راهنمای خرید متر لیزری

یکی از ابزارهایی که برای سنجیدن فاصله میان دو جسم و یا دو نقطه با روش های پیشرفته و همراه با تکنولوژی روز دنیا مورد استفاده قرار می گیرد متر لیزری است اما برای در اختیار داشتن این ابزار حرفه ای و پیشرفته به راهنمای خرید متر لیزری نیاز داریم.

اندازه گیری و سنجیدن فاصله میان دو جسم یکی از کارهایی است که از گذشته تا به امروز مورد استفاده قرار گرفته و با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی ابزار های دقیق اندازه گیری مانند متر لیزری ساخته شده اند تا کار فاصله سنجی با دقت ، سرعت و کیفیت بالا انجام شود. برای اینکه بتوانیم یک متر منحصر به فرد و متمایز را خرید کنیم به راهنمای جامعی در خصوص خرید این ابزار نیاز است و می خواهیم همه چیز هایی که شما را در خرید موفق این ابزار کاربردی راهنمایی می کند را مطرح کنیم.

امروزه و با پیشرفت تکنولوژی متر های لیزری تولید شده اند که با کمک آنها می توان با سرعت و به راحتی مساحت، حجم و فاصله را اندازه گیری کرد. در این مقاله راهنمای خرید فاصله سنج لیزری و هر آنچه برای خرید و انتخاب بهترین متر لیزری مورد نیاز است را مطرح خواهیم کرد تا در نهایت این سوال مهم که بهترین متر لیزری کدام است و چه متر لیزری بخریم به خوبی پاسخ داده شود. در ادامه با آروا همراه باشید تا اطلاعات مفیدی در زمینه راهنمای خرید متر لیزری به دست آورید.

متر لیزری چیست ؟

متر لیزری یک ابزار دستی اندازه گیری است که با کمک آن می توانیم طول، سطح، فاصله و حتی برخی از محاسبات فیثاغورثی ( محاسبه فیثاغورثی یعنی اینکه با اندازه گیری دو ضلع، اندازه ضلع سوم را نیز بدست آورد) را با پرتو لیزر و عدسی اندازه گیری کنیم.

راهنمای خرید بهترین متر لیزری

متر لیزری یک پالس متمرکز از نور را به سمت اجسام می فرستد و با کمک مدت زمان رفت و برگشت پالس لیزر به هدف، اندازه گیری و محاسبه را در مدت زمان کمی مشخص می کند. از این ابزار دستی پیشرفته در زمینه های مختلفی استفاده می شود و اندازه و ابعاد آن نیز شبیه به گوشی های موبایل است و به همین دلیل کار با آن ساده و راحت است. در ادامه این بحث به موضوع اصلی این مقاله یعنی راهنمای خرید متر لیزری می پردازیم.

راهنمای خرید متر لیزری

زمانی که قصد خرید یک ابزار را داریم سوالات مهمی در خصوص آن و مهم ترین مزیت هایی که دارد در ذهن ما مطرح می شود. در این مطلب به سوالات مهمی که در زمینه راهنمای خرید فاصله سنج لیزری وجود دارد پاسخ خواهیم داد تا جواب مناسبی برای اینکه چه متر لیزری بخریم بدست آورید و در پایان با دانستن این موارد بهترین انتخاب در خصوص متر لیزری را داشته باشید. از جمله موارد مهمی که در خرید متر لیزری نیاز به دانستن آنها است به شرح زیر می باشند:

برد یا دامنه متر لیزری

برد یا دامنه از جمله ویژگی های مهم متر لیزری است که میزان اندازه یا مسافت و فاصله میان دو جسم را به صورت عدد و با واحد متر مشخص می کند و به عبارت ساده میزان فاصله عددی میان دو جسم را مشخص می کند که این عدد متناسب با نیاز و نوع استفاده می تواند بین بازه عددی ۲۰ تا ۲۵۰ متر باشد. هر چقدر برد و دامنه متر لیزری قابلیت اندازه گیری فاصله های بیشتری داشته باشد مناسب تر بوده و از آن می توان در موارد گسترده تری استفاده کرد.

در واقع میزانی که متر لیزری می تواند اندازه گیری کند را دامنه می گویند که یک مقوله متغیر است و در دستگاه های مختلف نیز این عدد متفاومت می باشد. دامنه یا برد در متر ،یک بازه عددی است برای مثال اگر دامنه یک متر لیزری ۱۰۰ متر باشد می تواند بازه صفر تا ۱۰۰ متر را اندازه گیری کند.

راهنمای خرید فاصله سنج لیزری

دقت متر لیزری

در زمان اندازه گیری کارهای حساس مانند مهندسی، اولین چیزی که حائز اهمیت است دقت در اندازه گیری میان دو جسم می باشد. دقت یعنی اینکه خطا های عددی به وجود آمده به کم ترین حد رسیده و از بین برود که در متر های لیزری با کمک پرتو لیزر و تکنولوژی موجود در نوع تابش آن ،بیشترین دقت را در اختیار داریم. در زمان خرید متر لیزری حتما باید به نوع کاری که قصد انجام آن را داریم دقت کنیم برای مثال در کارهایی مانند آماده سازی فوندانسیون که دارای حساسیت بالایی است باید یک متر بدون خطا انتخاب کنیم.

ذخیره داده ها و مقادیر آنها

از ویژگی های مهم دیگر در متر لیزری امکان ذخیره اطلاعات و مقادیر داده است. ذخیره اطلاعات به کاربر این امکان را می دهد بدون یادداشت کردن مقادیر مشخص شده آنها را در حافظه متر ذخیره کند. ذخیره اطلاعات با توجه به نوع حافظه داخلی متر متغیر است و هر متری دارای یک حجم از حافظه داخلی است. برای مثال برخی متر ها می تواند تا ۱۰۰ عدد و محاسبه را در خود ذخیره کنند که در زمان انتخاب از جمله مواردی که در راهنمای خرید فاصله سنج متر لیزری به خریدار توصیه می شود این است که به این مورد مهم دقت داشته باشد.

انجام محاسبات با متر لیزری

استفاده از تکنولوژی های پیشرفته در ساخت متر های لیزری موجب گشته است تا بتوانیم از آنها برای کارهای مختلفی استفاده کنیم. یکی از کارهایی که با کمک متر لیزری انجام می شود محاسبات دقیق است به این معنا که متر بتواند اعداد به دست آمده را با یکدیگر جمع و تفریق کرده و یا اینکه با کمک آن بتوانیم محاسبات فیثاغورثی و یا حتی میزان حجم و مقادیر سطوح را محاسبه کنیم.

خرید متر لیزری

مقاوم در برابر آب

شاید برای شما این سوال مطرح شود که مقاومت در برابر آب یعنی چه و با این دیدگاه که در زیر آب می توان از این ابزار استفاده کرد آن را تهیه کنید. در واقع منظور از اینکه یک متری در برابر آب مقاوم است این است که در مناطقی با رطوبت بالا و در زمان هایی که بارندگی وجود دارد بتوان از آن استفاده کرد. برای اینکه این ابزار اندازه گیری در برابر رطوبت و باران مقاوم باشد باید دارای بدنه ضد آب بوده و راه نفوذ آب و رطوبت به داخل آن وجود نداشته باشد یعنی اینکه در برابر نفوذ آب عایق بندی شده باشد.

ضمانت و گارانتی معتبر

یکی از مواردی که باید خریداران به آن توجه کنند این است که ابزاری که خریداری می کنند دارای ضمانت معتبر و خدمات پس از فروش مناسب باشد. معنی ضمانت این است که متر لیزری دارای طول عمر بالایی باشد و اگر دچار مشکل شد قطعات آن با همان کیفیت و در مدت زمان کمی توسط فروشنده تامین شوند.

عمر و نوع باتری متر لیزری

متر های لیزری با دو نوع باطری قلمی و شارژی مورد استفاده قرار می گیرند، که در نوع اول پس از اتمام باطری می توان آن را تعویض کرد. اما در متر های لیزری که باطری آنها قابل شارژ است باید به مواردی مهمی مانند ظرفیت باطری و میزان انرژی که در خود ذخیره می کند، توجه داشت.

راهنمای خرید مناسبترین متر لیزری

سرعت و مدت زمان محاسبه متر لیزری

زمانی که متر های لیزری اختراع و ساخته شدند اولین مورد مهم این بود که در کمترین زمان و با سرعت بالایی کار اندازه گیری و محاسبات انجام شود. علاوه بر اینکه متر باید از سرعت اندازه گیری برخوردار باشد ،می بایست در کمترین زمان نیز بتواند کار پردازش را انجام دهد. امروزه با رشد تکنولوژی ،متر های لیزری پیشرفته ای ساخته شده اند که در کمترین مدت زمان با کمک پرتو لیزر فاصله میان دو جسم را اندازه گرفته و به سرعت محاسبه و پردازش را انجام می دهند.

ابعاد و وزن دستگاه

با توجه به اینکه متر لیزری در دسته ابزار های دستی قرار دارد ابعاد و اندازه آن باید به گونه ای باشد که متناسب با دست طراحی شود و به راحتی بتوان از آن استفاده کرد و همچنین از وزن کمی نیز برخوردار باشد تا در زمان اندازه گیری و انجام محاسبات دست انسان دچار خستگی نشود.

نوع لیزر دستگاه

منظور از نوع لیزر همان طول موج می باشد که بر حسب نانو متر (NM) محاسبه می شود که طول موج در هر دستگاهی متغیر است. دستگاه های پیشرفته دارای طول موج بیشتری هستند که از آنها می توان برای اندازه گیری مسافت های بلند استفاده کرد.

مقاومت بدنه

مقاومت بدنه یکی از موارد مهم در راهنمای خرید متر لیزری است و دلیل آن به این خاطر است که از این ابزار در کارهای ساختمانی و عمرانی استفاده می شود و احتمال سقوط از ارتفاع و یا افتادن اجسام سنگین روی متر بسیار زیاد است. داشتن بدنه مقاوم کمک می کند تا ابزار در برابر این آسیب های احتمالی محافظت شوند.

قیمت متر لیزری

یکی از موارد مهمی که هنگام خرید متر لیزری باید به آن توجه کنیم قیمت دستگاه است که آن هم یک عامل متغیر می باشد و بستگی به نوع و امکاناتی که ابزار دارد متغیر است. تکنولوژی های پیشرفته در ابزار، ساخته شده از بهترین متریال ها و … مواردی هستند که در قیمت تاثیر گذار هستند. برای مثال متر لیزری نظامی به دلیل برد بالا و تکنولوژی های پیشرفته ای که در آنها استفاده شده است و مناسب برای فاصله یابی های نظامی هستند از قیمت بالاتری نیز برخوردارند. اما متر هایی هم هستند که کاربرد های کمتری دارند و قیمت آنها نیز به مراتب ارزان تر است. هنگام خرید باید در نظر داشت ،متری که قصد خرید آن را داریم قرار است چه کاربردی داشته باشد و قیمت آن متناسب با نوع کاربری ما باشد.

راهنمای خرید متر لیزری

نور پس زمینه نمایشگر

هر چقدر امکانات متر بیشتر باشد می تواند گزینه مناسبی برای خرید باشد. نور پس زمینه از جمله مزایا و امکاناتی است که در مواقع و زمان هایی که هوا تاریک و یا نور کم است و می خواهیم از متر استفاده کنیم با کمک نور در پس زمینه صفحه نمایش این ابزار به راحتی مقادیر مشخص شده را بخوانیم.

اتصال به تلفن همراه

برخی از متر ها که امروزه تولید میشوند بسیار پیشرفته هستند و این قابلیت را دارند که با کمک بلوتوث به تلفن همراه متصل شوند و  محاسبات مورد نظر توسط متر را به تلفن همراه منتقل کنند که این قابلیت با کمک نسل چهارم بلوتوث ها صورت می گیرد.

بهترین برند متر لیزری

برند ها و شرکت های مختلفی هستند که در زمینه تولید متر لیزری فعالیت دارند و محصولات خود را به بازار عرضه می کنند. برای انتخاب بهترین برند نمی توان با قاطعیت پاسخ داد اما عوامل موثری وجود دارند که می توانند راهنمای خرید متر لیزری باشند که در این مقاله به این عوامل مهم و تاثیر گذار اشاره کردیم و هر کدام را توضیح دادیم.

شرکت آروا به عنوان تولید کننده انواع متر لیزری ،موارد مهمی از جمله برد و دامنه، میزان ذخیره بالا، اندازه گیری حجم و مساحت، بدنه مقاوم و … را در ساخت محصولات خود درنظر گرفته است.

مشاوره خرید متر لیزری

یکی از موارد مهم برای خرید ابزارآلات در هر دسته ای این است که قبل از خرید با متخصصان در همان حوزه مشورت کرد و راهنمایی هایی که لازم است از آنها دریافت شود. شرکت آروا به عنوان تولید کننده ابزارآلات اندازه گیری با دارا بودن از یک تیم متخصص و مجرب در زمینه ابزارآلات این مزیت را در اختیار مشتریان قرار می دهد تا قبل از خرید از مشاوره های رایگان همکاران ما در زمینه راهنمای خرید متر لیزری برخوردار شوید. پس برای کسب اطلاعات در خصوص خرید متر لیزری می توانید با همکاران ما در آروا تماس حاصل نمایید.

همچنین می توانید سوالات خود را در قسمت نظرات در زیر همین مطلب نیز مطرح کنید(سوالات و نظرات شما به سرعت منتشر می شوند).

۴ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *