع مختلفی برخوردار می باشد. اگر به دنبال خرید پروفیل بر هستید در ادامه این مطلب با آروا همراه شوید تا شما را با راهنمای خرید بهترین اره پروفیل بر آشنا کنیم.

اره پروفیل بر چیست

اره پروفیل بر چیست

پروفیل بر یک ابزار برای برشکاری است که روی یک صفحه ثابت قرار می گیرد و با حرکت دسته آن که به سمت بالا و پایین هدایت می شود. می توانیم با کمک چرخش تیغه های این اره کار برشکاری قوطی های پروفیل را انجام دهیم. با توجه به اینکه در مقاله “پروفیل بر چیست” به صورت کامل و جامع این ابزار را معرفی کردیم؛ در ادامه تنها توضیحی کوتاه در خصوص اره پروفیل بر ارائه می دهیم و به صورت اجمالی به موضوع راهنمای خرید پروفیل بر می پردازیم.

یکی از ابزارهای مهم صنعتی که با کمک قدرت بالای موتور در این ابزار می توانیم فلزات با ضخامت های مختلف را برش دهیم. پروفیل بر از قسمت ها و اجزای مختلفی از جمله موتور (آرمیچر و بالشتک)، تیغه، گیره، گونیا، محافظ تیغه و … تشکیل شده است که در مجموع شکل نهایی این دستگاه را تشکیل می دهند. مکانیزم کار آن نیز به این صورت است که انرژی وارد شده در موتور به نیروی چرخشی تبدیل می شود و با سرعت چرخش صفحه برش در دستگاه، می توانیم عملیات های برشکاری را به راحتی انجام دهیم. این ابزار نسبت به دیگر ابزار های برشکاری مانند سنگ فرز و مینی فرز از ظاهری متفاوت و اندازه ای بزرگتر برخوردار است.

نکات مهم قبل از خرید پروفیل بر

یکی از موضوعاتی که همیشه خریداران به دنبال آن بوده اند این است که پیش از خرید پروفیل بر چه مواردی را باید در نظر بگیرند و چه نکات مهمی را باید رعایت کنند. شاید برای شما این موضوع جالب باشد که این نکات شامل چه موضوعاتی می شود و دانستن آنها چه کمکی به شما می کند؟ هدف از دانستن این موضوعات این است که بهترین اره پروفیل بر را انتخاب و خریداری کنیم. پیش از انتخاب و خرید این ابزار باید به نیاز و کاری که قصد انجام آن را داریم توجه کنیم تا مناسب ترین پروفیل بر را تهیه کنیم. به همین منظور در مقاله پیش رو می خواهیم به نکات مهم قبل از خرید اره پروفیل بر اشاره کنیم و این نکات را در قالب راهنمای خرید اره پروفیل بر ارائه دهیم.

راهنمای خرید اره پروفیل بر

راهنمای خرید پروفیل بر

همه ما قبل از خرید ابزار، یک لیست از موارد و مزیت های مهم را آماده می کنیم تا در زمانی که قصد خرید داریم مانند یک کارشناس خبره بتوانیم بهترین ابزار و کارآمد ترین دستگاه را انتخاب کنیم. پروفیل بر به عنوان یک ابزار برشکاری در موارد و مشاغل مختلف و متنوعی مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از موارد مهم این است که چگونه می توانیم بهترین پروفیل بر را انتخاب کنیم و برای انجام دادن این کار نیاز است چه کارهایی را انجام دهیم؟

در این مقاله که موضوع آن راهنمای خرید اره پروفیل بر است؛ می خواهیم یک لیست را با توضیحات کامل و جامع ارائه دهیم تا با دانستن آنها بدون هیچ دغدغه ای بتوانید بهترین و مناسب ترین پروفیل بر را انتخاب کنید. راهنمای خرید همیشه از موضوعات پر طرفدار بوده و اگر به بهترین شکل ممکن بیان و مطرح شود می تواند کاربران را با موفقیت روبرو کند.

