باتری لیتیوم یون و باتری نیکل کادمیوم با توجه به پیشرفت علم الکترونیک و همچنین پیچیده تر شدن پروژه ها صنعتی، در ابزار های بی سیم مانند گوشی موبایل، لب تاب، دریل شارژی و … به عنوان اولویت اول حرفه ای ها و حتی آماتور ها در صنعت استفاده می شود .

در گذشته و برای سالیان دراز باطری های نیکل کادمیوم حرف اول را در تامین انرژی این ابزار ها می زدند و هیچ رقیبی در این زمینه نداشند.

اما در سال های اخیر به لطف پیشرفت غیر قابل توقف علم شیمی و الکترونیک باتری های لیتیوم یونی ظهور کرده و عملکرد بسیار عالی تری نسبت به باتری های نیکل کادمیوم از خود نشان داده اند.

این نوع از باتری ها دارای تلفات انرژی بسیار کمتر، عدم نیاز به تعمیر، کوچکتر و سبک تر از باتری های نیکل کادمیوم هستند.

کدام باتری لیتیوم یون یا باتری نیکل کادمیوم برای ابزار بدون سیم شما مناسب تر است؟

پاسخ این سوال را می توان با توجه به دو شاخص نوع کار و میزان هزینه مناسب برای شما پیدا کرد!

باتری های لیتیوم یون دارای حجم و وزن کمتری نسبت به باتری های کادمیومی هستند، از طرفی قیمتی دو الی سه برابری دارند، باتری های لیتیوم یونی دارای حالت تخلیه بار نیستند به این معنی که با یک بار شارژ می توانند برای مدت های بسیار زیادی در حالت شارژ شده باقی مانده و آماده تامین انرژی باشند.

این دو نوع باتری دارای یک اندازه قدرت به لحاظ تامین ولتاژ و جریان هستند، به عنوان مثال یک باتری ۱۲ ولت لیتیومی و یک باتری ۱۲ ولتی نیکل کادمیومی به یک اندازه پتانسیل تامین انرژی را دارند.

اما مدت زمان تامین این انرژی مبحث جدایی است که کاملا مربوطه به نوع ابزار شما و ساختار موتور مورد استفاده در آن می باشد، به عنوان مثال در ابزار هایی که دارای موتور بدون جاروبک هستند توان آمپر بسیار بالاتری نیاز دارند که این خود نقش اساسی در مدت زمان تامین انرژی در این نوع باتری ها دارد.


بیشتر بخوانید: انواع باطری دریل شارژی


گفتنی است که باتری های نیکل کادمیوم دارای حالتی می باشد که به آن اثر حافظه می گویند. در این حالت در صورتی که باتری ها در اواسط زمان شارژ دهی خود زیاد استفاده شوند و مجددا شارژ شوند در اواسط کار دچار حالتی مانند افت ولتاژ خواهند شد و ضعیف به نظر می رسند، به این دلیل در باتری های نیکل کادمیوم می بایست تا آخر تخلیه شوند و مجددا تا انتهای ظرفیت خود شارژ کامل شوند. در باتری های لیتیوم یونی این مشکل وجود ندارد و چرخه شارژ و دشارژ در باتری های نیکیل کادمیومی معمولا تا ۱۰۰۰ بار به خوبی انجام می شود.

دریل های شارژی آروا

دریل شارژی آروا

دریل های شارژی آروا با قدرت های متنوع و با مشخصات زیر و همچنین به همراه باتری های لیتیوم یونی ساخت سامسونگ کره جنوبی ارائه می شوند.

  • مجهز به چراغ LED
  • سرعت بی باری ۱۳۵۰ دور در دقیقه
  • حداکثر گشتاور ۲۵ نیوتن متر
  • دارای نشانگر طول عمر باتری
  • دارای قابلیت های دریل کاری ساده، چکشی و دریل پیچ گوشتی
  • مجهز به گیربکس فلزی مستحکم
  • سرعت متغیر و قابلیت چپ گرد/ راست گرد
  • دارای باتری لیتیوم ساخت سامسونگ کره جنوبی
  • دارای ۱۲ ماه گارانتی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *