کارخانه آروا

تولید ملی ابزار آلات

کارخانه آروا

شرکت آروا برای پیشبرد اهداف تعیین شده و استراتژی های خود در راستای تولید داخلی، تولید محصولات با کیفیت، اشتغال زایی و کارآفرینی در حوزه ابزار آلات، دارای کارخانه ای مجهز و وسیع در دو بخش شمالی و جنوبی می باشد.

قسمت شمالی کارخانه دارای دو طبقه که در آنجا محصولات نهایی و مواد اولیه برای قطعه سازی نگهداری می شود.

بخش جنوبی کارخانه دارای دو طبقه است که در طبقه اول کار ساخت قطعات انجام می شود.

ساختمان مهندسی کیفیت محصولات متشکل از نگهداری و تعمیرات، اتاق شبکه، آزمایشگاه، R&D Room، دفتر کنترل انبار، واحد کنترل کیفیت، واحد تضمین کیفیت، واحد تأمین و واحد فنی و مهندسی است که کارهای مربوط به اطمینان از کیفیت و سلامت محصولات در این بخش انجام می گیرد.

ساختمان اداری کارخانه شامل دفتر مدیریت، منابع انسانی، واحد IT، مالی، بخش اداری، طراحی، اتاق کنفرانس، اتاق HSE، توسعه و برنامه ریزی و… است.

 

تولیدات داخلی در کارخانه آروا

یکی از موارد مهم و استراتژیک در آروا کاهش و حذف واردات و در ازای آن گسترش تولیدات داخلی بود. در آروا این تفکر و هدف، از سال ها پیش با تولید اینورترهای جوشکاری آغاز شد. در واقع با موضوع بومی سازی به مثابه تولید داخلی می توان گفت که شرکت آروا در حوزه ابزارآلات، بومی سازی را انجام داده است. این موضوع تأثیرات مثبتی را به همراه داشته که اولین آن اشتغال زایی است. علاوه بر اشتغال زایی، در پی حذف واردات و خروج ارز از کشور به اقتصاد داخلی نیز کمک شایانی شده است.

ما در آروا با احداث کارخانه و ایجاد خطوط تولید مختلف، همواره در مسیر تولید گام برداشته ایم. آروا با این رویکرد همواره در تلاش است تا بتواند تولیدات بیشتری داشته باشد و هر روزه محصولات جدیدی را به سبد کالاهای تولیدی خود (ساخت ایران) اضافه نماید. احداث کارخانه آروا در واقع مهر تأییدی بر این رویکرد بوده و مؤید این موضوع است که ما در آروا بومی سازی را اجرا و محصولاتی را در داخل کشور تولید می کنیم.

 

آدرس کارخانه آروا: شهرک صنعتی شمس آباد، انتهای بهارستان، تقاطع خیام و جمهوری، نبش عارف قزوینی