نوع کاری که قصد انجام آن را داریم

اولین سوالی که ممکن است در هنگام خرید پروفیل بر برای ما پیش بیایید این است که این ابزار را برای چه کاری می خریم و کدام نیاز های کاری ما، قرار است با این ابزار برطرف شود. به همین خاطر همه ما همیشه به دنبال این هستیم که دستگاهی را انتخاب کنیم که تمام نیاز های ما (برش پروفیل یا قوطی) را به خوبی و با کیفیت بالا انجام دهد. شناخت نیاز یک مقوله مهم است که در زمان راهنمای خرید بهترین پروفیل بر باید در نظر داشته باشیم.

نوع دستگاه

قبل از خرید اره پروفیل بر بهتر است به نوع استفاده از آن دقت کنید. با توجه به اینکه پروفیل بر ها در دو نوع صنعتی و ساختمانی، تولید و به بازار عرضه می شوند؛ بهتر است قبل از خرید به نوع دستگاه دقت کنید. چرا که هر کدام از این مدل ها مناسب برای کاری تولید شده اند. برای مثال با استفاده از پروفیل بر های ساختمانی می توان فلزاتی که مناسب برای ساخت درب و پنجره است را برش داد و نوع صنعتی آن در خطوط تولید خودرو برای برش دادن ورق ها استفاه می شود.

منبع تغذیه اره پروفیل بر

از جمله موارد مهم در زمان خرید ابزار آلات این است که به منبع تغذیه آن توجه کنیم و بدانیم که دستگاه با کمک چه عاملی راه اندازی می شود و کدام نوع از این دستگاه ها متناسب با کار و حرفه ما است. دستگاه پروفیل بر دارای چند مدل منبع تغذیه است که از جمله پرکاربردترین آنها نوع برقی است که با جریان مستقیم برق کار می کند. در بازار مدل های بادی، بنزینی و شارژی نیز وجود دارد که هر کدام برای راه اندازی نیاز به منبع تغذیه مربوط به خود دارند.

برای مثال در مدل بنزینی نیاز به یک مخزن سوخت است که با آزاد کردن انرژی بر اثر سوخت نیروی مرود نظر جهت راه اندازی دستگاه تامین می شود و مدل شارژی هم در واقع همان برقی است که با انرژی ذخیره شده برق در باتری می توانیم دستگاه را روشن کرده و استفاده کنیم. هر کدام از این انواع دارای مزیت هایی هستند که بهتر است قبل از خرید تمام این موارد مورد بررسی قرار گیرد تا بهترین اره پروفیل بر را انتخاب کنیم.

قدرت موتور پروفیل بر

موتور قلب ابزار ها است و نقش مهمی در نوع کار و قدرت آن دارد. پروفیل بر یک ابزار صنعتی است که در ساخت آن از موتور های پر قدرت استفاده می شود. با توجه به اینکه مدل های مختلفی از این ابزار در بازار موجود است ممکن است توان موتور آنها نیز متفاوت باشد که به همین خاطر باید سراغ ابزاری برویم که توان موتور آن بالا باشد و بتواند قدرت بیشتری را به وجود بیاورد.

قدرت و توان موتور هرچقدر بالاتر باشد سرعت چرخش صفحه پروفیل بر نیز بیشتر می شود. با کمک این مزیت مهم می توانیم با قدرت و سرعت بیشتری انواع فلزات را در ضخامت های مختلف برش دهیم. هر چقدر که قدرت موتور بیشتر باشد گشتاور زیادتری برای برش فلزات مستحکم به وجود می آورد.

سرعت دستگاه یا دور موتور

بهترین اره پروفیل بر

دور موتور یا همان سرعت بی باری از جمله موارد اولیه و مهم است که در زمان خرید و انتخاب بهترین پروفیل بر باید به آن دقت کرد و دستگاهی را انتخاب کرد که سرعت چرخش آن بالا باشد. میزان سرعت و چرخش با RPM یا دور بر دقیقه سنجیده می شود. هر چقدر عدد RPM بالاتر باشد نشان دهنده دور موتور بیشتر و در نهایت افزایش سرعت در حالت بی باری است و با کمک این قابلیت و مزیت مهم می توانیم در مدت زمان کمی حجم زیادی از فلزات را برش دهیم.

اندازه و وزن

پروفیل بر ها دارای اندازه و ابعاد مختلفی هستند که در زمان خرید ممکن است ما را دچار سردرگمی کند. برای جلوگیری از این مشکل بهتر است چند عامل از جمله محل کار، میزان حجم کار و موارد مشابه را در نظر بگیریم و دستگاهی را انتخاب کنیم که از ابعاد و وزن مناسبی برخوردار باشد تا علاوه بر اینکه حجم زیادی را اشغال نکند جابجایی آن نیز راحت باشد.

جنس بدنه

یکی از مواردی که در راهنمای خرید اره پروفیل بر دارای اهمیت است این موضوع است که ابزاری که می خواهیم تهیه کنیم دارای جنس بدنه مقاوم و ساخته شده از بهترین متریال ها باشد. هر چقدر بدنه دارای مقاومت و استحکام بیشتری باشد؛ طول عمر دستگاه نیز بیشتر می شود و همچنین باعث می شود دستگاه در مقابل برخی ضربات و آسیب های احتمالی محفوظ بماند.

ضخامت و سایز تیغه برش

پروفیل بر کار برش سطوح فلزی را انجام می دهد و وظیفه برش بر عهده تیغه ها است که دارای جنس های مختلفی هستند. یکی از موارد مهم توجه داشتن به ضخامت تیغه های آن است که عدد آن متغیر است و معمولا تیغه هایی که روی پروفیل بر نصب می شود دارای ضخامت ۳۰۰ میلی متر است.

تیغه هایی که برای پروفیل بر استفاده می شوند دارای سایز های مختلفی هستند و انتخاب آن رابطه مستقیم با کاری که قصد انجام آن را دارید مرتبط است. برای مثال اگر قطر پروفیل هایی که قصد برش آن را دارید کوچک است می توانید از تیغه های با سایز کوچک استفاده کنید؛ ولی اگر قطعه کار قطر بیشتری داشته باشد باید از سایز بزرگ تر استفاده کنید.

توانایی برش

پروفیل بر یک ابزار پر قدرت برای برش دادن سطوح فلزی از جمله قوطی های پروفیل است که با قدرت بالایی که دارد به راحتی می توان کار برشکاری را انجام داد. یکی از قابلیت هایی که در زمان خرید باید به آن توجه داشت این است که پروفیل بر، توانایی برش فلزات مختلفی مانند آهن، آلومینیوم و … را داشته باشد؛ این توانایی مربوط به قدرت بالای موتور می شود. توانایی برش سطوح مختلف یکی از موارد مهم در لیست موارد راهنمای خرید پروفیل بر است.

قیمت دستگاه

زمانی که قصد خرید پروفیل بر را داریم به عوامل مهمی توجه می کنیم که در خرید ما موثر است. یکی از موارد تاثیر گذار قیمت این ابزار است که برای خریدار دارای اهمیت بالایی است. برند های مختلفی هستند که اره پروفیل بر تولید می کنند که با توجه به امکانات دستگاه، قیمت آن نیز متفاوت است. هر چقدر این ابزار قدرتمند تر (موتور قوی تر و جنس بدنه بهتر) باشد؛ قیمت بیشتری خواهد داشت. اما یکی از موارد مهم این است که ابزاری را انتخاب کنیم که علاوه بر حرفه ای بودن دارای قیمت مناسبی باشد تا بتوانیم در کارهای بیشتری از آن استفاده کنیم.

گارانتی و خدمات

زمانی که می خواهیم ابزار بخریم به این موضوع مهم توجه می کنیم که آیا این محصول خدمات و پیشتیبانی پس از فروش دارد و یا اینکه چه مدت زمانی محصول ضمانت دارد و نکته مهم دیگر اینکه از چه میزان بانک قطعاتی برخوردار است و میزان تخصص تعیمرکاران آن چه اندازه است. این عامل فاکتور مهمی است که در زمان خرید باید در نظر داشته باشیم. بهتر است از برندی پروفیل بر را انتخاب و خرید کنیم که تعامل مستقیم با خریدار دارد و نیاز مشتریان را به خوبی شناسایی کرده است. آروا در این زمینه همیشه پیشگام بوده و محصولات خود را به بهترین شکل ممکن پشتیبانی می کند و خدمات منحصر به فردی را به مشتریان خود ارائه می دهد.

نکات راهنمای خرید بهترین اره پروفیل بر ادامه دارد و این مقاله در آینده به روز رسانی می شود.

نکات ایمنی و نگهداری پروفیل بر

نکات ایمنی کار با پروفیل بر

پس از اینکه پروفیل بر مورد نظر خود را انتخاب و خریداری کردید؛ نیاز است قبل از شروع به کار برخی از نکات ایمنی و نگهداری در خصوص این ابزار را مد نظر قرار دهیم تا دستگاه عملکرد بهتری داشته باشد. این موارد که تحت عنوان ایمنی شناخته می شود در دو دسته ایمنی فردی، یعنی محافظت از فرد و ایمنی دستگاه، یعنی مراقبت از دستگاه در برابر برخی آسیب ها قرار دارد. در ادامه این بخش به مهم ترین موارد ایمنی اشاره می کنیم.

  • رعایت موارد مربوط به ایمنی فردی مانند استفاده از عینک ایمنی، دستکش ضد برش و موارد مشابه که کاربر را در مقابل خطرات احتمالی ایمن نگه دارد.
  • نحوه استفاده صحیح از پروفیل بر یعنی اینکه از این ابزار در مدت زمان مشخصی استفاده کنیم، بیش از حد روشن نگه نداریم، نکات دفترچه محصول را مطالعه و رعایت کنیم و …
  • در زمان برش هرگز وزن خود را روی دستگاه نیاندازیم چرا که ممکن است تیغه پروفیل بر شکسته شود یا آسیب به بدنه دستگاه وارد شود.
  • همیشه از محافظ تیغه استفاده کنیم.
  • در محیط های مرطوب و بارانی از دستگاه استفاده نکنیم.

برش چوب و پلاستیک با اره پروفیل بر

شاید برای شما این سوال پیش بیاید که آیا ممکن است بتوانیم با پروفیل بر متریال هایی مانند چوب و پلاستیک را برش دهیم یا خیر؟ در جواب این سوال باید گفت بله. برخی از مدل ها هستند که با کمک آنها می توانیم چوب و پلاستیک را برش دهیم اما اولا برش صاف و دقیقی نخواهیم داشت و دوما اینکه باعث فرسایش تیغه ها می شویم. به همین خاطر پیشنهاد می شود برای برش سطوحی غیر از فلز (پروفیل) از ابزار مناسب آنها استفاده شود تا علاوه بر دقت و کیفیت بالا، آسیبی به دستگاه وارد نشود.

کلام آروا

در این مطلب به صورت کامل و جامع به معرفی راهنمای خرید اره پروفیل بر پرداختیم و هر آنچه که در این رابطه نیاز بود را مطرح کردیم. به مواردی مانند قدرت موتور، سرعت چرخش، قابلیت برش زاویه دار، قیمت، خدمات پس از فروش و … اشاره کردیم و هر کدام را در جهت اینکه چه کمکی می تواند روی خرید این ابزار داشته باشد مطرح کردیم. با دانستن کامل این موارد می توانید یک انتخاب مناسب داشته باشید. با توجه به اینکه آروا مدل های مختلف اره پروفیل بر را به بازار عرضه می کند؛ می توانید از مشاوره های رایگان همکاران ما بهرمند شوید و ابزاری را کاملا متناسب با نیاز خود، انتخاب کنید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.