بهترین دستگاه بتن کن کدام است؟

بهترین دستگاه بتن کن

بهترین دستگاه بتن کن کدام است؟ برای عمل تخریب دیوار ها و سطح هایی که معمولا فلزی نیستند وجود ابزاری نیاز است تا این کار را به صورت حرفه ای انجام دهد از جمله ابزارهای برقی که برای این کار مورد استفاده قرار می گیرند بتن کن و چکش تخریب می باشند که به دو دسته تقسیم می شوند ،دسته اول بتن کن هایی هستند که برای کارهای آسان و سبک مورد استفاده قرار می گیرند و در دسته دومی که مخصوص عملیات های سنگین و بسیار سنگین هستند بیشتر از چکش تخریب استفاده می شود.

به‌احتمال‌ زیاد شما می‌توانید به‌ صورت پیوسته با دریل چکشی ،سوراخ‌های کوچک بر روی بتن ایجاد نمایید. اما ایجاد سوراخ‌های زیاد بر روی بتن‌های قدیمی‌تر کاری بسیار زمان‌بر می‌باشد. در ادامه تفاوت دریل چکشی و دریل بتن کن و همچنین نحوه استفاده از دریل را ارائه داده‌ایم.

دریل چکشی و دریل بتن کن هر دو دارای یک‌میزان قدرت هستند و همچنین میزان فشاری که بر روی بتن وارد می‌کنند، نیز یکسان می‌باشد. اما تنها تفاوت آن‌ها در مکانیسم فشار واردشده بر سطح (بتن، چوب و …) می‌باشد. دریل چکشی از یک مکانیسم ساده تشکیل‌شده از آرمیچر و چرخ‌دنده‌ها، است. اما در دریل بتن کن پیستون موجود با فشرده کردن هوا، نیروی لازم برای دریل کردن را ایجاد می‌کند.

دریل چکشی:

دریل چکشی جهت ایجاد حفره در سنگ‌های مختلف، بتن، آجر، بلوک مناسب است. برای ایجاد حفره‌های مختلف، نیازی به‌صرف پول بسیار زیاد برای خرید مته‌های مختلف نیست. نحوه‌ی یادگیری استفاده از مته‌ها می‌تواند به افراد در به‌کارگیری آن‌ها برای امور مختلف کمک کند.

دریل بتن کن:

دریل بتن کن جهت استفاده برای بتن‌های ضخیم‌تر و سطوح سخت‌تر می‌باشد. لوازم جانبی دریل بتن کن عبارت‌اند از انواع مته‌های مخصوص فلزکاری، سوراخ‌کاری بتن، حذف کاشی و حتی تخریب دیوار سخت است. محبوب‌ترین نوع سه‌نظام در قفسه‌های مراکز خرید SDS-Plus می‌باشد. مته‌های SDS-Plus دارای شیارهایی هستند که به سه‌نظام قفل می‌شوند اما اجازه می‌دهند مته و قلم به‌طور مستقل از سه‌نظام حرکت کند. آن‌ها برای امور نصبی دکوراسیون داخلی و تخریب‌های سطحی دیواره‌ها، خالی کردن جای پریز بر روی دیوار، کندن کاشی و سرامیک و. فوق‌العاده هستند. برخی از دریل بتن کن‌‌های بزرگ دارای سیستم مشابه هستند، که SDS-Max نامیده می‌شوند. اما باید اطمینان حاصل کنید که مته یا قلمی را که خریداری کرده‌اید با ابزار مورداستفاده شما منطبق است.


بیشتر بخوانید : تفاوت بتن کن و چکش تخریب


حالت مختلف در دریل بتن کن:

زمانی که در دریل‌های بتن کن حالت مختلف را تنظیم می‌کنید می‌توان از آن ها برای کارهای مختلف استفاده کرد. تفاوت این حالت‌ها نوع مته و همچنین قلم قرارگرفته بر روی سه‌نظام بتن کن را مشخص می‌نماید.

حالت سوراخ‌ کاری

در این حالت چه در دریل چکشی و چه در دریل بتن کن‌‌ جهت سوراخ‌کاری قطعات فلزی، کاشی و سرامیک و.. مورداستفاده قرار می‌گیرد. ضربه زدن به پشت مته در هنگام سوراخ‌کاری، این مصالح موجب آسیب رسیدن به سطح کار یا مته مورداستفاده می‌شود.

حالت سوراخ‌ کاری چکش

از این حالت جهت سوراخ‌کاری مصالح مستحکم، همانند انواع بتن و آجر که دارای مقاومت بالایی هستند استفاده می‌شود. این کار فرایند سوراخ‌کاری را سرعت می‌بخشد و از اعمال فشار اضافی به دستگاه جلوگیری می‌نماید.

حالت چکشی یا تخریب

یکی از عمده تفاوت‌های دریل چکشی با دریل بتن کن حالت تخریب آن‌ها است که تنها در دریل بتن کن‌ها فراهم است. از این حالت جهت تخریب انواع سطوح سیمانی، بتنی، کندن کاشی و سرامیک استفاده می‌شود.

ویژگی های بهترین دستگاه بتن کن

چکش تخریبی استاندارد و مناسب است که اندازه اش بزرگ بوده و بدنه آن سنگین باشد .از چکش های تخریب معمولا جهت مواردی استفاده می شود که حساسیت زیادی برای انجام کار مطرح بوده و دنیال کار بدون عیب هستیم ، استفاده از چکش تخریب معمولا به صورت مرحله ای بوده مثلا در مرحله اول باید از ایمنی مطمئن شویم مرحله دوم مربوط به فضار محکم است یعنی نیاز به یک ثبات در وارد کردن ضربه می باشد و مرحله بسیار مهم جهت قرار گرفتن فرد در برابر چکش است.

در این مطلب تلاش کردیم تا بهترین دستگاه بتن کن را خدمت شما کاربران عزیز معرفی کنیم ،چنانچه به مشاوره و اطلاعات بیشتری نیاز داشتید می توانید با آروا تماس حاصل فرمایید

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!