کارواش خانگی یک اختراع بسیار مهم و شگفت انگیز می باشد و باعث شده که کارهای بسیار زیادی به وسیله آن انجام داد. گاهی اوقات انسان قادر به انجام خیلی کارها نبوده و حتی در صورت داشتن توانایی لازم، باید وقت زیادی را صرف کند. در جامعه و شرایط بهداشتی امروزه، حفظ نمودن بهداشت محیط اطراف زندگی فرآیندی بسیار لازم و ضروری می باشد. داشتن محیطی بهداشتی و تمیز برای سلامت خود و خانواده بسیار مهم است و به ارتقا جایگاه اجتماعی و افزایش بهداشت جامعه کمک می کند. یکی از کاربردهای کارواش خانگی نظافت خانه و اطراف محل سکونت می باشد که این کار بسیار وقت و هزینه صرف می شود اگر نخواهیم با کارواش کار نماییم. استفاده از کارواش خانگی این عملیات را راحت تر می کند و مزایای بسیاری دارد. در این مقاله سعی شده در ابتدا مزایای استفاده از کارواش خانگی بیان شود و در ادامه با راهنمای موجود در انتهای مقاله، مناسب ترین کارواش خانگی ، از نظر فنی برای عملیات مورد نظر انتخاب شود.

کاربردهای کارواش خانگی

صرفه جویی در زمان

استفاده از کارواش خانگی نظافت را سرعت می بخشد و  اگر مقدار کمی زمان و وقت صرف شود، می توان محیطی تمیز و زیبا داشت. واترجت خانگی میتواند در نظافت سطوح گوناگون در کوتاه ترین زمان بسیار موثر باشد.

شستشوی انواع آلودگی

برای نظافت سطوح چرب و روغنی به روش دستی و سنتی زمان بسیار زیادی باید صرف کرد و نتیجه با کیفیتی حاصل نمی شود. برای شستشوی آلودگی های چرب و روغنی به جا مانده از خودرو در پارکینگ یا اطراف خانه استفاده از کارواش خانگی بسیار مفید می باشد. واترجت با بهره گیری از فشار زیاد آب در خروجی، به راحتی و با کیفیت بهتر نسبت به روش دستی عملیات نظافت را انجام می دهد.

کاهش هزینه ها

استفاده از کارواش خانگی باعث کاهش بسیاری از هزینه ها می شود. صرفه جویی در مصرف آب از ویژگی های مهم کارواش خانگی می باشد در صورتی که نظافت به روش های دستی نیازمند مصرف زیاد آب بوده و نتیجه با کیفیتی هم حاصل نمی شود. همچنین نحوه استفاده از آن بسیار راحت بوده طوری که برای نظافت خانه و اطراف نیاز به استخدام فرد متخصص نبوده و فرد به راحتی می تواند تمام عملیات نظافت را با کارواش خانگی انجام دهد.

ایمنی بالا در استفاده از کارواش خانگی

برای نظافت به روش دستی و قدیمی سطوحی که دسترسی دشوار دارند، فرد باید در ارتفاع خاصی قرار بگیرد. این امر می تواند برای فرد حادثه ایجاد کند در حالی که با استفاده از کارواش خانگی و انواع لنس بلند و کوتاه می توان سطوح دور از دسترس را بدون قرار گرفتن در ارتفاع شستشو داد. همچنین می توان مکان هایی که به دلیل کم عرض و یا باریک بودن غیر قابل دسترس هستند را به کمک لنس مناسب به راحتی نظافت کرد.

واترجت خانگی فشار آب خروجی

یکی از مشخصه های مهم در انتخاب واترجت، فشار آب در خروجی دستگاه می باشد که باید با توجه به محیط نظافت مناسب ترین مقدار آن انتخاب شود. واحد اندازه گیری فشار خروجی، بار می باشد. به عنوان مثال برای نظافت سطح خودرویی که آلوده و آغشته به شن و ماسه است، آب با فشار کمتری نسبت به نظافت سطوح چرب و روغنی لازم است. مشخصه دیگری که در انتخاب واترجت و نحوه کار آن تاثیرگذار است و اغلب نادیده گرفته می شود، دبی آب می باشد. این واحد نشان دهنده مقدار حجم آب خروجی و ورودی دستگاه می باشد و با لیتر بر دقیقه سنجیده می شود.

میزان فشار آب مناسب برای کاربرد های مختلف

اطلاع از اینکه چه مقدار فشار آب برای نظافت با کیفیت سطوح مختلف، مواد یا وسایل و تجهیزات لازم است، کمک میکند که چه دستگاه کارواش و با چه فشاری مناسب عملیات نظافت است. به یاد داشته باشید خرید دستگاه واترجت با فشار آب بیشتر هزینه بیشتری از یک دستگاه با فشار آب کمتر دارد و باید به نوع سطوح مورد نظر توجه کرد. در زیر به مقدار فشار آب مناسب برای سطوح مختلف اشاره شده است. با توجه به این جدول می توان فشار آب مورد نیاز را انتخاب و سپس اقدام به خرید دستگاه کارواش مناسب کنید.

کارواش خانگی بهترین روش برای شستشوی ماشین

حتما شما هم با در نظر گرفتن هزینه رفتن به کارواش و مصرف بی‌رویه آب به فکر تهیه یک کارواش خانگی افتاده‌اید! یک کارواش خانگی مناسب همان چیزی است که نقش بسیار کمک کننده‌ای در نظافت و شستشوی ماشین و محیط زندگی شما ایفا می‌کنددر این متن تمام آنچه لازم است درباره یک کارواش خانگی بدانید را برای شما آماده کرده‌ایم و شما با مطالعه مطالب این متن به راحتی میتوانید با بهترین روش شستشوی خودرو خود آشنا شوید.

نحوه انجام کار با کارواش خانگی

کاربردهای دیگر کارواش خانگی به جز شستشوی ماشین

۷ مزیت مهم استفاده از کارواش خانگی

آشنایی با خدمات کارواش سیار در محل و مزایای کارواش نانو

لیست مناطق تحت پوشش کارواش در محل مجموعه کارواش سیار خدمت از ما

آشنایی با کارواش خانگی

گاهی اوقات امکان مراجعه به کارواش و یا دریافت خدمات کارواش در محل را نداریم همچنین به خوبی می‌دانیم که شستشوی ماشین در خانه به صورت دستی و با استفاده از شلنگ باعث اتلاف وقت و مقدار زیادی آب می‌شود کارواش خانگی دستگاهی بسیار مناسب و پرمزیت برای شستشو و استفاده آسان در خانه‌ها و رفع مشکلات گفته شده ، می‌باشد.

نحوه انجام کار با کارواش خانگی

تبدیل جریان معمولی آب به جریان پرفشار و پاشش آن از طریق نازل بر سطح مورد نظر می‌باشدجریان پرفشار آب باعث پاکسازی، رفع آلودگی و افزایش کیفیت و سرعت در شستشو می‌شود فشار آب در واترجت خانگی که اسم دیگر این دستگاه می‌باشد قابل تنظیم بوده و با کنترل فشار، نگرانی از بابت آسیب رسیدن به سطوح ایجاد نمی‌شود همچنین کارواش خانگی دارای لوازم جانبی مختلف جهت کاربردهای خاص می‌باشد.

یکی از مهم‌ترین تجهیزات کارواش خانگی ، نازل‌های مختلف هستند که هر کدام متناسب با جنس سطح، نوع و میزان آلودگی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

آیا کارواش خانگی فقط مخصوص شستشوی ماشین است ؟

خیر! خبر خوب این است که برخلاف نام این دستگاه تنها کاربرد آن شستشوی ماشین نمی‌باشداگر قصد خرید کارواش خانگی را دارید اما برای انجام این کار دچار تردید هستید، مطالعه کاربردهای دیگر دستگاه کارواش خانگی و مزایای استفاده از آن می‌تواند به شما در این مورد کمک کند.

کاربردهای مختلف دستگاه کارواش خانگی

 • شستشوی انواع وسیله نقلیه مانند موتور و دوچرخه
 • شستشو و تمیز کردن پنجره‌ها، دیوار، کف حیاط، پارکینگ و پشت‌بام
 • شستشوی وسایل داخل منزل مانند میز و صندلی‌ها
 • شستشوی انواع نماهای مختلف ساختمان مانند نمای شیشه‌ای، سنگی و …
 • شستشو، پاکسازی و چربی زدایی ابزارآلات مختلف
 • شستشو و جرم گیری استخر بدون آنکه به بندکشی‌های آن صدمه‌ای وارد شود
 • همین‌طور خوب است بدانید برخلاف کلمه خانگی که برای این دستگاه آورده شده، به دلیل قدرت بالا در پاشش آب علاوه بر خانه می‌توان از آن در تعمیرگاه‌ها، کارگاه‌های نجاری  و به صورت کلی در کارگاه‌های نیمه صنعتی جهت اهداف مختلف استفاده کرد.

۷ مزیت مهم کارواش خانگی

همان‌طور که گفتیم مهمترین مزیت استفاده از دستگاه کارواش خانگی صرفه جویی در مصرف آب می‌باشد اما دلیل استقبال برای خرید این دستگاه تنها این مزیت نمی‌باشد کارواش خانگی دارای مزایای فراوانی است که ما در این جا به ۷ مورد آن اشاره میکنیم :

 • افزایش میزان کیفیت شستشو به دلیل توانایی جریان پرفشار آب در پاکسازی سرسخت‌ترین آلودگی‌ها
 • افزایش سرعت به نسبت شستشوی دستی و کاهش زمان شستشو
 • پاکسازی، جرم گیری و تمیزی انواع آلودگی در سطوح مختلف
 • شستشو و رفع آلودگی در قسمت‌های دور از دسترس و باریک به دلیل قدرت بالای نفوذ آب در تمام درزها و شکاف‌ها
 • صرفه‌جویی در هزینه‌های کارواش
 • از بین بردن رنگ‌های پوسیده دیوار
 • با استفاده از کارواش خانگی تمام سطوح مورد نظر خود را با بهترین کیفیت و در زمان خیلی کمتری می‌توانید تمیز کنید

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!