راهنمای نگهداری و پاک سازی مته

راهنمای نگهداری و پاک سازی مته

راهنمای نگهداری و پاک سازی مته عملیات بسیار مفیدی برای نظافت محل کار شما ، اقتصاد و کیفیت محصولاتی که میسازید است، امروز در این مطلب قصد داریم مجموعه بهترین روش های پاک سازی و تمیزکاری سر مته را به شما معرفی و آن ها را بررسی کنیم .

پیش از این در ارتباط با تاریخچه پیدایش انواع مته با شما صحبت کردیم، حال می بایست راهکار های تمیز کردن آن را با هم مرور کنیم .

از آنجایی که مته ها از جمله ابزار آلات مصرفی می باشند نباید از نگهداری آنها غافل شد، به این دلیل که داشتن مته ای تیز و سالم منافع بسیار زیادی در کارمان دارد .

در قسمت زیر به بررسی مجموعه راه های تمیز کردن مته می پردازیم :

راهنمای نگهداری و پاک سازی مته

راهنمای نگهداری و پاک سازی مته

بهترین راه کار تمیز کردن مته‌ها استفاده از یک فرچه سیمی کوچک است،همان‌طور که میدانید ساختار تولید مته‌ها به گونه‌ای است که یک فرچه‌ی فلزی به راحتی می‌تواند به راحتی در آن نفوذ کرده و شیارهای آن را تمیز کند همچنین به منظور هرچه بهتر شدن و حرفه‌ای تر شدن کارمان می‌توانیم بعد از اتمام هرباره‌ی کارمان با مته آن را با فرچه فلزی تمیز و با یک روان کار پوشش دهیم.

روان کار می‌بایست کمی بر روی مته مانده و خشک شود در مرحله‌ی بعدی بایک حوله و یا پارچه مابقی روان کار را که خشک نمی‌شود از روی مته پاک کرده و با انگشت درون شیارهای مارپیچ مته تمیز و خشک کنید.

توجه داشته باشید پایه‌ی مواد روان کار کاملاً اشتعال زا هستند و نباید آن‌ها را داخل زباله بیندازید، به این منظور صبر کنید تا روان کار مربوطه از روی پارچه و یا حوله‌ی شما تبخیر شود و در مرحله‌ی بعد آن را آتش بزنید و یا قبل از دور انداختن آن یک بار با آب شستشو دهید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید