کاربرد نردبان و نحوه استفاده ایمن از آن

۱. قبل از اینکه با نردبان شروع به کار کنید برای اولین بار دستور العمل کارخانه تولید کننده و قوانین رسمی ایمنی را مطالعه کنید.

۲. تمامی مواردی که آنها نیاز به کاربرد نردبان می باشد، استفاده از نردبان محکم و با ثبات بر روی یک سطح صاف توصیه می شود.

۳. از این ابزار باید صرفا برای مصارفی که  برای آن کار طراحی شده است استفاده کنید که در این مورد می توانیم به پیشنهاد شرکت های تولید کننده  مراجعه کنیم و از توصیه های شرکت استفاده کنیم.

۵. افرادی که از نردبان استفاده میکنند باید برای جلوگیری از سر خوردگی از بالای نردبان از کفش های مقاوم در برابر سر خوردگی استفاده کنند.

۶. برای جا به جا کردن نردبان آنها را موازی با سطح زمین و با احتیاط حمل نمود و از سقوط ناگهانی آن جلوگیری کنید.

۷. تولید نردبان هم برای خود یک سری قوانین دارد برای مثال تولید نردبان یک طرفه بیش از ۱۰ متر ممنوع می باشد و شرکت های تولید کننده نردبان های یک طرفه  را به متراژ حد اکثر ۵ متر تولید میکنند.

نحوه صحیح استفاده از نردبان

  1. قبل از استفاده از نردبان یا بالا رفتن از آن همواره بودن و یک نواختی سطحی که نردبان بر آن قرار می گیرد اطمینان حاصل کنید و با آرامش خاطر از آن استفاده کنید.
  2. باید زمانی که می خواهید از نردبان بالا بروید در هنگام بالا رفتن رو به آن بوده و با دستها یکی پس از دیگری آن را گرفته و بالا رفت.
  3. یه نکته خیلی ممکن این هست که هرگز به پشت نردبان نباید تکیه کرد.
  4. در تمامی مواقع هنگام استفاده از نربان در قسمت مرکزی نردبان بایستید تا تعادل شما حفظ شود و در هنگام بالا رفتن نیز در موقعیتی قرار گیرد که وزنتان به وسط آن وارد شود و سپس به آرامی بالا روید.
  5. حداقل باید دست کم سه نقطه تناسب مابین نردبان و بدن شخص مصرف کننده آن موجود باشد که شامل دو پا و یک دست یا دو دست و یک پا می شود.
  6. در هنگام استفاده از نردبان و کار روی آن همواره با یک دست خود، آن را محکم نگاه دارید.
  7. و تحت هیچ شرایتی از سه پله بالایی نردبان استفاده نکنید،زیرا درغیر این صورت تکیه گاه مطمئنی نخواهید داشت و تعادل مناسبی هم هنگام استفاده ندارید.
  8. در هنگام استفاده از نردبان های بلند استفاده از کمربند ایمنی توصیه میشود که بهتر است این نردبان به گونه ای به ریل بسته بسته شود که تعادل کامل فرد حفظ گردد و از سلامت جانی در برابر خطرات احتمالی جلو گیری شود.
  9. زمانی که روی نردبان ایستاده اید از جا به جا کردن یا افزایش طول آن اکیدا خود داری نمایید.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!