راهنمای خرید ژنراتور برق

قطع شدن برق در هر شرایط محیطی رخ می دهد مهم آن است تمهیدات لازم را برای مقابله با آن داشته باشیم. نبود برق می تواند موجب قطع تلفن، خراب شدن مواد غذایی، و …. شود قطع برق می تواند در بیمارستان خطرات بیشتری به همراه داشته باشد و برای جلوگیری از خطرات ناشی از قطع برق می توان موتور برق ها را خرید. ژنراتورهای برق انواع متفاوتی دارند و شما باید دستگاهی را انتخاب کنید که پاسخگوی نیاز شما باشد به همین خاطر ما راهنمای خرید ژنراتور برق (موتور برق) را در اختیارتان گذاشتیم.

مشاهده فهرست مطالب...

موتور برق (ژنراتور برق) چیست؟

ژنراتور برق چیست؟

اگر بخواهیم با توجه به اسمی که این دستگاه دارد بگوییم موتور برق چیست؟ جواب می شود موتوری که با استفاده از منابع مختلف بنزین و گازوئیل یا گاز، برق تولید می کند را موتور برق می گویند. در این روند انرژی مکانیکی موجب تولید برق می شود.

کاربرد های موتور برق

موتور برق ها کاربرد های متفاوتی دارند به همین خاطر آن ها را دسته بندی می کنیم. علت کاربرد بیش اندازه موتور برق ها، توسعه نیاز های انسانی است و ارتباط این نیاز ها با برق است.

کاربرد های خانگی

در مجتمع های بزرگ برای تامین برق در مواقع اضطراری یا حتی در خانه خودتان استفاده از موتور برق ها می تواند مفید باشد. مثلا اگر پمب آب در ساختمان دارید قطع برق مانع از کار کردن پمب آب و رسیدن آب به واحد ای بالاتر می شود.

کاربرد صنعتی

بعد از خانه نوبت به کارخانه ها، بیمارستان ها، بانک ها و مراکز امنیتی و حفاظت از سرور ها می رسد که این کار با موتور های الکتریکی با قدرت بالاتری صورت می گیرد.

کاربردهای مسافرتی

یکی از دیگر کاربردهای موتور برق در مسافرت است. توصیه می شود در طبیعت از موتور برق های کم صدا استفاده کنید تا به محیط اطراف آسیب نزند در صورتی هم که در محیط بیرون از خانه و ساختمان قصد استفاده از ابزار برقی را دارید می توانید از یک موتور برق برای روشن کردن آن ابزار برقی استفاده کنید.

 انواع موتور برق

انواع موتور برق

خب تا الان با خود موتور برق و کاربردهای آن آشنا شدید اما انواع آن را نمی شناسید. مسلماً برای انتخاب موتور برق مناسب کارتان باید انواع آن را بشناسید.

موتور برق بنزینی

سوخت در این موتور ها از نوع بنزینی است و عمدتاً سوخت بنزین به دلیل تولید دی کسید کربن در فضای باز استفاده می شود و به دلیل تولید گاز های سمی باعث ایجاد خفگی در طرف می شود. در صورتی که از این موتور برق در خانه استفاده کردید باید از دود کش استفاده شود.

موتور برق دیزلی

سوخت این موتور برق ها دیزلی یا همان گازوئیلی است و عمدتا صدا و حجم بزرگتری نسبت به موتور برق های بنزینی دارند. به طوری که صدای زیاد آن ها یکی از اصلی ترین معایب آن ها می باشد و بهتر است در بیرون خانه مورد استفاده قرار گیرند. عمده کاربرد موتور برق دیزلی در صنعت است.

موتور برق گاز سوز

فرق بین ماشین که با بنزین حرکت می کند یا گاز را می دانید!!! دقیقا همین تفاوت برای موتور برق ها صادق است موتور برق های گازسوز انرژی کمتری نسبت به موتورهای دیگر دارند. موتور برق های گازسوز با محیط پیرامون خود سازگار تر هستند و تنوع کمتری نسبت به سایر موتور برق های گاز سوز دارند.

انواع موتور برق بر اساس سیستم استارت

انواع موتور برق

موتور برق استارتی

این مدل مجهز به سیستم استارت و باتری متصل می باشد در این مدل موتور باید به صورت دوره ای روشن شود تا باتری نخوابد.

موتور برق اتوماتیک

این نوع موتور دارای یک سوئیچ اتوماتیک است. یعنی با قطع برق، موتور به طور خودکار روشن می شود و زمانی که دوباره برق می آید و منبع تغذیه دوباره فعال و موتور دوباره خاموش می شود.

موتور برق هندلی

یک دسته وجود دارد که با کشیدن آن موتور فعال می شود و اگر از موتور به ندرت استفاده می کنید این مدل مناسب شما است زیرا نگران خواب رفتن باتری نیستید.

اجزای تشکیل دهنده

برای اینکه بتوانید از راهنمای خرید موتور برق استفاده کنید باید اجزای داخل موتور برق ها را نیز بشناسید که ما اجزای مهم موتور برق را برایتان توضیح می دهیم.

موتور دستگاه

این جز دقیقا همان قسمتی است که وظیفه ی آن تامین انرژی مکانیکی می باشد. هر چه قدرت موتور بیشتر باشد میزان بیشتری انرژی مکانیکی به انرژی الکتریکی تبدیل می شود و برق بیشتری تولید می شود.

سیستم سوخت

انواع ژنراتور برق

سیستم سوخت دقیقا همان قسمتی است که با توجه به سوخت مصرفی به سه نوع بنزینی، گازوئیلی و بنزینی تقسیم می شود و وظیفه تامین انرژی و سوخت برای تولید برق است.

آلترناتور

نام دیگر این جز دینام است. وظیفه آن تولید یک میدان الکتزومغناطیسی برق است که انرژی مکانیکی را به انرژی الکتریکی تبدیل می کند. تمام خودرو هایی که موتور احتراقی دارند دارای دینام هستند؛ به جز خودرو های هیبریدی.

پانل برق

در این قسمت حفاظت از موتور صورت می گیرد و از دیگر وظایف آن کنترل ولتاژ و خروجی AC به dc است.

روغن

حتما به خاطر کار طولانی با دستگاه اجزای دستگاه فرسوده می شوند وجود سیستم روغن کاری در داخل دستگاه باعث می شود این فرسودگی کاهش پیدا کند.

راهنمای خرید زانراتور برق (موتور برق)

راهنمای خرید ژنراتور برق

حال دیگر نوبت به آن رسیده که دیگر اقدام به خرید کنید و خودتان بتوانید تشخیص دهید چه ابزاری مناسبتان است چون دیگر هر آنچه لازم بود از انواع موتور برق و اجزای موتور برق و کاربرد موتور برق را به طور کامل می شناسید و می توانید انتخاب درست تری داشته باشید.

راهنمای خرید ژنراتور برق برحسب نیاز

اول مشخص کنید برای چه کاری قصد خرید موتور برق را دارید برای یک کارخانه یا گارکاه یا خانه چون بسیار اهمیت دارد موتور برق خانگی بخرید یا صنعتی!!!

انتخاب نوع سوخت

همان طور که در بالابه آن اشاره کردیم سوخت موتور برق ها سه دسته می شود

  • دیزلی هزینه ان ها کم است و آلودگی صدایی زیاد دارند.
  • گاز سازگار با محیط زیست هستند.
  • موتور برق بنزینی مصرف زیادی دارند و سوخت آن ها به راحتی در دسترس است اما پر هزینه هستند.

راهنمای خرید ژنراتور برق براساس اندازه مخزن سوخت

مخزن سوخت نشان دهنده میزان بازدهی دستگاه نیز است و هر چه مخزن بزرگتر باشد زمان بیشتری می توانید با دستگاه کار کنید و هر چه مخزن بزرگتر باشد وزن دستگاه نیز بیشتر خواهد شد.

صدای دستگاه عاملی تاثیرگذار در راهنمای خرید ژنراتور برق

موتور برقی وجود ندارد که صدا نداشته باشد اما می توان موتور برقی را یافت که صدای کمتری تولید کند و هر آنچه موتور برق کوچکتر باشد آلودگی صوتی آن کمتری است. می توان از موتور برق های سایلنت استفاده کرد تا صدای دستگاه کمتر باشد.

توان موتور برق

توان مصرفی دستگاه بر روی جعبه یا داخل دفترچه نوشته شده است که به کیلو وات یا وات است. شما با دانستن توان می توانید از دستگاه خود به طور بهینه تری استفاده کنید.

بررسی سیستم استارت

با توجه با انواع سیستم استارتی که در بالا آنها را معرفی کردیم باید مشخص کنید کدام نوع سیستم استارت مناسب شما است.

 راهنمای خرید ژنراتور برق براساس ضریب ایمنی

ضریب ایمنی برای شما این امکان را فراهم می کند زمانی که شدت جریان کاهش یافت نگران سوختن دستگاه خود نباشید.

گارانتی و قیمت ژنراتور برق

بعد از مشخص کردن تمام موارد بالا باید بودجه خود را مشخص کنید تا یک موتور برق با ویژگی های مد نظرتان و قیمت مناسب خریداری کنید. از یاد نبرید داشتن گارانتی بلند مدت می تواند بر روی قیمت تاثیر بگذارد اما در عوض محصولی با کیفیت تنظیم شده می خرید.

تفاوت موتور برق بنزینی و گازسوز

برای اینکه کار شما را راحت تر کنیم تصیم گرفتیم تفاوت موتور برق بنزینی و گازسوز را برای شما بگوییم.

اولین تفاوت مرتبط با قیمت سوخت است که قیمت سوخت گاز نسب به بنزین ارزان تر است. بعد از قیمت نصب و راه اندازی مورد ارزیابی قرار می گیرد که در موتور برق های گازی این قیمت بیشتر است. در موارد زیر نیز این دو ابزار را با هم مقایسه می کنیم.

طول عمر

به دلیل اینکه گاز خوردندگی کمتری دارد طول عمر موتور برق های گازسوز بیشتر است.

میزان آلاینده

موتور برق های گازی آلاینده کمتری برای محیط زیست تولید می کنند.

راندمان موتور برق

از آنجایی که کار کردن با موتور برق های گازی وابسته به فشار گاز است و دمای هوا بر روی گاز تاثیر گزار است می توان گفت بازده موتور برق های بنزینی بیشتر است.

تفاوت موتور برق بنزینی و دیزلی

در راهنمای خرید ژنراتور برق مقایسه این دو نوع موتور برق نیز با توجه به موارد زیر انجام می شود. به عبارتی می توان گفت برای بررسی تفاوت موتور برق بنزینی و دیزلی باید به نکات زیر توجه کنید.

سوخت و میزان مصرف

با توجه مقدار انرژی برقی که تولید می شود و سوخت مصرفی موتور های بنزینی مصرف سوخت بالاتری دارند.

طول عمر

طول عمر موتور برق های دیزلی از بنزینی بیشتر است اما می توان با رعایت نکات نگهداری هر دو یک طول عمر داشته باشند.

وزن

موتور برق های بنزینی به دلیل طراح و نوع بدنه ای که دارند نسبت به سایر موتور برق ها سبک تر هستند.

صدای تولید شده

میزان صدای موتور برق های بنزینی کمتر از موتور برق های دیزلی است و در صورتیکه آلودگی صدا برایتان اهمیت دارد موتور برق بنزینی بخرید.

موارد استفاده

در محیط های سرد می توان از موتور برق های بنزینی راحت تر استفاده کرد موتور برق دیزلی به سخت روشن می شود.

موتور برق مناسب برای جوشکاری

برای اینکه موتور برق مناسب دستگاه جوشکاری شما باشد باید آمپر خروجی دستگاه شما را ساپورت کند و اگر شما موتور برق با توان کمتر استفاده کنید دستگاه جوشکاری شما راندمان بالایی ندارد.

موتور برق مناسب برای باغ

در راهنمای خرید ژنراتور برق بسیار مهم است متراژ باغ شما چه میزان است و چه مدتی می خواهید از موتور برق استفاده کنید تا موتور برق با توان مناسب تهیه کنید. برای انتخاب بهترین موتور برق مناسب برای باغ در نظر داشته باشید که اگر صدا کم نیاز دارید و استفاده از موتور برق در شب و هوای سرد برایتان اهمیت دارد از موتور برق بنزینی استفاده کنید. اما اگر برایتان مهم است که آلاینده ها کم باشد موتور برق گازی بهترین انتخاب است.

کلام آروا:

ما سعی کردیم اطلاعات کامل و جامعی در رابطه با راهنمای خرید ژانراتور یا موتور برق ها در اختیارتان بگذاریم و حتی این موتور برق ها را با هم مقایسه کردیم تا بهتر بتوانید تصمیم بگیرید. در صورتی که نوع موتور برق خود را انتخاب کردید آروا تنوع وسیعی از موتور برق های بنزینی را که دارای بدنه محکم هستند و سیستم راه اندازی سریع به همراه قابلیت ضد لرزش دارد در بازار عرضه می کند. شما برای خرید می توانید به نمایندگی های آروا در سراسر ایران مراجعه کنید یا ب مشاوران ما تماس بگیرید تا برای یک خرید مناسب شما را راهنمایی کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *